Strona główna » LIFESTYLE » Światowe rekordy Guinessa w kategorii: rodzina

Światowe rekordy Guinessa w kategorii: rodzina

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Ile lat miała najmłodsza kobieta, która została mamą? A ile miał najstarszy tata na świecie? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i więcej pytań, sprawdź ten artykuł. Niektóre informacje na pewno Cię zaskoczą!

Historie rodziców rekordzistów bywają szokujące, zwłaszcza kiedy rodzi przedszkolak, a niektóre z nich mogą być wzruszające, np. wtedy gdy po 40-stu latach mama decyduje się na kolejne dziecko. Każda ciąża i poród są wyjątkowe. Ci rodzice z pewnością nie planowali wpisać się do Księgi Rekordów Guinnessa, a jednak to się im udało.

Mama z najdłuższą przerwą między ciążami

W tej kategorii tytuł otrzymuje Elizabeth Ann Buttle, która co prawda dwukrotnie była w ciąży, ale pierwsze dziecko urodziła w 1956 roku, a drugie aż 41 lat później.

Najmłodsza matka świata

To bardzo kontrowersyjna historia w którą trudno jest uwierzyć z wielu powodów i zapewne te same nasuwają nam się na myśl, a jednak najmłodsza mama na świecie miała zaledwie 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Lina Medina Lazo pochodziła z Peru i sam moment dojrzewania nastąpił u niej bardzo szybko.

Najstarsza matka świata

Najstarszą mamą na świecie została mająca 70 lat mieszkanka Indii Omkari Panwar, która urodziła bliźniaki. Jej rekordową poprzedniczką była Hiszpanka Carmelia Bousada, która również urodziła bliźnięta w wieku 67 lat.

Najstarszy tata świata

Rekord ten należy do hindusa Ramajita Raghay, który został ojcem pierwszy raz w wieku 94 lat. Co ciekawe kolejnego potomka doczekał się dwa lata później.

W Polsce najstarszym ojcem jest Pan Andrzej Słupecki z Pasymia, który doczekał się syna w wieku 81 lat.

Oktomama

Mamą najliczniejszej gromadki dzieci urodzonych za jednym razem jest Nadya Suleman z USA. W wyniku zapłodnienia in vitro w 2009 roku urodziła ośmioraczki.  Jej poród był bardzo kontrowersyjnym tematem w mediach, ponieważ oktomama miała już wcześniej sześcioro dzieci. Wiele osób zastanawiało się nad celem metody in vitro.

Mama „wielodzietna”

Valentina Vassylieva żyjąca w XVIII wieku jest uznawana za najbardziej dzietną mamę w historii. Nie dość, że Valentina była w ciąży aż 27 razy, to aż 16 z tych ciąż było bliźniaczych, 7 razy urodziła trojaczki i 4 razy czworaczki, co daje w sumie, niezwykle imponujący wynik 69 dzieci!

W naszych czasach też możemy pochwalić się taką mamą. Jest nią mieszkanka Chile – Leontina Albina, która przyznaje, że jest mamą 64 dzieci z czego udokumentować potrafi 55. W każdym razie to imponujące…

Najwcześniejszy wcześniak

Ostatni tytuł dajemy dzielnemu dziecku, a jest nim Amilia Taylor z Miami, która pojawiła się na świecie w 2006 roku już w 22. tygodniu ciąży a ważyła zaledwie 280g.

 

Publikacja zaczerpnięta z: rodzice.familie.pl

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Kk 3 lutego 2021 - 00:10

Proszę o info jakie są oficjalne największe bliźnięta urodzone na świecie. Jaka jest ich waga. Czy możliwe że bliźnięta o wadze 8600 ( 4700 + 3900) mogą być największe.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh
Copyright @ 2022 – Created by Testimo

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej