Strona główna » Na każdy temat » Wakacje nad morzem: najlepsze miejsca i atrakcje dla dzieci

Wakacje nad morzem: najlepsze miejsca i atrakcje dla dzieci

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Bałtyk to wciąż jeden z najpopularniejszych, wakacyjnych celów Polaków. Cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród rodzin z małymi dziećmi, które z wakacji nad morzem czerpią ogromną frajdę. Gdzie najlepiej wybrać się z maluchem? Przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji.

Czy Bałtyk jest drogi i głośny?

Nietrudno o osoby, które z góry skreślają możliwość nadmorskich wakacji w obawie przed tłumami i hałasem, które na pewno nie spowodują, że dziecko spędzi wakacje przyjemnie. Uważa się również, że nadbałtyckie miasta są bardzo drogie. Nie zawsze jest to prawda: tuż obok miast dedykowanych imprezującej młodzieży można znaleźć urokliwe zakątki idealne dla rodzin.

Wakacje nad morzem: 5 propozycji

1. Świnoujście

Świnoujście to dobry cel podróży z dzieckiem ze względu na czystą i ciepłą wodę (co jest zasługą prądów morskich), jak również bardzo zadbane plaże. To popularne uzdrowisko, w którym wiele osób decyduje się m. in. na leczenie problemów z tarczycą.
Obszerne plaże w Świnoujściu umożliwiają wygodny wypoczynek i zabawę. To miejsce, w którym czeka na was całe mnóstwo placów zabaw. Ze Świnoujścia możecie wybrać się na wycieczkę do niemieckich uzdrowisk – dotrzecie do nich ciuchcią, która sama w sobie jest atrakcją turystyczną.

Świnoujście to dobry cel podróży z dzieckiem ze względu na czystą i ciepłą wodę (co jest zasługą prądów morskich), jak również bardzo zadbane plaże. To popularne uzdrowisko, w którym wiele osób decyduje się m. in. na leczenie problemów z tarczycą.

2. Trzęsacz

To niewielka miejscowość, w której czeka na was bardzo malownicza i czysta plaża. To dobre miejsce na wycieczki ze starszymi dziećmi – znajdują się tu m. in. ruiny kościoła Św. Mikołaja z XV wieku i 200 letni park z olbrzymimi grabami.

3. Władysławowo

Czysta, zadbana plaża, duży wybór restauracji w różnych przedziałach cenowych oraz mnóstwo atrakcji dla maluchów, jak na przykład dmuchane place zabaw sprawiają, że Władysławowo to doskonałe miejsce do wakacji nad morzem z dzieckiem. W centrum znajduje się Wesołe Miasteczko z wielkim, diabelskim młynem oraz kolejka górską. Warto wybrać się też do Ocean Park, w którym twoje dziecko może zobaczyć wiele, ciekawych, morskich stworzeń, jak delfiny i wieloryby!

4. Darłówko

Jedna z dzielnic Darłowa jest jednocześnie bardzo spokojna, a zarazem niepozbawiona atrakcji dla dzieci. Przestronna plaża, place zabaw i port rybacki z pewnością zaciekawią niejedno dziecko.

5. Sopot

Choć to duża, turystyczna miejscowość, można spędzić w niej czas z dala od plażowych tłumów. W centrum Sopotu warto wybrać się do parku wodnego. Stąd szybko dostaniecie się do Gdańska, gdzie czekają na was m. in. Centrum Hewelianum czy Ośrodek Kultury Morskiej.

Więcej interesujących miejsc na wakacje nad morzem z dzieckiem znajdziesz na stronie www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-nad-morzem.

 

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Justyna 23 maja 2019 - 12:42

W tym roku wybieramy się do Sopotu 🙂

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh
Copyright @ 2022 – Created by Testimo

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej