Strona główna » LIFESTYLE » Ile najwięcej dzieci urodziło się na raz? Sprawdziliśmy to oraz inne rekordy

Ile najwięcej dzieci urodziło się na raz? Sprawdziliśmy to oraz inne rekordy

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Ile najwięcej dzieci urodziło się na raz? Ile lat miała najmłodsza kobieta, która została mamą? A ile miał najstarszy tata na świecie? No, a ile najwięcej dzieci się urodziło na raz? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i więcej pytań, sprawdź ten artykuł. Niektóre informacje na pewno Cię zaskoczą!

Historie rodziców rekordzistów bywają szokujące, zwłaszcza kiedy rodzi przedszkolak, a niektóre z nich mogą być wzruszające, np. wtedy gdy po 40-stu latach mama decyduje się na kolejne dziecko. Każda ciąża i poród są wyjątkowe. Ci rodzice z pewnością nie planowali wpisać się do Księgi Rekordów Guinnessa, a jednak im się to udało.

Ile najwięcej dzieci urodziło się na raz? Urodziła dziesięcioraczki

Najwięcej dzieci na raz urodziła pochodząca z Republiki Południowej Afryki 37-letnia Gosiame Tamara Sithole urodziła dziesięcioraczki. W czerwcu 2021 roku na świat w 7. Miesiącu ciąży przyszło siedmiu chłopców i trzy dziewczynki.

Urodziła dziesięcioraczki, lekarze doliczyli się tylko ośmiu.

Do końca lekarze podczas badań usg doliczyli się „tylko” ośmiorga dzieci. Kobieta była już wtedy matką 6-letnich bliźniaków. Tym samym pobiła rekord ustanowiony chwilę wcześniej, bo w maju tego samego roku, przez mieszkankę Maroko, 25-letnią Halime Cisse z Mali, która urodziła dziewięcioro dzieci – pięć dziewczynek i czterech chłopców. Tamara urodziła dziesiecioraczki i to jest obecny rekord.

 

rekord urodzonych dzieci na raz

Mama z najdłuższą przerwą między ciążami

W tej kategorii tytuł otrzymuje Elizabeth Ann Buttle, która co prawda w ciaży była tylko dwukrotnie, ale pierwsze dziecko urodziła w 1956 roku, a drugie aż 41 lat i 185 dni później.

Najmłodsza matka na świecie

To bardzo kontrowersyjna historia w którą trudno jest uwierzyć z wielu powodów i zapewne te same nasuwają nam się na myśl, a jednak najmłodsza matka na świecie miała zaledwie 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Lina Medina Lazo pochodziła z Peru i sam moment dojrzewania nastąpił u niej bardzo szybko. Wszystko działo się w latach 30. ubiegłego wieku, a dziewczynka w ciąże zaszła mając zaledwie cztery lata i dziewięć miesięcy. Jej syn w dniu narodzin ważył 2,7 kg. Nikomu nigdy nie udowodniono ojcostwa, a tym samym gwałtu na małej dziewczynce. Tak, że kontrowersyjnie ale najmłodsza matka na świecie to rekord nie do pobicia i raczej mamy tu liderkę jako najmłodsza matka na świecie.

Najstarsza matka świata

Najstarszą mamą na świecie została mająca 74 lata mieszkanka Indii Erramatti Mangamma, która urodziła bliźniaczki. Kobieta wraz z mężem starała się o ciąże przez 57 lat. Jej marzenie spełniło się dzięki zabiegowi in-vitro, gdzie wykorzystano jajeczka anonimowej dawczyni oraz spermę męża kobiety. W Polsce najstarsza matka urodziła bliźnięta w wieku 60 lat i była to aktorka Barbara Sienkiewicz. Kobieta zaszła w ciąże naturalnie.

Najstarszy tata świata

Rekord ten należy do hindusa Ramajita Raghay, który został ojcem pierwszy raz w wieku 94 lat. Co ciekawe kolejnego potomka doczekał się dwa lata później. W Polsce najstarszym ojcem jest Pan Andrzej Słupecki z Pasymia, który doczekał się jedynego syna w wieku 81 lat.

Mama „wielodzietna”

Valentina Vassylieva żyjąca w XVIII wieku jest uznawana za najbardziej dzietną mamę w historii. Nie dość, że Valentina była w ciąży aż 27 razy, to aż 16 z tych ciąż było bliźniaczych, 7 razy urodziła trojaczki i 4 razy czworaczki, co daje w sumie, niezwykle imponujący wynik 69 dzieci! W naszych czasach też możemy pochwalić się taką mamą. Jest nią mieszkanka Chile – Leontina Albina, która przyznaje, że jest mamą 64 dzieci z czego udokumentować potrafi 55. W każdym razie to imponujące…

Najwcześniejszy wcześniak

Ostatni tytuł dajemy dzielnemu dziecku, a jest nim Amilia Taylor z Miami, która pojawiła się na świecie w 2006 roku już w 22. tygodniu ciąży a ważyła zaledwie 280g.

 

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Neil Magedanz 16 września 2023 - 01:13

Trafnie napisane, dlatego warto się zapoznać

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej