Strona główna » Niemowlak » Wózek spacerowy, czy głęboko-spacerowy?

Wózek spacerowy, czy głęboko-spacerowy?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Kompletując wyprawkę dla dziecka, wielu rodziców staje przed trudnymi decyzjami, które z elementów będą najbardziej funkcjonalne oraz odpowiednie dla maluszka, a tym samym zapewnią im komfort użytku. Jednym z takich przedmiotów jest wózek. Oczywiście, w pierwszych miesiącach życia należy wybrać wózek głęboki, bowiem umożliwia on ułożenie dziecka w pozycji leżącej, w sposób dla niego komfortowy oraz zapewniający prawidłową postawę, co jest niezwykle ważne w okresie rozwojowym. Jednak, wraz ze wzrostem dziecka, pojawia się konieczność stosowania nowych rozwiązań. Konieczny wtedy okazuje się zakup wózka spacerowego, który umożliwia ułożenie pociechy w pozycji siedzącej, dzięki czemu może obserwować otaczający ją świat. Zatem, nasuwa się pytanie czy podczas pierwszych zakupów dokonać zakupu wózka głęboko-spacerowego, czy tradycyjnego, a w późniejszym czasie dokupić wózek spacerowy? Aby pomóc Państwu w wyborze, przygotowaliśmy krótkie porównanie obu możliwości.

Poniżej dokonamy opisu poszczególnych specyfikacji obu wariantów, z uwzględnieniem wszelkich zalet oraz wad. Dokonaliśmy analizy na podstawie produktów dostępnych w sklepie eplusbaby, bowiem szeroki wybór możliwości pozwala porównać wiele modeli wózków, a tym samym jasno i precyzyjnie określić ich specyfikacje techniczne.

Wózek spacerowy

Wózki spacerowe, inaczej spacerówki wyglądają niemal identycznie jak wózki głęboko-spacerowe z siedziskiem. Sprawiają wrażenie niezwykle solidnych, dzięki rozbudowanej konstrukcji oraz masywnym kołom, które umożliwiają poruszanie się nawet po nierównej nawierzchni. Dzięki czemu, dziecko nie odczuwa żadnych wstrząsów, a zatem podróż przebiega dla niego komfortowo. Dlatego, spacerówka jest niezwykle przydatna w sytuacji, gdy zabierają Państwo często malucha na spacer, szczególnie po terenach leśnych.

Wózek spacerowy to również rozwiązanie, które doskonale nadaje się na różne warunki atmosferyczne. Wbudowana budka oraz możliwość założenia folii przeciwdeszczowej chroni malucha przed słońcem, deszczem oraz wiatrem. Dlatego, stosując to rozwiązanie, nie musimy obawiać się trudności pogodowych.

Dodatkową funkcją, która jest niezwykle atrakcyjna dla rodziców jest możliwość przekładania siedziska czy też rączki wózka. Dzięki temu, rodzice mogą dowolnie wybrać, w którym kierunku jazdy będzie poruszać się dziecko. Ponadto, należy wspomnieć o dodatkowym koszyku, który znajduje się w dolnej części wózka. Rodzice mogą schować do niego niewielkie zakupy, jak również butelkę z jedzeniem, pampersy bądź ubranie na zmianę dla maluszka.

Jednak, pomimo powyższych zalet, ten rodzaj wózka ma również swoje wady. Zdecydowanie największą z nich jest duży rozmiar konstrukcji, który po złożeniu zachowuje swoje gabaryty. Przez to, wózek zajmuje dość dużą ilość miejsca, co sprawia, iż nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli szukamy wózka na wakacje, szczególnie, gdy chcemy go przetransportować pociągiem lub samolotem.

Wózek głęboko-spacerowy

Zdecydowanie największą zaletą tego rodzaju wózka jest fakt, iż stanowi połączenie klasycznego głębokiego wózka ze spacerówką, co pozwala stwierdzić, iż jest praktyczny oraz będzie stosowany przez bardzo długi okres czasu, bez konieczności ponownego wydawania pieniędzy na kolejny model. Co ważne, ten typ wózka charakteryzuje się atrakcyjną ceną, bowiem w porównaniu do jednofunkcyjnych wózków, jego koszt jest niewiele wyższy.

Dodatkowo, wózki głęboko-spacerowe są niezwykle bezpieczne i komfortowe dla dzieci w wieku do dwóch lat. Możliwość zmiany konstrukcji i dowolnego ułożenia siedziska sprawia, że rodzice mogą ułożyć dziecko w dowolnej pozycji, zapewniając im tym samym wygodę oraz bezpieczeństwo.

Kolejnym atutem jest fakt, iż wózki występują w dwóch wersjach, mogą być 2w1 lub 3w1. Różnica polega na tym, że w drugiej możliwości do zestawu dołączony jest również fotelik samochodowy. Tak skomponowany zestaw pozwala ograniczyć wiele kosztów oraz stworzyć spójną kolorystycznie wyprawkę dla malucha.

Należy również zaznaczyć, iż wózek głęboko-spacerowy, podobnie jak jego tradycyjna wersja, jest niezwykle solidny oraz wyposażony w duże koła, które amortyzują ruchy wózka nawet podczas jazdy po nierównej nawierzchni, niezależnie od tego w jakiej pozycji przebywa dziecko.

Jednak przed zakupem warto również poznać wady tego rodzaju wózka. Zdecydowanie największą z nich jest fakt, iż wózek jest dość duży, zatem zajmuje wiele miejsca zarówno w mieszkaniu, bagażniku, jak i miejscu bagażowym. Jednak, warto tutaj podkreślić, że decydując się na tą opcję, rodzice nie muszą kupować dwóch oddzielnych wózków, co z pewnością zaoszczędzi więcej miejsca.

Następną wadą wózka głęboko-spacerowego może okazać się jego waga. Warto podkreślić, iż w przypadku gondoli nie jest ona aż tak odczuwalna, jednak ciężar spacerówki, ze względu na solidną konstrukcję, może przysporzyć rodzicom nieco trudności, szczególnie podczas wnoszenia wózka po schodach.

Na który wózek się zdecydować?

Zastanawiając się nad tym, który wózek wybrać, należy przede wszystkim określić swoje potrzeby oraz możliwości. Wózek głęboko-spacerowy to przede wszystkim oszczędność kosztów oraz miejsca. Ponadto, posłuży on na dłuższy okres, a jego solidna konstrukcja sprawia, iż w przypadku kolejnego dziecka, będzie on nadal w pełni sprawny. Natomiast zwykła spacerówka, jest nieco tańsza, aczkolwiek należy tutaj pamiętać, że zanim ją wykorzystamy konieczny jest zakup wózka z gondolą. Oba wózki po złożeniu zajmują podobną ilość miejsca, różnica tkwi jedynie w wadze, bowiem tradycyjna spacerówka jest nieco lżejsza.

Mamy nadzieję, iż powyższe rady pomogą Państwu określić, na którą z możliwości się zdecydować. Jeśli szukają Państwo solidnych wózków, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu eplusbaby. Szeroka oferta możliwości, różnorodność kolorów oraz atrakcyjne ceny sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Sydney Knellinger 16 września 2023 - 01:04

Twój blog to miejsce, gdzie zawsze znajdę coś wartościowego.

Odpowiedz
Janine Coerver 18 września 2023 - 10:56

Cieszę się, że mogę być częścią tej społeczności.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej