Strona główna » INNE » Czy z uzależnienia można wyjść samodzielnie?

Czy z uzależnienia można wyjść samodzielnie?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Nie da się ukryć, że obecnie każdy z nas żyje w niezwykle szybkim tempie i co więcej, znacznie zwiększyło to naszą podatność na wszelakie uzależnienia. Niestety, ale większość osób regularnie szuka w butelce z alkoholem czy w strzykawce ucieczki do swoich problemów, a także próby odreagowania na stres dnia codziennego. Wobec tego uzależnienia śmiało można obecnie nazwać największym problemem XXI wieku, którego rozwiązania nikt z nas nie umie znaleźć. Warto zauważyć, że uzależnienie to choroba, która atakuje nas w wyjątkowo podstępny sposób. Najpierw opanowuje ona nasz umysł, a następnie krok po kroku wyniszcza nasze ciało. Wiele osób jednak obecnie wie, że konieczne jest podjęcie radykalnych kroków i zmiana nastawienia, by móc powrócić do całkowicie normalnego i trzeźwego życia. Jednak walka z uzależnieniem nie jest taka prosta, na jaką może wyglądać. Czy więc z tego problemu da się wyjść samodzielnie?

Samodzielna walka z uzależnieniem- czy ma ona sens?

Każdy z nas, kto boryka się z uzależnieniem powinien wiedzieć, że terapia uzależnień charcice może okazać się konieczna, jeśli zależy nam na całkowitym zażegnaniu problemu. Dlaczego? Sytuacja przedstawia się w wyjątkowo prosty sposób. Uzależnienie całkowicie przejmuje kontrolę nad naszą świadomością, a drobne “przebłyski” trzeźwości są niczym innym, jak chwilowym stanem, w którym rzeczywiście jasno możemy ocenić sytuację. Nie jest to jednak wystarczające do tego, by podjąć i co więcej także i wygrać walkę z uzależnieniem, które powoli i krok po kroku nas wyniszcza. Tak naprawdę, nie powinniśmy także liczyć na naszych bliskich. Oni nieświadomie stają się współuzależnionymi i szukają dla nas wymówek i usprawiedliwień w momencie, kiedy przez nałóg opuścimy kolejny dzień w pracy lub zapomnimy o odebraniu dzieci z przedszkola. Wobec tego samotna walka z uzależnieniem już na wstępie skazana jest na dość bolesną i brutalną porażkę oraz zderzenie w twardą rzeczywistością.uzależnienie

Ośrodek leczenia uzależnień- pomoc, której nie warto odrzucać

Jeśli zależy nam na tym, by nasza walka z nałogiem zakończyła się dla nas rzeczywiście spektakularnym sukcesem, wówczas warto się zdecydować na ośrodek leczenia uzależnień stalowa wola. Tak naprawdę jest to pomoc, której nikt z nas nie powinien odrzucać, gdyż może ona ponownie wyprowadzić nas na prostą i logiczną ścieżkę w naszym życiu. Jeśli więc chcemy odzyskać kontrolę nad swoim umysłem i całym życie warto- z pomocą ośrodka- rozpocząć walkę z niszczycielskim uzależnieniem i wyjść na prostą!

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Hugo Burleson 16 września 2023 - 02:12

Nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejne wpisy.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej