Strona główna » Zdrowie » Jakie badania wykonuje okulista Rybnik?

Jakie badania wykonuje okulista Rybnik?

przez Teosto@0115
2 komentarze

W Polsce regularnie wzrasta świadomość potrzeby regularnych wizyt kontrolnych u lekarzy różnych specjalizacji. Niestety, o ile nie została zdiagnozowana u nas wada wzroku lub choroba oka to Polacy wciąż nie chodzą na tego typu wizyty u okulisty.

Jak często powinniśmy chodzić na kontrolę?

Szczególnie nie powinno być problemów ze świadomością w naszym mieście, gdzie w prosty sposób może przyjąć nas wykwalifikowany okulista Rybnik, jako jeden z większych ośrodków miejskich w regionie posiada wielu specjalistów.

Wizyty kontrolne w przypadku osób do 40 roku życia powinny odbywać się co 2-3 lata. W przypadku osób starszych oraz posiadających diagnozy takie wizyty powinny odbywać się raz do roku.

Niska jest również świadomość pacjentów, że przed wizytą należy się odpowiednio przygotować, aby móc poinformować lekarza okulistę o takich rzeczach jak:

1. Minione choroby narządu wzroku, urazy gałek ocznych, których doświadczyliśmy czy operacje okulistyczne, którym zostaliśmy poddani.
2. Informacje o stosowanych aktualnie, ale również wcześniej okularach lub soczewkach kontaktowych.
3. Przebyte oraz aktualne choroby niezwiązane z oczami jak:
– zapalenie jelit
– różnorodne zapalenia tkanki łącznej m.in. schorzenia natury reumatycznej lub problemy z naczyniami krwionośnymi
– zaburzenia układu nerwowego
– różnorodne choroby nowotworowe
4. Okulista Rybnik powinien też zostać poinformowany o pojawiających się w rodzinie, szczególnie najbliższej, chorobach oczu jak:
– zaćma
– problemy z nerwem wzrokowym
– jaskra

Jeżeli nie mamy pewności, w jaki sposób możemy znaleźć specjalistę, to rozwiązaniem może być Internet, gdzie informacje o sobie zamieszcza niejeden okulista Rybnik, z pewnością zalicza się do miast, wśród których możemy poszukiwać lekarza w ten sposób.

Okulistyka Rybnik- jakie są podstawowe badania?

Większość z nas, a przynajmniej osoby mające regularną styczność z okulistami wie, jakie są podstawowe badania okulistyczne. Między innymi badanie całego oka z wykorzystaniem lampy szczelinowej, badanie ciśnienia oka za pomocą tanometru czy sprawdzanie ostrości oka. Jednakże można zrobić inne badania, które umożliwia nam nowoczesna okulistyka Rybnik, posiadając wiele dobrze wyposażonych gabinetów jest miejscem, gdzie możemy je zrobić.

Jednym z takich dodatkowych badań jest sprawdzanie pola widzenia. Umożliwia ono oszacowanie czułości, jaką posiada nerw wzrokowy. Można tego dokonać poprzez obserwacje bodźców świetlnych o różnorodnym natężeniu. Jeżeli nerw wzrokowy nie będzie wystarczająco silny, to pacjent dostrzeże jedynie silne impulsy świetlne.

Kolejnym rodzajem dodatkowej procedury diagnostycznej jest badania obrazowe oka. Jest to bardzo nowoczesny sposób prowadzenia diagnostyki, który umożliwia lekarzowi sprawdzenie przekrojów poszczególnych tkanek między innymi rogówki czy siatkówki. Tego typu badanie jest przeprowadzane w przypadku podejrzeń schorzeń jak jaskra lub nowotwór.

Oprócz wspomnianych dodatkowych badań istnieje wiele innych. W przyszłości, dzięki rozwojowi technologii zmienią się również metody badań, jakie umożliwia nam okulistyka Rybnik, wraz ze swoją wykwalifikowaną kadrą z pewnością będzie podążał za tymi zmianami, aby móc oferować pacjentom najwyższy poziom.

Dowiedz się więcej o operacji zaćmy w Rybniku!

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Zane Moloney 16 września 2023 - 00:53

No to jest bardzo interesujące. Warto podawać dalej

Odpowiedz
Bethel Hollmann 18 września 2023 - 10:45

Ktoś w końcu popełnił ciekawy tekst. Dzięki! Link wart Waszej uwagi

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej