Strona główna » BUSINESS » Jaką tkaninę wybrać, aby stworzyć maseczkę idealną?

Jaką tkaninę wybrać, aby stworzyć maseczkę idealną?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Obecnie okres pandemii wymusił noszenie maseczkę, które mają za zadanie uchronić przed wirusem, a także dalszym rozprzestrzenianiem się choroby. Jednak musimy zadbać nie tylko o to, aby maseczka była idealnie dobrana do rozmiaru, ale także tkanina bawełniana na maseczki powinna być dobrej jakości jak najmniej utrudniała oddychanie. Wtedy bardzo chętnie będziemy po nią sięgać i dzięki temu nigdy nie zapomnimy zabrać jej ze sobą, co mogłoby skończyć się nie tylko zarażeniem, ale także mandatem, często bardzo dużej wysokości.

Jakie maseczki są najlepsze?

Tkanina bawełniana na maseczki , powinna być jak najwyższej jakości, bo tylko taka będzie służyć bardzo długo bez jakiegokolwiek uszczerbku, mimo wielokrotnych prań w wysokich temperaturach, ale także pozwoli swobodnie oddychać. Możemy liczyć na to, że nie będzie więc powodowała dyskomfortu w czasie jej noszenia, a jak wiadomo musimy ją zabierać zawsze ze sobą. Ponadto musimy mieć świadomość, że zaraz po powrocie należy ją wyprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i do tego wyprasować. Tylko ten bowiem sposób gwarantuje jej zdezynfekowanie.

Podniesienie ceny maseczek

Obecnie każdy jest zobowiązany do noszenia masek ochronnych i tym samym możemy zauważyć wzrost ich cen. Z uwagi na fakt, że potrzebujemy nie tylko jednej maseczki, ale przynajmniej dwóch na zmianę, kiedy jednak jest mokra od prania, możemy w tym przypadku założyć drugą, to całkiem spory wydatek. Jednak możemy sobie z tym problemem poradzić i samemu uszyć maskę idealną.tkanina bawełniana na maseczki

Jak samemu zrobić maskę ochronną?

Przede wszystkim potrzebujemy materiał zwany bawełną pościelową, bo tylko taka rzeczywiście nie skupia na sobie bakterii i drobnoustrojów aż w takiej ilości, a także nie niszczy się podczas prania. Z materiału musimy wykonać prostokąt, którego powinniśmy zszyć po bokach, a następnie robimy marszczenia zwane troczkami i każde poszczególne ze sobą zszywamy. Ilość troczków zależy od wielkości maski, czyli wielkości naszej twarzy lub osoby, dla której ma maska być. Warto także zrobić specjalną kieszonkę z tyłu maski, dzięki której będziemy mogli przede wszystkim wsadzić filtr, który czyni maskę, jeszcze bardziej skuteczną. Warto wspomnieć, że to właśnie tkanina bawełniana na maseczki jest najlepsza, bo nie utrudnia oddychania w masce, co wiele ułatwia. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób starszych i wszelkich innych, które i bez maski mają utrudnione oddychanie ze względu na zmniejszoną pojemność płuc.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Wilburn Gant 18 września 2023 - 10:53

Jak dla mnie spostrzeżenie w punkt

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej