Strona główna » INNE » Angielski z dzieckiem wszystko co trzeba wiedzieć!

Angielski z dzieckiem wszystko co trzeba wiedzieć!

przez Teosto@0115
2 komentarze

Nie sposób nie zauważyć, że język angielski jest obecnie używany na każdym kroku, niezależnie od tego czy znajdujemy się w Polsce, Niemczech, czy nawet Hiszpanii. W szkołach coraz mniej uczy się dzieci popularnych niegdyś języków rosyjskiego i niemieckiego, a za to już od pierwszych etapów edukacji zapoznaje się je z mową brytyjsko-amerykańską. Coraz częściej rodzice postanawiają pójść o krok dalej i wprowadzają swoje dzieci w świat anglistyki jeszcze zanim wyślą je do szkoły podstawowej. Czy taka nauka ma sens? Jak ją skutecznie przeprowadzić?

Znaczenie znajomości angielskiego

To w jakim stopniu zna się język Wysp Brytyjskich ma znacznie większe znaczenie niż rozumienie tekstów zagranicznych piosenek, łatwy dostęp do tekstów kultury, czy też rozumienie źródeł informacji napisanych po angielsku. Ma on ogromny wpływ na możliwości zawodowe, a stopień komunikatywności po angielsku jest obecnie jednym z głównych czynników branych pod uwagę przez pracodawców podczas rekrutacji. Zarówno globalizacja, jak i komputeryzacja charakteryzująca XXI wiek sprawiły, że bez umiejętności biegłego porozumiewania się po angielsku trudno jest osiągnąć sukces i zapewnić sobie wysoki standard życia.

Nauka angielskiego w wieku przedszkolnym

U dzieci, które rozpoczęły naukę angielskiego już w wieku kilku lat można zauważyć szczególny wpływ tego języka na każdą płaszczyznę życia. Znajomość języka brytyjskiego lub amerykańskiego pozwala im na łatwy dostęp do wszelkich źródeł informacji, rozwój swoich zainteresowań, ale również osiąganie wysokich wyników w szkole. Uzdolnienia lingwistyczne nie mają wpływu wyłącznie na oceny z angielskiego, ponieważ łatwość w wypełnianiu obowiązków szkolnych w zakresie jednego z najwięcej nauczanych przedmiotów daje mu więcej czasu i sił na poprawę wyników z reszty dziedzin wymaganych w szkole. Jednak największą korzyścią rozpoczęcia nauki angielskiego w wieku dziecięcym jest niezaprzeczalnie łatwość w znalezieniu dobrej pracy, a nawet zdobyciu wysokopoziomowych certyfikatów filologicznych. Należy jednak pamiętać, że dzieci będą wymagały innych metod nauczania niż młodzież i dorośli. Jak wprowadzać najmłodszych w świat języka angielskiego?

nauka angielskiego z dzieckiem

 

Nauczanie poprzez zabawę

Podczas nauki jakiegokolwiek języka liczy się przede wszystkim pamięć. To ile słówek, konstrukcji gramatycznych i zasad językowych jest w stanie się zapamiętać przekłada się na stopień komunikatywności w danym języku. Jednak dziecko nie ma tak pojemnej głowy jak dorośli, dlatego też trzeba tu użyć odpowiedniego sposobu na ćwiczenie u niego pamięci. Doświadczeni pedagodzy zalecają naukę poprzez zabawę, ponieważ radość odczuwana podczas takiej nauki pozwala łatwo zapamiętać dziecku wszelkie informacje. 

Zestaw “Angielski dla dzieci”

Zastanawiając się jaką formę zabawy najlepiej zastosować podczas nauki warto zwrócić uwagę na zestaw “Angielski dla dzieci” wydawnictwa Preston Publishing. Twórcy skupili się na tym, żeby dziecko rozwiązując zawarte w nim łamigłówki i wykonując ćwiczenia bawiło się jak najlepiej, a dołączone do niego karty edukacyjne są doskonałym uzupełnieniem materiałów do nauki dziecięcej. Treści zawarte w książkach i na kartach do gry doskonale nadają się do wprowadzenia każdego dziecka w świat anglistyczny, a ich znajomość z pewnością pozwoli mu bardzo łatwo rozpocząć edukację wczesnoszkolną. Warto, chociażby rzucić okiem na “Angielski dla dzieci” od Preston Publishing.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Mary Adlam 15 września 2023 - 23:31

Cieszę się, że mogłem tu trafić.

Odpowiedz
Kimberley Whitlock 18 września 2023 - 09:22

Temat aktualny i uważam, że każdy powinien mieć na ten temat zdanie

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej