Strona główna » Plac zabaw – URZĄDZENIA » Zestawy zabawowe

Zestawy zabawowe

przez Teosto@0115

Zestawy zabawowe – wiele elementów, które tworzą jedną całość

Obecnie na każdym placu zabaw znajduje się przynajmniej jeden zestaw zabawowy. Czym jest taki zestaw oraz z jakich elementów jest on przygotowany? Najprostszą definicją tego pojęcia będzie powiedzenie, że jest to urządzenie, złożone z wielu elementów, które tworzą jedną całość. Obecnie na rynku jest wiele zestawów zabawowych, a producenci placów zabaw coraz chętniej tworzą tematyczne systemy. Odrębny motyw nadaje systemom zabawowym oryginalny i niepowtarzalny charakter.

Nie jest możliwe jednoznacznie stwierdzić, z czego składa się zestaw zabawowy, ponieważ na rynku znajduje się wiele propozycji od różnych producentów placów zabaw. W większości przypadków tego typu urządzenie stanowi: zjeżdżalnia, gry integracyjnej (np.: kółko i krzyżyk), drabinki, podesty lub też wieże z dachem.

Jedno rozwiązanie, wiele zalet

Zestaw zabawowy to jedno z tych rozwiązań, które ma ogrom zalet. Nic więc niezwykłego w tym, że tak wielu producentów placów zabaw ma w swojej ofercie tego typu urządzenia, a w trakcie tworzenia projektów włącza je do realizacji.

Jakie zalety mają zestawy zabawowe?

  • Zajmują mniej miejsca niż rozmieszczenie osobno poszczególnych elementów; dzięki temu osoba tworząca projekt może lepiej wykorzystać dany teren.
  • Cena zestawu zabawowego jest mniejsza niż łączny koszt każdego urządzenia.
  • Systemy zabawowe prezentują się bardziej okazale niż pojedyncze urządzenia; przyciągają też one więcej dzieci i ich opiekunów.
  • Rodzicom lub też opiekunowi łatwiej jest kontrolować, co w danym momencie robi dziecko.

Aktywna i bezpieczna zabawa

Instalowane zestawy zabawowe powinny spełniać normy bezpieczeństwa PN-EN 1176. Jest to gwarancja dla wszystkich rodziców, że całe miejsce jest przyjazne dla dzieci, a zabawa będzie nie tylko kreatywna i aktywna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Producenci placów zabaw oferują też zestawy zabawowe, które są przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Niektóre z tych systemów idealnie sprawdzą się w przedszkolach, gdzie przedział wiekowy wynosi 3-7 lat, a inne dostosowane są do dzieci w każdym wieku.

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej