Strona główna » Zdrowie » Czy linię włosów można odbudować poprzez przeszczep włosów w Turcji?

Czy linię włosów można odbudować poprzez przeszczep włosów w Turcji?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Dzień dobry! Budzisz się świeży i wypoczęty, patrzysz na siebie w lustrze i żałujesz, że nie masz gęstszych, grubszych włosów, prawda? Nie jest to naturalne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jednak ze względu na różne czynniki, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, tracą włosy w znacznie młodszym wieku. To jest tak zwana cofająca się linia włosów. Dobrą wiadomością jest to, że obecnie dostępnych jest wiele zabiegów chirurgicznych i niechirurgicznych w każdym budżecie, aby uzyskać pożądany wygląd i styl włosów. Na tym blogu przyjrzymy się niektórym z tych opcji, a zwłaszcza zbadamy, w jaki sposób przeszczep włosów w Turcji może być długoterminowym rozwiązaniem na cofającą się linię włosów.

Jak wygląda cofająca się linia włosów?

Początek cofniętej linii włosów znajduje się nad skroniami.

Mężczyźni najczęściej tracą włosy w przedniej części skóry głowy, a zaniedbane włosy zaczynają się cofać, pozostawiając na skórze głowy kształt półksiężyca.

U kobiet szczyt w kształcie litery V tworzy się na środku skóry głowy.

Przyczyny cofania się linii włosów

Istnieje wiele przyczyn cofającej się linii włosów, takich jak:

 • Wiek jest jednym z najbardziej przyczyniających się czynników do cofania się wypadania włosów. Każdego dnia utrata mieszków włosowych jest naturalna, ale nowe włosy odrastają, aby zastąpić wypadające włosy. Wraz z wiekiem proces regeneracji spowalnia. Stąd następuje stopniowe cofanie się linii włosów.
 • Stwierdzono, że u mężczyzn hormon zwany DHT powoduje łysienie typu męskiego. Hormon ten obkurcza mieszki włosowe, przez co nie może już rosnąć.
 • Dziedziczenie jest jedną z głównych przyczyn łysienia typu męskiego, a czasami wzór łysienia przypomina wcześniejsze pokolenia.
 • Stres współczesnego życia jest ostatnim czynnikiem przyczyniającym się do cofania się linii włosów w znacznie młodszym wieku. Bez względu na płeć zarówno mężczyźni, jak i kobiety doświadczają wypadania włosów nawet po trzydziestce. Przypisuje się to głównie narażeniu na toksyczne zanieczyszczenia powietrza i stres.
 • Palenie jest również jednym z głównych czynników przyczyniających się do wypadania włosów, wraz ze złymi nawykami żywieniowymi. Włosy w większości składają się z białka, więc brak diety białkowej bezpośrednio powoduje wypadanie włosów.

Możliwości leczenia cofania się linii włosów

Przed rozważeniem operacji przeszczepu włosów w Turcji pacjenci mogą zdecydować się na leki, takie jak:

 • Finasteryd lub Dutasteryd. Ten lek jest zalecany głównie dla mężczyzn. Spowalnia przemianę testosteronu w hormonie DHT. Jak wspomniano powyżej, DHT jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do wypadania włosów u mężczyzn. Jeśli pacjent przestaje brać lek, efekt również mija.
 • Minoksydyl i Anthralin to dostępne bez recepty leki na skórę głowy, które pomagają spowolnić wypadanie włosów.
 • Przeszczepy włosów w Turcji. Jednym z głównych powodów wyboru przeszczepu włosów jest trwałość zabiegu. Podczas przeszczepu włosów w Turcji wykwalifikowany specjalista pobiera mieszki włosowe z gęstego obszaru włosów, z tyłu i boków głowy. Następnie te mieszki włosowe są wszczepiane w obszar dotknięty cofającą się linią włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Jest to jedna z najchętniej wybieranych i wykorzystywanych metod w transplantacji włosów. Przeszczep włosów metodą FUE to technika akceptowana na całym świecie, która została opracowana na początku lat 90.

Technika przeszczepu włosów FUE odnosi się do zabiegu ekstrakcji pojedynczych mieszków włosowych i umieszczania ich w okolicy biorczej, czyli miejsc objętych łysieniem. W przeszczepie włosów metodą FUE nie ma potrzeby przeprowadzenia nacięcia na głowie i tworzenia jakichkolwiek widocznych blizn. Podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie używa się skalpela i nie zakłada się szwów na skórze głowy. Po pobraniu odpowiedniej ilości graftów z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu głowy umieszcza się je w miejscach biorczych, otwierając małe kanaliki.

Zabieg trwa średnio od 4 do 8 godzin, a w jednej sesji można przeszczepić aż 5000 graftów, w zależności od możliwości dawczych. Przed operacją włosy pacjenta należy ogolić. Grafty pobierane są z obszaru dawczego za pomocą specjalnego urządzenia. W porównaniu z innymi technikami proces gojenia jest o wiele krótszy i bezbolesny, dzięki temu pacjent może wrócić do lekkiej pracy biurowej już po kilku dniach od zabiegu.

Wymieńmy zalety przeszczepu włosów metodą FUE:

 • Proces gojenia przebiega szybko.
 • Nie pozostawia widocznych blizn.
 • Jest mało inwazyjny.
 • Można przeszczepić aż 5000 graftów.
 • Nie powoduje infekcji.
 • Zapewnia trwały i naturalny wygląd.
 • W trakcie i po operacji komfort pacjenta jest wyższy niż w przypadku starszej metody przeszczepu włosów FUT.
 • Wysokie bezpieczeństwo.

Przeszczep włosów metodą DHI

Przeszczep włosów metodą DHI czyli Direct Hair Transplant ma wspólne punkty z metodą FUE. Zabieg wykonuje się podobnie, jak przeszczep włosów FUE w fazie ekstrakcji mieszków włosowych. Natomiast w metodzie DHI do implantacji stosuje się implantator zwany „piórem choi”. W metodzie przeszczepu włosów DHI nie ma konieczności golenia obszaru biorczego, czyli miejsca objętego łysieniem. Z tego powodu jest to metoda często preferowana przez kobiety.

Pióro Choi z jednej strony otwiera kanały w miejscach, w których będzie wykonywany przeszczep, z drugiej strony umieszcza grafty w tych kanałach.

Osoby cierpiące na łysienie częściowe lub posiadające zakola, są najlepszymi kandydatami do przeszczepu włosów metodą DHI.

Wymieńmy zalety przeszczepu włosów metodą DHI:

 • Czas rekonwalescencji przebiega szybciej niż w metodzie FUE.
 • Brak konieczności golenia całej głowy.
 • Daje całkowitą gwarancję braku blizn.
 • Zapewnia bardzo naturalny wygląd.
 • Jest bezpieczny.
 • Zapewnia lepszą kontrolę kierunkiem i kątem wzrost włosów.

Jak skuteczne i trwałe są wyniki przeszczepu włosów w Turcji?

Na sukces przeszczepu włosów w Turcji mają wpływ takie czynniki jak:

 • Umiejętności i doświadczenie osoby wykonującej przeszczep włosów.
 • Przyczyna wypadania włosów: Jeśli przyczyną wypadania włosów był stres lub zanieczyszczenie, zmiana stylu życia pomogłaby Ci dłużej cieszyć się odbudowanymi włosami.
 • Odpowiednia dbanie o skórę głowy podczas okresu rekonwalescencji.
 • Zdrowa, zbilansowana dieta.
 • Wykonywanie wszystkich zaleceń lekarza po przeszczepie włosów.
 • Zrezygnowanie lub zminimalizowanie picia alkoholu i palenia papierosów.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Joanna_rise34 6 lutego 2024 - 02:37

To jest ten typ artykułu, który zmienia sposób postrzegania świata.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej