Strona główna » Niemowlak » Czy do snu należy zakładać dziecku skarpetki?

Czy do snu należy zakładać dziecku skarpetki?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Spanie w skarpetkach jest metodą na rozgrzanie zmarzniętych stóp, które często utrudniają zasypianie. Młode mamy, nie mając pewności, czy ich dziecku jest ciepło, zastanawiają się, czy do snu założyć mu ten element. W wielu przypadkach takie dogrzanie nocą jest wskazane, zwłaszcza u niemowląt i małych dzieci. Maja one tendencję do wiercenia się podczas snu i zrzucania z siebie kołderki. Skarpetki zapobiegają wychłodzeniu stóp. Dowiedz się więcej!

Dlaczego warto zakładać dziecku skarpetki do snu?

Zmarznięte stopy mogą wybudzać malucha ze snu, a nawet prowadzić do przeziębienia. Założenie odpowiednio dopasowanych skarpetek jest popularnym sposobem na ich rozgrzanie. Dzięki temu zasypianie może być łatwiejsze, a sen mocniejszy. Można w ten sposób również zmniejszyć odczuwany stres. Należy jedynie pamiętać, by często zmieniać skarpetki. To zmniejszy ryzyko infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Dziecięce skarpetki pozwolą na regulowanie ciepłoty ciała, która jest konieczna do zaśnięcia. Rozgrzane stopy przyczyniają się do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Warto pamiętać, że układ krążenia u dzieci jest niedojrzały, a serce pompuje krew do najważniejszych organów. Stopy mogą być przez to chłodniejsze, gdyż to serce i mózg będą lepiej zaopatrzone. Dzięki skarpetkom można zatem zmniejszyć odczuwany dyskomfort.

Spanie w skarpetkach — na co zwrócić uwagę?

By sen w skarpetkach był korzystny, warto zadbać o kilka szczegółów. Jak podkreślają specjaliści sklepu ikoko, ta część garderoby nie może być ciasna. W przeciwnym razie, zamiast podwyższać temperaturę ciała, będzie ją obniżała, w wyniku zaburzenia krążenia krwi. Skarpetki muszą być wykonane z materiału przepuszczającego powietrze, który pozwoli oddychać skórze. Niewłaściwy wybór w tej kwestii spowoduje przegrzanie stóp, zamiast ochłodzenia ciała. Sztuczne składniki mogą również przyczynić się do pojawienia się grzybicy, otarć i wysypki. Warto kupić te wykonane z bawełny, a nawet bawełny organicznej, która jest niezwykle przyjemna w dotyku.

Skarpetki do spania dla dziecka powinny mieć elastyczny, miękki, nie za mocny ściągacz. Dzięki temu dopasują się one do małych stópek i nie będą się zsuwać. Trzeba dobrać właściwy rozmiar, za małe będą cisnęły, za duże mogą niewygodnie się zwijać.

Zawsze należy obserwować dziecko. Każde ma swoje indywidualne potrzeby, również cieplne. Niektóre dzieci wolą chłód i mogą mieć problem z zaśnięciem, gdy jest im zbyt ciepło. Dla „zmarzluchów” spanie w skarpetkach będzie niezwykle komfortowe, nawet w lecie.

Tekst przygotowany przy wpółpracy z: https://poofi-shop.com/pl/

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Amado Kocka 15 września 2023 - 23:37

Dzięki Tobie wiem, jak radzić sobie z trudnościami.

Odpowiedz
Dudley Stump 18 września 2023 - 09:27

No to z okazji fajnego dnia – interesujące treści dla followersów

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej