Strona główna » Gry online dla dzieci » Na co zwracać uwagę, wybierając grę dla dziecka?

Na co zwracać uwagę, wybierając grę dla dziecka?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Rozwój technologii sprawił, że w dzisiejszych czasach trudno wychowywać dziecko bez dostępu do komputera, smartfona czy tableta. Nie da się również ograniczyć dostępu do Internetu – nawet kilkuletnie dzieci korzystają z niego, oglądając bajki online czy grając w gry.

Jak wybrać grę dla dziecka? Na co zwracać uwagę, by gra była bezpieczna, edukacyjna oraz sprawiała radość maluchowi? W dzisiejszym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Nie ma jednej idealnej gry…

Oczywiście nie sposób wskazać idealnej gry dla wszystkich dzieci. Po pierwsze – dlatego, że każdemu z nich może się podobać co innego. Po drugie – nie każdy tytuł będzie odpowiedni dla każdej kategorii wiekowej (zarówno ze względu na treść, jak i poziom trudności). Jest jednak szereg kwestii, o których zawsze warto pamiętać, szukając idealnej gry dla swojej pociechy.

Na wstępie sam powinieneś zrozumieć, że gry komputerowe to nie tylko przemoc i strzelaniny. To także doskonały sposób na rozwój dziecka. Pozwalają uczyć się o różnych sprawach i poznawać różne dziedziny życia, rozwijać zdolności motoryczne, ograniczać stres, poprawiać pamięć, spostrzegawczość i koncentrację czy zacieśniać więzi z rodzicami czy rodzeństwem.

Nie obawiaj się także tego, że komputery czy gry dużo kosztują. Tak naprawdę ta forma rozrywki może być zupełnie bezpłatna. W internecie znajdziesz całe mnóstwo tytułów, które nie kosztują ani grosza, a do tego są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej (to tzw. gry online). Czyli tak naprawdę jedynym, czego potrzebujesz do ich uruchomienia, jest komputer (nawet starej daty) oraz dostęp do sieci.

Jak wybrać grę dla dziecka?

Gdy już zaczniesz szukać właściwej gry dla dziecka, powinieneś skupić się na zaufanych stronach, których redaktorzy dokonują mądrej selekcji, prezentują obszerne opisy poszczególnych tytułów i dają gwarancję, że te opisane jako “dla dzieci” naprawdę są dla nich przeznaczone. Jednym z takich portali jest Game Planet, w którym znajdziesz osobną, obszerną sekcję z grami dla najmłodszych.

Poszukiwania warto prowadzić wspólnie z dzieckiem. Przy okazji dowiesz się nieco więcej o tym, co podoba się twojej pociesze. Jedno dziecko będzie wolało gry oparte na rywalizacji (częstszy przypadek wśród chłopców), a innym będą się podobały tytuły związane ze zwierzętami czy modą (częstsza historia wśród dziewczynek). Poza tym, że poznasz przy okazji lepiej swoją latorośl, już samo wspólne szukanie prawdopodobnie was do siebie zbliży.

Pamiętaj, że twoje dziecko nie musi grać w gry samo. Z powodzeniem możesz do niego dołączyć i spędzić wspólnie trochę czasu. W ten sposób nie tylko zacieśnisz więzi między wami, ale również będziesz miał wgląd w to, w jaki sposób pociecha się bawi (czy np. nie towarzyszą temu niepożądane emocje) oraz ile czasu temu poświęca. Dobrej zabawy!

Zobacz także, czy gra Life is strange jest odpowiednia dla Twojego dziecka.

Dalsza część tekstu: kobieta.onet.pl

Publikacja zaczerpnięta z: kobieta.onet.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Georgeanna Vonderheide 16 września 2023 - 01:08

Dzięki Tobie moje życie staje się lepsze.

Odpowiedz
Gwendolyn Labove 18 września 2023 - 11:00

Spotkaliście się już z tym? Na mojej twarzy maluje się teraz zaskoczenie

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej