Strona główna » Zabawy dla dzieci » Edukacyjne zabawki dla dzieci, które pokocha każde dziecko

Edukacyjne zabawki dla dzieci, które pokocha każde dziecko

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważna dla dziecka jest zabawa. Dzięki niej zdobywa nowe umiejętności, poszerza wyobraźnię, uczy się strategicznego i twórczego myślenia oraz rozwija się ruchowo. Co zrobić, żeby umożliwić dziecku jak najlepszy rozwój i dobrze się przy tym bawić?

Jakie zabawki wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych zabawek odpowiednich dla chłopców i dziewczynek o określonym wieku. Część z nich mocno wspiera rozwój, inne nieco mniej. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się chwilę oraz przejrzeć dostępne opcje, aby zapewnić dziecku dobrą zabawę i pomóc mu prawidłowo się rozwijać. Poniżej zrobiliśmy małe zestawienie, w którym przedstawiliśmy adekwatne do wieku i warte kupienia zabawki dla dzieci.

 

Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

Najważniejszą zasadą jest odrzucenie zaawansowanych technologicznie gadżetów. Korzystanie z tabletu czy telefonu w tym wieku nie przyniesie nic dobrego. Bez obaw, maluch szybko nauczy się korzystać z tych urządzeń (kiedy przyjdzie na to czas), dlatego na początku lepiej postawić na tradycyjne zabawki, które lepiej rozwiną jego inteligencję i motorykę. To, na jakim poziomie powinny być, zależy od aktualnych umiejętności dziecka, co jak wiemy jest bardzo indywidualne. Zwróć uwagę, by kupowane zabawki pomagały mu w zdobywaniu kolejnych doświadczeń i eksplorowaniu otoczenia. Dobrym pomysłem będą zabawki dźwiękowe, po których dziecko będzie powtarzało słowa, czy tak zwane pchacze, stymulujące naukę chodzenia oraz tradycyjne klocki rozwijające wyobraźnię przestrzenną.Edukacyjne zabawki dla dzieci

Zabawki dla dwulatka

Dwa lata to poważny wiek! Dziecko zaczyna rozumieć, że nie jest częścią mamy i może mieć swoje zdanie, którego dzielnie broni. W tym okresie bardzo silnie rozwija się mowa – poznawanie nowych słów i określeń staje się codziennością.  Z pewnością będzie to bardzo dobry prezent, nie tylko dla dziecka. Dobrym pomysłem będzie również zakup kredek, flamastrów czy pisaków – rozwijających kreatywność, a także niezawodnych biegaczy i hulajnóg pozwalających na poprawę motoryki i opanowanie równowagi.

Zabawki dla starszaków

Im starsze dziecko, tym poziom skomplikowania zabawek może być większy. Nie ograniczaj się jednak tylko do poszerzania jego wiedzy. Zadbaj także o motorykę, kondycję i sprawność ruchową – jest to tak samo ważne jak rozwijanie inteligencji. Dobrym, ale nieco droższym prezentem będzie rowerek, tańszym – zabawki magnetyczne lub piłka. Zabawki rozwijające precyzyjność, koordynację i spryt to z pewnością puzzle, wielofunkcyjny stolik, gry planszowe lub karty typu memory. Wszystkie te propozycje mają bardzo dobry wpływ na dziecko, z pewnością lepszy niż gry na tablecie, od czego polecamy stronić, nawet do wieku szkolnego. Wspólne gry planszowe mogą być pomysłem na spędzenie czasu razem i dobrą zabawę rodziców z dziećmi.

Jakie zabawki dla rocznego dziecka?

Najważniejszą zasadą jest odrzucenie zaawansowanych technologicznie gadżetów. Korzystanie z tabletu czy telefonu w tym wieku nie przyniesie nic dobrego. Bez obaw, maluch szybko nauczy się korzystać z tych urządzeń (kiedy przyjdzie na to czas), dlatego na początku lepiej postawić na tablice manipulacyjne, które lepiej rozwiną jego inteligencję i motorykę. To, na jakim poziomie powinny być, zależy od aktualnych umiejętności dziecka, co jak wiemy jest bardzo indywidualne. Zwróć uwagę, by kupowane zabawki pomagały mu w zdobywaniu kolejnych doświadczeń i eksplorowaniu otoczenia. Dobrym pomysłem będą zabawki dźwiękowe, po których dziecko będzie powtarzało słowa, czy tak zwane pchacze, stymulujące naukę chodzenia oraz tradycyjne klocki rozwijające wyobraźnię przestrzenną.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Glinda Brownsberger 18 września 2023 - 10:31

Wspaniała inspiracja do działania.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej