Strona główna » Zabawy dla dzieci » Wspinaczka dla dzieci

Wspinaczka dla dzieci

przez Teosto@0115
2 komentarze

Korzystanie ze ścianek wspinaczkowych cieszyło się i nadal cieszy dużą popularnością. Rodzice coraz częściej zabierają ze sobą dzieci, nawet dość małe.

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci

http://goclimb.pl/dla-dzieci świetna rozrywka dla całej rodziny!

Wspinaczka dla dzieci – dlaczego warto?

Wspinanie się to nie tylko doskonała rozrywka dla małych i dużych, ale również świetne ćwiczenie fizyczne. W GO Climb doskonale bawią się już 3-letnie dzieci, ćwicząc motorykę oraz podnosząc swoją sprawność fizyczną.

Zajęcia ze wspinaczki pozwalają na rozładowanie nadmiaru energii, który zazwyczaj mają dzieci, a także stanowią doskonałe ćwiczenie fizyczne i psychiczne. W sferze fizycznej – chodzi oczywiście o rozwój mięśni i ogólnej sprawności, zwinności. W sferze psychicznej – dochodzi do wielu przemian w dziecku. Maluch zaczyna wierzyć we własne siły, szacuje ryzyko, uczy się szukać nowych rozwiązań i sprytnie wykorzystywać własne atuty, jak niewielki wzrost i niska masa ciała, długie nogi czy drobne dłonie.

Każde nowe odkrycie cieszy dziecko i podnosi jego samoocenę, co jest szczególnie istotne w okresie dojrzewania, nawet na jego wczesnym etapie.

wspinaczka dla dzieci

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci – dla kogo?

Właściwie – dla każdego dziecka, które wyraża zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu. Jeśli nawet samemu nie interesujemy się wspinaczką, warto pozwolić dziecku wypróbować tę w pełni bezpieczną rozrywkę.

Wspinaczka szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku dzieci:

– które są istnymi wulkanami energii – nie tylko jako forma rozładowania wszelkich pokładów energetycznych, ale również możliwość skupienia się i naukę koncentracji,

– wciąż aktywnie poszukujących swojej pasji – wspinaczka powinna być jedną z materii, które malec wypróbuje. Nawet jeśli nie przypadnie mu ona do gustu, będzie wiedział, jakich aktywności unikać w swych poszukiwaniach,

– uwielbiających wszelkiego rodzaju nierówności – jeśli dziecko nie potrafi przejść obojętnie koło krawężnika, murku, przewróconego konaru i innych tego typu przeszkód – istnieje spora szansa, że pokocha ściankę wspinaczkową.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W przypadku dzieci, wielu rodziców obawia się, że ta forma spędzania wolnego czasu jaką jest wspinaczka, może być dla nich niebezpieczna. Na szczęście – wcale tak nie jest.

Całość odbywa się w uprzęży, która zapewnia bezpieczeństwo w razie odpadnięcia od ścianki. Dziecko, aby wspiąć się na górę, musi w pełni zaufać drugiej osobie, która je asekuruje.

Wspinaczka nie jest wcale bardziej narażającym na kontuzje sportem od innych, dlatego może być bezpiecznie wypróbowana przez każde dziecko.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Armando Fisser 15 września 2023 - 23:02

Fajna i ciekawa lektura na dzisiaj. Zgadzacie się? Wrzucajcie dalej

Odpowiedz
Haywood Shotts 18 września 2023 - 08:52

To jest naprawdę cenne.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej