Strona główna » Niemowlak » Otulacze bambusowe – jakie wybrać?

Otulacze bambusowe – jakie wybrać?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Otulacze są przykładem akcesoriów dla niemowląt, które z każdym rokiem zyskują na popularności. Dlaczego warto mieć otulacz w wyprawce maluszka?

Zanim odpowiemy na pytanie, czy warto, powinniśmy odpowiedzieć, czym właściwie jest otulacz? Wygląda prawie jak zwykła pieluszka, ale jego zastosowanie jest nieco inne. Jest w kształcie dużej chusty, w którą owija się maluszka. Najbardziej przydaje się w pierwszych kilku miesiącach dziecka i właściwie można go potraktować jako pierwszą pościel maluszka.

Dlaczego warto mieć otulacz?

Dziecko, które dopiero przyszło na świat, najbezpieczniej czuje się wtedy, kiedy jest ciasno opatulone. Jest to coś, co zna jeszcze z brzuszka mamy. Sięgając po otulacz, sprawiamy, że niemowlę czuje się spokojniejsze. Łatwiej zasypia, mniej się budzi, a przez to lepiej się rozwija. Pomimo tego, że dziecko jest ciasno otulone, to może swobodnie machać nóżkami.

Część rodziców zaobserwowała, że dzieci przestały mieć problemy z kolką, które są zmorą w pierwszych miesiącach. Otulacz jest praktyczny i uniwersalny. Opatulone dziecko można ułożyć w łóżeczku, kołysce, czy wózku. Nie będzie wtedy potrzebowało żadnego kocyka ani kołderki. Mało tego nie ma ryzyka, że dziecko zapląta się w kocyk, czy kołdrę, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu. Warto zauważyć, że korzystanie z otulacza pomaga wprowadzić rutynę, która jest ważna dla każdego dziecka. Wystarczy, że codziennie będziemy otulać dziecko o podobnej porze.

Jaka tkanina na otulacz?

Niezależnie od tego, jakie akcesoria dla niemowląt się wybiera, trzeba zwracać uwagę na skład. Skóra dziecka jest kilka razy cieńsza niż u dorosłego, jest bardziej narażona na podrażnienia i uczulenia. Z tego względu sięgamy tylko po otulacze z tkanin naturalnych jak bawełna i bambus. Przy czym ten drugi cieszy się coraz większym powodzeniem. Bambus jest hipoalergiczny, przewiewny, antybakteryjny i zapewnia komfort termiczny. Sprawdzi się o każdej porze roku, ale najczęściej sięga się po niego, kiedy za oknem jest ciepło. Przykładem interesujących produktów z tej kategorii są otulacze bambusowe z kidspace-shop.com. Mają przyjemne kolory i są miękkie w dotyku. Będą też dobrą propozycją na prezent dla świeżo upieczonych rodziców.

Otulacze spełniają swoją podstawową funkcję przez pierwszych kilka miesięcy. Ale to nie oznacza, że trzeba je od razu chować do szafy. Będą idealne do tego, by przykryć dziecko podczas letniego spaceru. Jeśli postawimy na otulacze bambusowe, to przykrywając malucha, chronimy go przed promieniowaniem słońca, a z drugiej strony nie będzie mu za ciepło i się nie spoci.

Dowiedź się również jak otulić niemowlaka podczas wyjazdów.

 

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Veronica Waring 16 września 2023 - 00:33

Ktoś się nie zgadza? Ja podpisuje się pod tymi słowami rękami i nogami

Odpowiedz
Otto Mosko 18 września 2023 - 10:24

Takie treści otwierają głowę na sensowną wiedzę

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej