Strona główna » Plac zabaw – URZĄDZENIA » Huśtawki

Huśtawki

przez Teosto@0115
huśtawki na place zabaw


Huśtawki – uspokajająca i rozwijająca zabawa

Sztandarowym urządzeniem, które najbardziej kojarzy się z placem zabaw, jest huśtawka. Jest to prosty system zabawowy, który po wprawieniu ruch porusza się rytmicznie w określonych kierunkach. Wiele dzieci uwielbia ten rodzaj zabawy, ponieważ podświadomie kojarzy ona im się z okresem niemowlęcym, kiedy to często kołysze się dzieci. Z tego też powodu eksperci twierdzą, że huśtawki mają właściwości uspokajające.

Na rynku jest wiele rodzajów huśtawek, wyróżniamy między innymi: huśtawki pojedyncze, podwójne, z siedziskiem, z siedziskiem kubełkowym czy też huśtawki MIX.

Idealne dla dzieci, które łatwo tracą koncentrację

Huśtawki, podobnie jak reszta systemów zabawowych, które znajdują się na placach zabaw, pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać. Owszem, huśtawki działają uspokajająco, ale też pomagają maluchowi w rozwoju układu nerwowego i uczą go zmysłu równowagi.

Poza tym huśtawki zalecane są dzieciom, które łatwo tracą koncentrację i często są rozkojarzone. Ta zabawa sprawia, że maluch przykłada większą uwagę do otaczających go rzeczy, dzięki czemu w krótszym czasie przyswaja nową wiedzę (zabawa też przekłada się na wyniki w nauce).

Huśtawki dostosowane są do dzieci w każdym wieku

Producenci placów zabaw przykładają ogromną uwagę do tego, by ich propozycje były przystosowane dla małych, jak i dużych dzieci. Podobnie jest w przypadku huśtawek. Na rynku można znaleźć huśtawki dla maluchów (mają one obudowę dookoła, dzięki czemu dziecko w trakcie bujania nie wypadnie) oraz dla starszych (zazwyczaj są one zapisane na łańcuch, ale też są takie, które nie mają żadnego zabezpieczenia, np.: huśtawki wykonane z opony).

Konstrukcje huśtawek są różne. Większość huśtawek, które pojawiają się na placu zabaw, przeznaczone są dla jednej osoby, jednak coraz częściej montowane są wieloosobowe huśtawki. One także uczą dzieci wielu nowych rzeczy, przede wszystkim umiejętności współpracowania w grupie (jedynie w momencie, w którym dzieci pracują razem huśtawkę można mocniej rozbujać).

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej