Strona główna » INNE » Jakie są orientacyjne koszty pobytu dziecka w przedszkolu prywatnym?

Jakie są orientacyjne koszty pobytu dziecka w przedszkolu prywatnym?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Wielu rodziców zastanawia się, czy posłać swoje dziecko do przedszkola prywatnego, czy też państwowego. Coraz więcej osób wybiera te pierwsze placówki ze względu na małą dostępność miejsc i fakt, iż te drugie wcale nie są w pełni darmowe. Warto pamiętać, że te niepaństwowe ośrodki dodatkowo oferują więcej zajęć i udogodnień. Sprawdź, jakie są orientacyjne koszty pobytu dziecka w przedszkolu prywatnym.

Czesne w przedszkolu prywatnym

Najprostszą drogą do tego, aby dowiedzieć się, ile wynosi czesne oraz dodatkowe opłaty w interesującym Cię miejscu jest sprawdzanie jego strony internetowej lub skontaktowanie się z personelem telefonicznie. Warto jednak podkreślić, że – w przypadku większości ośrodków – cennik przedszkola prywatnego jest udostępniany na stronie internetowej.

W zależności od miasta czesne może wynosić od 500 zł do nawet 2000 zł. Dodatkowo do tego dochodzą koszty wyżywienia, a także dodatkowych atrakcji i zajęć. Tutaj znaczenie ma również, ile godzin dziecko przebywa w ośrodku.  Niektóre przedszkola dodatkowo oferują karnet popołudniowy adaptacyjny. Jednak nie jest to regułą.

Koszty wyżywienia

Koszty wyżywienia dziecka w przedszkolu prywatnym również różnią się w poszczególnych placówkach i nie są one z góry narzucone. W zależności od pakietu,  czy do 14:00, czy przez cały dzień, mogą się one w pewnym zakresie wahać. Zazwyczaj jednak wynoszą od 12 do 14 zł za dobę.

W przypadku alergików lub maluchów, które wymagają specjalnych diety, kiedy jadłospis jest ustalane indywidualnie, koszty wyżywienia mogą wzrosnąć. Warto jednak pamiętać, że gdy Twoja pociecha jest chora, jeżeli zgłosisz jej nieobecność dzień wcześniej, wówczas możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów.

Cennik przedszkola prywatnego – Dodatkowe opłaty

W Centrum Zabawy i Rozwoju “Elfik”, a także innych ośrodkach pobierane są również opłaty wpisowe. Wynoszą one zazwyczaj kilkaset złotych zł. W przypadku maluchów, które kolejny rok pozostają w tej samej placówce, naliczona jest stawka kontynuacyjna — jej wysokość to min. 200 zł. Do dodatkowych opłat często zalicza się również te związane z nieobowiązkowymi zajęciami, choć niektóre placówki mają je wliczone w czesne.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Ka Hoes 16 września 2023 - 01:01

Takie treści są mi potrzebne w codziennym życiu.

Odpowiedz
Mel Intveld 18 września 2023 - 10:52

Kto tego jeszcze nie wie, powinien nadrobić zaległości. Polecam!

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej