Strona główna » LIFESTYLE » Czy nieletnie mamy są akceptowane przez społeczeństwo?

Czy nieletnie mamy są akceptowane przez społeczeństwo?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Nastolatka w ciąży spotyka się w Internecie z dużym potępieniem. A przecież młode matki, bardziej niż dorosłe kobiety, potrzebują wsparcia i akceptacji rodziny. Czy dziewczyny je otrzymują?

Ciąża nastolatki to dość poważny problem – i dla niej samej, i dla jej rodziny. Dziewczyna, która właściwie jeszcze jest dzieckiem, powinna się uczyć i nie ma praktycznie możliwości zarabiania na życie, staje się matką. Jak jednak wynika z wypowiedzi nastoletnich mam na forum, radzą one sobie wcale nie gorzej niż osoby dorosłe. Przechodzą przyśpieszony kurs dorosłości, uczą się, co to znaczy odpowiedzialność za drugiego człowieka. Podczas ciąży kończą szkoły, po urodzeniu dziecka idą na studia, zdobywają pracę… A przy tym nieletnie mamy często muszą się zmagać z nieżyczliwością otoczenia, opiniami typu: „taka młoda, to pewnie puszczalska…” Choć są i takie, które otrzymały dużo wsparcia nie tylko od własnej rodziny, także od obcych osób. Jeśli i ty jesteś bardzo młodą, nastoletnią  mamą, wejdź na forum i poradź się innych mam, jak pokonać „opór materii”, jak walczyć ze stereotypami, nie poddawać się i cieszyć macierzyństwem!

Chcę urodzić przez cesarskie cięcie

Tematem, który nieustannie porusza forumowiczki, jest prawo do decyzji o cesarskim cięciu. Czy kobieta powinna mieć prawo do cesarki na życzenie, jeśli np. bardzo boi się porodu? Czy cesarka jest korzystna dla mamy i dziecka? Czy mama, która urodziła przez cc, jest “gorsza” niż ta, która urodziła siłami natury? Na forum wypowiadają się kobiety, które planują urodzić przez cesarskie cięcie.

Jak nauczyć się oszczędzać

Kryzys szczególnie daje się we znaki młodym rodzicom. Kiedy mama nie pracuje i rodzina żyje z jednej pensji, trudno jest opędzić wszystkie wydatki. Ale można nauczyć się rozsądnie gospodarować rodzinnym budżetem. Chcesz nauczyć się oszczędzać? Wejdź na forum i poznaj sprawdzone sposoby oszczędnego wydawania pieniędzy – albo podziel się swoimi!

 

Publikacja zaczerpnięta z: mjakmama24.pl

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Kitty Fragman 16 września 2023 - 00:05

Zapraszam do zapoznania się z linkiem

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej