Strona główna » Zdrowie » Jakie klocki sprawdzą się dla dzieci uwielbiających miasta i zabytki?

Jakie klocki sprawdzą się dla dzieci uwielbiających miasta i zabytki?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Klocki Lego, znane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie, dają nieskończony zakres możliwości w kwestii budowania obiektów, wznoszenia budynków użyteczności publicznej, kawiarni, pałaców, domków i małych elementów architektury. Wspaniale rozwijają dziecięcą wyobraźnię, a przy okazji dają wiele radości i satysfakcji. Po jakie zestawy warto sięgnąć, chcąc obdarować małego budowniczego?

 

Lego Architecture – piękno i harmonia w konstrukcji i bryle

Seria Lego Architecture robi ogromne wrażenie już na pierwszy rzut oka. Eleganckie bryły popularnych budynków, będących wizytówką największych miast, zyskały swoje zminiaturyzowane odpowiedniki. Ich dumne sylwetki rozpościerają się ponad domami, biurami, sklepami, dając wyraz siły i potęgi ludzkich wizji. Lego Architecture to wyjątkowa seria, która będzie stanowić wspaniały prezent na nadchodzące święta. Warto dopasować go do wieku dziecka – z poszczególnymi elementami najlepiej poradzą sobie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. W kolekcji ukazały się następujące tytuły: Londyn, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Sydney, Chicago, Wielki Mur Chiński, Szanghaj oraz Muzeum Salomona R. Guggenheima. Choć efekt finalny prezentuje się nad wyraz imponująco, sam proces układania klocków nie jest trudny i dostarcza wiele satysfakcji małemu budowniczemu. W każdym zestawie znajduje się dodatkowo broszura, która informuje, kto wzniósł dany obiekt i w jakich warunkach historyczno-kulturowych on powstawał. Seria Lego Architecture została zaprojektowana z myślą o dzieciach mających zmysł plastyczny, chcących rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną i sprawność rąk. Spodoba się każdemu pasjonatowi architektury, historii i sztuki.

 

Lego City – kreacja miejskiej przestrzeni

Tym dzieciom, które wolą odtwarzać role zawodowe dorosłych i pasjonuje ich funkcjonowanie różnych instytucji życia publicznego, do gustu na pewno przypadnie seria Lego City. Samodzielna budowa remizy strażackiej, lotniska, posterunku policji w górskiej scenerii czy nowoczesnego posterunku policji da dziecku wiele satysfakcji i mocy sprawczej. Co ważne, seria nie skupia się wyłącznie na statycznych budowlach, lecz umożliwia również tworzenie własnych pojazdów do zadań specjalnych. Wśród nich znajduje się między innymi foodtruck z pizzą – popularny mobilny pojazd do serwowania dań w przestrzeni miejskiej, ale również helikopter strażacki, kruszarka górnicza czy samochód wyścigowy. Zestawy są dopasowane do możliwości dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia. Nowoczesne pojazdy służące realizacji celów gospodarczych, ale też ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia, fascynują dzieci każdej płci i zachęcają do zadawania ważnych pytań.

 

Zbuduj swój własny terminal towarowy

Jeżeli Twoje dziecko zadaje wiele pytań na temat funkcjonowania różnych obiektów, może warto dać mu możliwość sprawdzenia, jak działają on od wewnątrz? Jednym z ciekawszych miejsc jest terminal towarowy Lego City, za pomocą którego dziecko zrozumie mechanizm łańcucha dostaw, logistyki i dystrybucji towarów. Służą do tego celu specjalnie przystosowane pojazdy, takie jak ciężarówka z przyczepą, wózek widłowy, ładowarka z kabiną, stróżówka ze szlabanem, magazyn, ale również elementy dodatkowe w postaci palet, kosiarki czy skutera wodnego. Mając tak szeroki zestaw akcesoriów, dziecko może w pełni poświęcić się odgrywaniu roli dostawcy, kierownika czy stróża terminala towarowego. Poznaje w ten sposób zasady funkcjonowania i specyfikę miejsca pracy, ale również buduje własne scenariusze przebiegu zabawy, pobudzając w ten sposób wyobraźnię. Zestaw składa się z aż 740 elementów, a każdy z nich jest tematycznie dopasowany do wybranego tytułu.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Yoro 29 stycznia 2024 - 21:41

Takie ciekawe treści odkrywa się w internecie. Dziele się z Wami

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej