Strona główna » Niemowlak » Śpiworki do spania od Jukki.pl

Śpiworki do spania od Jukki.pl

przez Teosto@0115
2 komentarze

Będąc rodzicem małego brzdąca, chcesz zapewnić mu jak największy komfort. Kiedy maluszkowi jest miło i przyjemnie, nam również sprawia to przyjemność, ponieważ mamy wtedy więcej ciszy i spokoju. Co więc zrobić, aby zapewnić mu wygodę podczas drzemki bądź snu w nocy?

Śpiworki do spania — przepis na dobry sen 

Jeśli Twój maluszek nie przesypia nocy i ma niespokojny sen, to w takim wypadku śpiworek do spania od Jukki idealnie się sprawdzi. Śpiworek sprawi, że dziecko poczuje się bardzo bezpieczne i komfortowo, dzięki czemu jego sen będzie dłuższy i wydajniejszy. Idealnie otuli dziecko do snu i zapewni mu pełen relaks.

Bezpieczeństwo

Kupując śpiworek, zapewnisz maleństwu nie tylko komfort, ale też przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o okrywanie dziecka podczas snu, śpiworek jest bezpieczniejszy niż kocyk czy kołderka. Wtedy nie ma możliwości, żeby maluszek nakrył sobie twarz podczas snu, przez co mógłby odciąć sobie dostęp do powietrza, co może nastąpić np. przy nakryciu kołderką.

Dziecku, które jest ubrane w śpiworek, znacznie trudniej jest obrócić się na brzuszek, tym samym zmniejsza to możliwość śmierci łóżeczkowej. Kiedy bąbelek obróci się na brzuszek, dość łatwo może odciąć sobie dopływ tlenu. Wystarczy, że włoży swoją twarzyczkę w materac. Dlatego jeśli mamy możliwość, aby mu to utrudnić, nie zastanawiajmy się nad tym zbyt długo.

Ogólnie śpiworki są dostępne w dwóch opcjach, z rękawkami lub bez. Ta z rękawkami zapewni dziecku ciepło, nawet w zimnych pomieszczeniach, ogrzeje również rączki maluszka. Druga opcja także zadba o to, aby było mu ciepło. Jednak brak rękawków sprawi, że maluszek będzie miał lepszą cyrkulację powietrza, przez co nie musisz martwić się, że dojdzie do przegrzania podczas snu. A jak wiadomo, przegrzanie dziecka często jest gorsze od przeziębienia.

Grubość

Śpiworki do spania mają specjalne oznaczenie, które odnosi się do grubości śpiworka. Jest to wskaźnik TOG, który mówi o ochronie termalnej produktu. TOG informuje nas o grubości śpiworka. Oczywiście jak już się pewnie domyślacie, wskaźnik TOG dobierany jest do temperatury pomieszczeń, w których przebywa dziecko. Jeśli w pomieszczeniu jest chłodno, to wskaźnik powinien być wysoki. Jeśli w pomieszczeniu jest ciepło, powinien być niski. Krótko mówiąc, im niższa temperatura pomieszczenia, tym wyższy wskaźnik. Im temperatura wyższa, tym niższy. 

2,5 TOG

Na okres, który obejmuje jesień, zimę oraz wiosnę polecane są śpiworki do spania o grubości 2,5 TOG. Podczas gdy temperatura w pokoiku naszego brzdąca nie jest wyższa niż 22 oraz niższa niż 17 stopnie, możemy stosować śpiworki o tej grubości nawet przez cały rok. Nie musimy się wtedy martwić o komfort maluszka podczas snu.

3,5 TOG

Śpiworki o tej grubości są przeważnie zalecane do niskich zimowych temperatur. Jest to także największa grubość śpiworka. Zakres temperatury odpowiedni do tej grubości to od 12 do 17 stopni. Takiej grubości potrzebujemy do dość chłodnych sypialni. Warto zaznaczyć, że przy tak niskich temperaturach nasze maleństwo potrzebuje bardzo dobrego zabezpieczenia przed chłodem. Wybierając śpiworek o tej grubości, możesz być pewna, że da Twojemu brzdącowi ciepło, którego potrzebuje do komfortu swojego snu.

Przy wyborze śpiworka do spania, rodzice przede wszystkim powinni kierować się dobraniem odpowiedniego wskaźnika TOG, który będzie odpowiadał temperaturze, w której dziecko będzie przebywać. Bo przecież chcemy zadbać o jak najlepszy sen naszego maleństwa. Nie chcemy dopuścić, aby podczas swojego wypoczynku bąbelek zmarzł lub było mu za ciepło. Kupując śpiworki do spania od Jukki, zapewnisz swojemu dziecku komfort snu, na który zasługuje.

Rozmiar

Śpiworki do spania od Jukki dostępne są w dosyć uniwersalnych rozmiarach, które z łatwością dopasujesz do wieku Twojego dziecka. Jednym z rozmiarów dostępnych w naszym sklepie jest rozmiar  50 × 75 cm, który będzie dobry dla maluszka nawet do 12 miesiąca życia. Drugim rozmiarem jest rozmiar 55 × 95 cm, który będzie pasował na dziecko nawet do 24 miesiąca. Pamiętaj, że śpiworek nie może być za mały i krępować ruchów malca. Natomiast jeśli jest on  trochę za duży, nie stanowi to raczej problemu, ponieważ maluszek ma po prostu wtedy duży zakres ruchów.

Śpiworek bawełniany czy muślinowy

Śpiworki bawełniane są uszyte w 100% z bawełny i zapewniają dziecku odpowiednią termoregulację, a więc nie musimy martwić się o przegrzanie maluszka. Bawełna jest bardzo miła i delikatna w dotyku. Jest także, najbezpieczniejszym materiałem dla małych dzieci, ponieważ nie uczula i nie podrażnia skóry dziecka.

Muślinowe śpiworki również są uszyte z 100% bawełny, która ma strukturę pieluszki i jest delikatna w dotyku. Dodatkowo jest to materiał oddychający i bardzo przewiewny co zapewnia naturalną regulację temperatury dziecka. Dokonując więc wyboru, nie musisz martwić się, że podejmiesz złą decyzję, ponieważ każdy wybór będzie dobry.

Kupując śpiworki do spania od Jukki, dostajesz gwarancję najwyższej jakości. Śpiworki w 100% są szyte ręcznie z dbałością o najmniejszy detal, a to wszystko z miłości do maluszków. Wszystkie materiały są pochodzenia europejskiego, a śpiworki pochodzą z Polski. Użyte przez nas materiały bawełniane oraz owata silikonowa, która jest użyta do wypełnienia śpiworka, posiada certyfikat: STANDARD 100 by OEKO-TEX®. 

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Kandy Robair 16 września 2023 - 01:19

No to jest niespodzianka. Ciekawe, czy zdziwi Was to tak samo jak mnie

Odpowiedz
Thu Shadix 18 września 2023 - 11:11

Całkowicie, kompletnie i totalnie się z tym zgadzam. A jak Wy uważacie?

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej