Strona główna » Plac zabaw – URZĄDZENIA » Zjeżdżalnie

Zjeżdżalnie

przez Teosto@0115

Zjeżdżalnie – frajda dla małych i dużych dzieci

Zjeżdżalnie to centrum zabawy na placu zabaw, uwielbiają je zarówno małe, jak i duże dzieci. Są one nie tylko świetną zabawą, ale też są niezwykle różnorodne. Producenci placów zabaw tworzą je w różnych kształtach, wielkościach oraz poziomach trudności. Te dla małych dzieci mają schodki lub podesty zamiast drabinek, dzięki czemu zjeżdżalnie przystosowane są poziomem trudności do wieku danego dziecka.

Podstawowy podział zjeżdżalni to: zjeżdżalnie wykonane z metalu oraz zjeżdżalnie wykonane z tworzywa sztucznego.

Tworzywo sztuczne kontra metal

Zjeżdżalnie, które wykonane są z metalu, są bardziej trwalsze i odporniejsze na działania mechaniczne. Istnieje też mniejsze ryzyko, że zostaną one zniszczone w akcie wandalizmu. Niestety, inaczej przedstawia się sprawa przy zniszczeniach związanych z czynnikami atmosferycznymi. W takich sytuacjach trwalszym budulcem jest tworzywo sztuczne, na którym nie powstaje korozja.

Aby uchronić zjeżdżalnie przed pojawianiem się rdzy, zjeżdżalnie metalowe powinny być tworzone tzw. techniką cynkowania. Najbardziej popularną metodą jest cynkowanie ogniowe – za jego pomocą na metalu tworzy się specjalna powłoka, która chroni przed rdzą.

Mimo tego, że zjeżdżalnie metalowe są częściej spotykane, to wciąż jest wiele miejsc, w których montowane są zjeżdżalnie z tworzywa sztucznego. Choć mniej popularne, są ogólnodostępne (taką zjeżdżalnię można nabyć w markecie budowlanym). Z tego też powodu są często spotykanym widokiem na przydomowych placach zabaw.

Najchętniej wykorzystywanym tworzywem sztucznym przy budowanie tego typu zjeżdżalni jest laminat poliestrowy. Wybierany jest on ze względu na swoją wytrzymałość, przede wszystkim jest odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu kolor nie blaknie.

Zjeżdżalnie także muszą spełniać odpowiednie normy

Zjeżdżalnie, podobnie jak reszta dostępnych urządzeń, muszą spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Nie ma na to wpływu ani wielkość, ani materiał, z jakiego zostało wykonane to urządzenie. Według przepisów ten system zabawowy powinien odpowiadać normie PN-EN 1176 2009.

 

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej