Strona główna » Zabawy dla dzieci » Wspinaczka dla dzieci

Wspinaczka dla dzieci

przez Teosto@0115
0 Komentarz

Korzystanie ze ścianek wspinaczkowych cieszyło się i nadal cieszy dużą popularnością. Rodzice coraz częściej zabierają ze sobą dzieci, nawet dość małe.

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci

http://goclimb.pl/dla-dzieci świetna rozrywka dla całej rodziny!

Wspinaczka dla dzieci – dlaczego warto?

Wspinanie się to nie tylko doskonała rozrywka dla małych i dużych, ale również świetne ćwiczenie fizyczne. W GO Climb doskonale bawią się już 3-letnie dzieci, ćwicząc motorykę oraz podnosząc swoją sprawność fizyczną.

Zajęcia ze wspinaczki pozwalają na rozładowanie nadmiaru energii, który zazwyczaj mają dzieci, a także stanowią doskonałe ćwiczenie fizyczne i psychiczne. W sferze fizycznej – chodzi oczywiście o rozwój mięśni i ogólnej sprawności, zwinności. W sferze psychicznej – dochodzi do wielu przemian w dziecku. Maluch zaczyna wierzyć we własne siły, szacuje ryzyko, uczy się szukać nowych rozwiązań i sprytnie wykorzystywać własne atuty, jak niewielki wzrost i niska masa ciała, długie nogi czy drobne dłonie.

Każde nowe odkrycie cieszy dziecko i podnosi jego samoocenę, co jest szczególnie istotne w okresie dojrzewania, nawet na jego wczesnym etapie.

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci – dla kogo?

Właściwie – dla każdego dziecka, które wyraża zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu. Jeśli nawet samemu nie interesujemy się wspinaczką, warto pozwolić dziecku wypróbować tę w pełni bezpieczną rozrywkę.

Wspinaczka szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku dzieci:

– które są istnymi wulkanami energii – nie tylko jako forma rozładowania wszelkich pokładów energetycznych, ale również możliwość skupienia się i naukę koncentracji,

– wciąż aktywnie poszukujących swojej pasji – wspinaczka powinna być jedną z materii, które malec wypróbuje. Nawet jeśli nie przypadnie mu ona do gustu, będzie wiedział, jakich aktywności unikać w swych poszukiwaniach,

– uwielbiających wszelkiego rodzaju nierówności – jeśli dziecko nie potrafi przejść obojętnie koło krawężnika, murku, przewróconego konaru i innych tego typu przeszkód – istnieje spora szansa, że pokocha ściankę wspinaczkową.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W przypadku dzieci, wielu rodziców obawia się, że ta forma spędzania wolnego czasu jaką jest wspinaczka, może być dla nich niebezpieczna. Na szczęście – wcale tak nie jest.

Całość odbywa się w uprzęży, która zapewnia bezpieczeństwo w razie odpadnięcia od ścianki. Dziecko, aby wspiąć się na górę, musi w pełni zaufać drugiej osobie, która je asekuruje.

Wspinaczka nie jest wcale bardziej narażającym na kontuzje sportem od innych, dlatego może być bezpiecznie wypróbowana przez każde dziecko.

Zobacz też inne posty

Zostaw swój komentarz

kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh
Copyright @ 2022 – Created by Testimo

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej