Strona główna » BUSINESS » Kolekcja wiosennych dodatków męskich od Lavard

Kolekcja wiosennych dodatków męskich od Lavard

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn pieczołowicie tworzy swoje codzienne zestawy w oparciu o najnowsze trendy. Jest to możliwe dzięki coraz łatwiej dostępnym fasonom oraz dodatkom. Modny stał się także styl smart casual, który promuje wizerunek eleganckiego mężczyzny, nawet w codziennych okazjach.

Moda męska

Moda męska cieszy się znaczącym wzrostem zainteresowania przez panów. Coraz więcej mężczyzn pieczołowicie tworzy swoje codzienne zestawy w oparciu o najnowsze trendy. Jest to możliwe dzięki coraz łatwiej dostępnym fasonom oraz dodatkom. Modny stał się także styl smart casual, który promuje wizerunek eleganckiego mężczyzny, nawet w codziennych okazjach. Panowie z ciekawością sięgają po niepopularne wcześniej elementy ubioru oraz łączą desenie i kolory. Duży wpływ na modowe wybory panów upowszechnianie się wpisów o modzie męskiej, które są szerokim wachlarzem pomysłów. Nie bez znaczenia są dodatki. To dzięki nim zestaw smart casualowy lub biznesowy jest efektowny i elegancki. Najważniejsze z nich to poszetka oraz szelki i pasek.

Dodatki do ubioru męskiego – krawat, muszka

Przyjrzyjmy się najnowszym propozycjom dodatków, które będą królować w ubiorze męskim tej wiosny.
Dodatkiem, który fenomenalnie podkreśla formalne stylizacje jest krawat. Na początku swojej kariery był militarną chustą wiązaną pod szyją. Prędko przeniknął do eleganckiej mody męskiej i stał się powszechnie używany. Dzisiejsza jej forma jest nieco odświeżona oraz dostosowana do współczesnych krojów koszul. Zasadnicze znaczenie dla jego wyglądu ma jego materiał oraz wzór. Wyróżniamy krawaty szerokie oraz wąskie, tzw. „śledzie”. Z uwagi na materiał występują krawaty jedwabne oraz te z dzianiny tzw. „knity”. Sznytu nadają im węzły, wśród których wymienić należy 3 podstawowe. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najczęstszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Kolejnym przykładem jest typ „prosty”, który tworzy rozpoznawalną łezkę poniżej węzła. Wielu Panów zamiennie z krawatem używa muszek, które przywodzą na myśl najbardziej eleganckie stylizacje. Jest ona obowiązkowym elementem stylu white tie oraz black tie. Aktualnie jest noszona nie tylko z frakiem czy smokingiem, ale także z garniturem oraz w zestawach koordynowanych. Muszka opanowała ubiór formalny, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i chinosami. Można śmiało stwierdzić, że muszka od nowa wkroczyła do mody męskiej i jest niezwykle popularna. Dzieli się na modele przeznaczone do ręcznego wiązania. Obecnie mucha coraz częściej pojawia się w codziennej modzie miejskiej. Świetnie wygląda w zestawach inspirowanych stylem angielskim z tweedową, kraciastą kamizelką oraz wełnianą marynarką.

Moda męska – poszetka

Zerkając nieco poniżej krawatu i muszki znajduje się poszetka. Wiele osób z pewnością zada pytanie czym jest poszetka? To nic innego jak kwadratowa chusteczka w określony wzór, noszona w brustaszy. Jej głównym zadaniem jest zdobić i podkreślać elegancję. Często spotykany błąd to noszenie w brustaszy kwiatu, ponieważ jego miejsce jest w butonierce. Z kolei poszetka to nic innego jak kwadratowa, materiałowa chusteczka. Poszetka w wyrazisty deseń oraz kontrastowe kolory nadaje się do noszenia w dzień. Podczas wymagających nienagannego wyglądu okazji dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze eleganckiego mężczyzny istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać identycznego wzoru. To ważne, aby nie przytłaczać swojego ubioru „gryzącymi” się dodatkami.

Pasek czy szelki?

Kolejnymi elementami ubioru męskiego, które znajdują się w połowie sylwetki są pasek oraz szelki. Są one swoimi zamiennikami, choć znacznie popularniejszy jest pasek. Najczęstszym wyborem panów wciąż jest pasek. Jego rolą jest zdobić oraz podtrzymać spodnie w talii. Jest to przykład męskiej „biżuterii”, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji oryginalności oraz luksusowego sznytu. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem są szelki. Można śmiało stwierdzić, że ich kariera od nowa nabiera tempa. Ich zastosowanie wiąże się przede wszystkim z innymi krojami spodni, które nie posiadały szlufek. Wyróżnia się szelki tworzące na plecach literę Y, a także te tworzące literę X. Zdecydowanie najczęściej występują w duecie z muszką. To zyskujący popularność trend, który może odmienić niejedną męską szafę. Warto wzbogacić swój ubiór w szelki i pokazać je w nowoczesnej odsłonie.

Skarpetki też są ważne w modzie męskiej

Najciekawszym w ostatnich latach trendem są zabawne skarpetki. Panowie nawet podczas najważniejszych okazji decydują się na ubarwienie swojego ubioru w barwne akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od fikuśnych printów lub kontrastowych wzorów geometrycznych. Upowszechniające się krótsze nogawki świetnie łączą się z kolorowymi skarpetkami. Mogą być niebanalnym detalem w ubiorze smart casualowym. Dzięki nim każda stylizacja staje się wyjątkowa i pozwala wyrażać siebie.

Podsumowanie

Lavard jest uznanym ambasadorem eleganckiej konfekcji męskiej. To firma ciesząca się uznaniem klientów oraz ich satysfakcją. Marka Lavard stawia na kompleksowy ubiór mężczyzny, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w proponowanej ofercie znaleźć można także różne akcesoria, które wyróżniają się klasycznym sznytem. Kolekcja Męska Lavard to także modne dodatki, które mogą wzbogacać ubiory, którym nadadzą zupełnie innego wyglądu. Są również dobrym wyborem na prezent. Garderoba szykownego mężczyzny z pewnością nie może się obyć bez ponadczasowego, skórzanego paska, awangardowej i kolorowej poszetki czy komiksowych skarpet.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Edgar Ayalla 18 września 2023 - 11:49

Różne treści można lubić, ale niektóre powinny być czytane obowiązkowo. Jak ten

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej