Strona główna » Gry online dla dzieci » Jak mieć pewność, że dziecko gra w bezpieczne gry online?

Jak mieć pewność, że dziecko gra w bezpieczne gry online?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Gry komputerowe są niezwykle popularne w dzisiejszych czasach  także wśród dzieci. Niestety, każdy rodzic musi pogodzić się z faktem, że jego dziecko w pewnym momencie zadana pytanie, czy może zagrać w grę, bo wszyscy jego koledzy i koleżanki o tej grze mówią. Lepiej nie zabraniać dziecku grania w gry online – maluch prędzej czy później złamie ten zakaz. Lepszym sposobem jest nauczenie go, w jaki sposób ma wybierać gry i ile czasu może spędzać przed komputerem. Jak to zrobić?

Z tym problemem będzie się musiał prędzej czy później zmierzyć każdy współczesny rodzic. Dlatego zamiast chować głowę w piasek i udawać, że nie ma sprawy, lepiej przyjrzeć się mu bliżej i przygotować rozwiązania. Drodzy opiekunowie, przychodzimy wam z pomocą i przedstawiamy pięć wskazówek, jak sprawić, by wasze pociechy mogły grać w sieci całkiem bezpiecznie.

“Poznaj lepiej swojego przeciwnika”

Nie wszystkie gry online są dobre dla dzieci, to oczywiste. Jednak nie będziesz potrafił ich rozróżnić, jeśli się nie zainteresujesz się tą tematyką. Poczytaj popularne serwisy o grach, przyjrzyj się aktualnym premierom, zapoznaj się z opisami popularnych tytułów. Pamiętaj, że na opakowaniu zawsze znajdziesz informację o kategorii wiekowej, do której kierowana jest dana produkcja. To samo tyczy się gier online – jeżeli dany tytuł jest przeznaczony dla starszych graczy, powinieneś znaleźć stosowne ostrzeżenie w widocznym miejscu.

Skorzystaj z blokady dostępu

W internecie znajdziesz całe mnóstwo treści (nie tylko gier) nieodpowiednich dla dzieci. Jeśli chcesz, aby twoja pociecha była w nim bezpieczna, skonfiguruj blokadę dostępu. W oprogramowaniu dostępnym dla systemów operacyjnych Windows znajdziesz takie aplikacje, jak Kontrola Rodzicielska czy Bezpieczeństwo Rodzinne. Dzięki nim będzie ci o wiele łatwiej kontrolować dostęp twojego dziecka do treści dostępnych w sieci.

Przygotuj swoje dziecko

Pomimo zastosowania oprogramowania ograniczającego dostęp do niepożądanych treści, zawsze istnieje szansa, że twoje dziecko trafi w miejsce, którego nie powinno odwiedzać. Powinieneś przygotować je na taką okoliczność. Mądra rozmowa z pociechą może załatwić naprawdę sporo. Powiedz o tym, jakiego rodzaju treści nie są przeznaczone dla niej, dlaczego i co powinna zrobić, gdy wyświetlą się na ekranie.

Sprawdzaj, w jakie gry gra twoje dziecko

To, że zapoznałeś się z najpopularniejszymi grami (online i nie tylko) oraz zablokowałeś dostęp do określonych treści, korzystając z oprogramowania, a nawet odbyłeś pouczającą rozmowę z dzieckiem, nie rozwiązuje problemu w stu procentach. Powinieneś co jakiś czas sprawdzać, jakie strony odwiedza twoja pociecha i w jakie gry online gra. Niektórzy nazwą to “szpiegowaniem”, ale pamiętaj, że chodzi o dobro twojego dziecka.

Korzystaj z zaufanych serwisów z grami online

Jeśli będziesz przestrzegał tej zasady, znacznie ułatwisz sobie zadanie, polegające na ochronie dziecka przed niepożądanymi treściami. Wystarczy, że ustalicie, w które miejsca twoje pociecha może zaglądać, szukając rozrywki, a będziesz mógł “spać spokojnie”. Jednym z takich serwisów będzie bez wątpienia Game Planet, gdzie wyodrębniliśmy nawet dwie kategorie gier bezpiecznych nawet dla najmłodszych: “dla dzieci” oraz “familijne”.

Dla niektórych rodziców wizja tego, że ich dziecko będzie samotnie spędzać czas w internecie, w którym jest przecież “wszystko”, może być przerażająca. Na szczęście rzeczywistość nie musi taka być. Wystarczyć zdobyć trochę wiedzy, skorzystać z odpowiedniego oprogramowania, odbyć mądrą rozmowę z pociechą oraz raz na czas kontrolować, jak spędza wolny czas przed komputerem, aby granie online było dla niej zupełnie bezpieczne.

Zobacz także grę Champions of Anteria.

Publikacja zaczerpnięta z: gameplanet.onet.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Refugio Posen 16 września 2023 - 01:07

To jest dopiero niezłe. Wcześniej by mi do głowy nie przyszło

Odpowiedz
Hugo Burleson 18 września 2023 - 10:58

Twój wpis jest jak przypomnienie, by cieszyć się życiem.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej