Strona główna » Wiersze dla dzieci » Książki dla dzieci księdza Jana Twardowskiego

Książki dla dzieci księdza Jana Twardowskiego

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Ksiądz Jan Twardowski to najpopularniejszy polski współczesny poeta. Po jego dzieła chętnie sięgają zarówno dorośli, jak i dzieci. Jak przyznał kiedyś sam Twardowski: „Najchętniej piszę dla dzieci. To jest moja najbardziej ulubiona i najważniejsza twórczość.” Oto przykłady najciekawszych jego książek skierowanych do młodych czytelników.

„Serce za serce, czyli co to znaczy kochać”, ks. Jan Twardowski

Pierwsza godna polecenia książka dla dzieci księdza Jana Twardowskiego to „Serce za serce, czyli co to znaczy kochać.” Odpowiada ona na pytania, takie jak: „Co to jest miłość?”, „Dlaczego jest ona taka ważna?”, „Dlaczego Pan Bóg stworzył rodzinę?”, „Kiedy miłość jest naprawdę, a kiedy na niby?”, „Jak się przekonać, czy umiem kochać?”, „Co to znaczy: kochać bliźniego albo kochać się wzajemnie?”, „Jak kochać Pana Boga?”. „Jak kocha nas Pan Bóg?”. Książka ta pokazuje, że do czynienia możemy mieć z wieloma różnymi rodzajami miłości. Ksiądz Jan Twardowski, szukając odpowiedzi na pytania z nią związane podkreślał, że najważniejsze jest to, by kierować się zawartą w Ewangelii zasadą, jaką jest: „Nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.”

„Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie”, ks. Jan Twardowski

Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie” to jedna z książek dla dzieci, w której ksiądz Jan Twardowski porusza zagadnienie świętych. Znaleźć można w niej odpowiedzi na pytania, takie jak chociażby: „Co to znaczy być świętym?”, „Kim byli ci, których uznajemy za świętych?”, „Czy trzeba być kanonizowanym, żeby być świętym?”, „Czy święci jeszcze żyją?”, „Jak żyć, by być świętym?”, „Jak dostać się do nieba?”. Dopełnieniem wyboru opowiadań i wierszy o świętych jest ponad 20 nowych, dotychczas niepublikowanych tekstów.

„Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie”, ks. Jan Twardowski

Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie” to książka, w której ksiądz Jan Twardowski odpowiada na pytania, takie jak: „Czym jest rodzina?”, „Czy zwierzęta do domowe również do niej należą?”, „Czy można kochać i smucić się jednocześnie?”, „Czy można kochać i być surowym?”, „Czy można kochać i czasami się kłócić?”, „Kim jest mama? Czy kiedyś ją pochwaliłeś?”, „Czy trzeba modlić się za swoich rodziców?”, „Kiedy dom rodzinny jest miłością?”.

W asortymencie katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech znaleźć można również inne książki księdza Jana Twardowskiego — zarówno te dla dzieci, jak skierowane do osób dorosłych. Dostępne są tu tak wiersze, jak i opowiadania czy felietony.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Marline Milnik 16 września 2023 - 02:08

Zaskoczeni? Nie bardziej niż ja. Dobrze, że są takie treści. Warto się nimi dzielić

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej