Strona główna » Strefa rodzica » Jak przechowywać ubranka dziecięce?

Jak przechowywać ubranka dziecięce?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Ubranka dziecięce mogą zajmować bardzo dużo miejsca. Głównie dlatego, że ich garderoba musi być po prostu większa. Częste przebieranie maluchów wymaga nie tylko wielu kompletów ubranek, ale także odpowiedniego miejsca do ich przechowywania.

Poza tym trzeba także pamiętać o tym, aby odpowiednio zadbać o aranżację pokoju, a więc nie może w nim stać byle jaka szafa na ubranka dziecięce. Jak i w czym przechowywać ciuszki dla maluchów (więcej informacji na blogu o dzieciach – https://misioohandmade.pl/blog/)?

(https://misioohandmade.pl/ubranka-dzieciece/ – ubranka dziecięce)

Meble do przechowywania ubranek dziecięcych

W przypadku przechowywania ubranek dziecięcych niezwykle istotne jest zagospodarowanie odpowiedniego miejsca na ten cel. Zazwyczaj są to szafy i komody, które mogą pomieścić praktycznie całą garderobę dziecka. Alternatywą mogą być także nowoczesne systemy półek, które pozwalają na uporządkowanie wszystkich przedmiotów, jakie dziecko używa na co dzień.

Systemy półek to nie tylko nowoczesne, ale także funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które pozwoli maluchowi ustawiać na nich, chociażby swoją kolekcję żołnierzyków czy samochodzików. Komoda w pokoju dziecka pełni kilka funkcji. W jego pierwszych latach życia służy jako miejsce do jego przewijania, gdyż istnieje możliwość zamontowania na niej  przewijaka. Natomiast szuflady, to świetne miejsce, w którym można schować wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria, w tym także te niezbędne do zmieniania pieluszki.

Wraz z rozwojem malucha, komody zaczynają odgrywać inne funkcje. Powoli z przewijaka stają się miejscem, w którym przechowywana jest odzież i zabawki. Wielu rodziców ze wszystkich dostępnych rozwiązań nadal chwali najbardziej szafy z przesuwnymi drzwiami. Przede wszystkim są one bardzo pojemne, dzięki czemu można łatwo schować do nich praktycznie wszystkie rzeczy, jakie znajdują się w pokoju. Należy jednak pamiętać o tym, że niekiedy i taki mebel nie wystarczy. Najważniejsze to odpowiednie składanie ciuszków dziecięcych i organizacja miejsca wewnątrz szafy.ubranka dziecięce

Jak przechowywać ubranka dziecięce?

Nawet największa szafa nie będzie w stanie zagwarantować tego, że da się w niej wszystko zmieścić. Najważniejsze jest stosowanie się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim ubranka dziecięce chowane w niej powinny być tymi, które są obecnie noszone. Oznacza to, że nie ma sensu w niej trzymać kurtek zimowych, czapek i rękawiczek. Zamiast tego, można je dobrze złożyć, schować do pudła i wsunąć na sam dół szafy lub znaleźć inne miejsce dla nich, takie, które nie jest używane. Zagwozdką dla niektórych rodziców jest organizacja miejsca w szafie, gdy musi z niej korzystać dwójka dzieci. Należy wtedy odpowiednio poszeregować i ułożyć poszczególne części garderoby.

W praktyce oznacza to, że obok bluzeczek z krótkim rękawem jednego dziecka, można ułożyć takie same ciuszki. Taka organizacja miejsca pozwoli znacznie szybciej znaleźć to, co dziecko chce na siebie założyć. Nieodłącznym elementem każdej komody i innych mebli do przechowywania są organizery. To właśnie przy ich pomocy można znacznie szybciej rozwiązać problem z brakującym miejscem.

Ubranka dziecięce można wieszać na wieszaczkach lub chować do wiszących półeczek. Takie organizery doskonale uporządkowują przestrzeń, gwarantując większą przestrzeń na kolejne ciuszki. Świetnym rozwiązaniem są także przezroczyste plastikowe pudełka na odzież. To w nich można chować ubranka dziecięce sezonowe, które aktualnie nie są noszone. Pozwoli to zorganizować przestrzeń, aby w razie potrzeby mieć wszystko pod ręką. Uporządkowane wnętrze w połączeniu z dobrym złożeniem ubranek w kosteczkę z pewnością zagwarantuje ład w każdej szafie.

Nadaj niepowtarzalny charakter ubraniom. Wejdź i dowiedz się więcej na temat taniego i łatwego sposobu na znakowanie odzieży dziecięcej!

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Cody Lastella 15 września 2023 - 23:06

Twoje słowa zawsze mnie inspirują.

Odpowiedz
Armando Fisser 18 września 2023 - 08:56

Mnie to zaskoczyło, ciekawe czy spotkaliście się z czymś takim

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej