Strona główna » INNE » Gdzie pojechać z dzieckiem na majówkę?

Gdzie pojechać z dzieckiem na majówkę?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Nie macie pomysłu na to, jak spędzić z dzieckiem tegoroczną majówkę? Już śpieszymy z pomocą. Przeczytaj artykuł i sprawdź, gdzie warto wybrać się z dzieckiem na majówkę 2018.

Bagna Biebrzańskie

Otworzysz oczy i pierwsze co usłyszysz to śpiew ptaków. Wielu ptaków, mnóstwa ptaków, setek ptaków. Gdzieś tam zapieje kogut, czasem zaryczy krowa… W ciepły wiosenny dzień do ptasich treli dołączają owady i z delikatnym bzyczeniem uwijają się zbierając nektar z kwitnących pól kaczeńców.

Jeśli masz szczęście to zobaczysz łosie – jest to największa w Polsce ostoja tych pięknych zwierząt. Możesz spotkać bobry, wydry, jenoty, czy gronostaje. Za to na pewno zobaczysz ptaki – tysiące ptaków… Bociany budujące gniazda, czajki spacerujące po łąkach, kołujące nad głowami bieliki i orliki krzykliwe, przepiękne kolorowe bataliony, terkoczące derkacze, pasiaste dubelty, rzadkie cietrzewie, setki gęsi, rozmaite kaczki, długonogie żurawie…

Gdzie znajduje się takie miejsce? To Bagna Biebrzańskie usytuowane w dolinie rzeki Biebrzy, na Podlasiu. Jest to jedna z największych ostoi dzikiej przyrody w Europie. Wiosną, wtedy gdy przyroda ożywa po długiej zimie, gdy ptaki podążają w swoje rodzinne strony zatrzymując się na odpoczynek na rozlewiskach Biebrzy, gdy przylatują gatunki rodzime i zabierają się do budowania gniazd – wtedy jest najlepszy czas na wizytę na bagnach. Każda rodzina, która kocha obserwowanie przyrody, której nie straszne są długie spacery, która ekscytuje się na widok dzikiego zwierzęcia, będzie zachwycona tym regionem. Są tu liczne szlaki piesze, rowerowe, kajakowe, są ścieżki edukacyjne, platformy widokowe – dzięki czemu obcowanie z naturą nie jest wcale trudne i męczące. Jeśli zaś obserwowanie przyrody was odrobinę znuży, możecie wybrać się do Twierdzy Osowiec – pochodzącej z XIX fortyfikacji (jedno z największych zimowych skupisk nietoperzy w kraju), w której działa obecnie muzeum. Można też zajrzeć do ładnego Goniądza, albo udać się do niedalekiego Tykocina – podlaskiej perełki, miasteczka ślicznego i pełnego zabytków, w tym pięknie zachowanej synagogi. Majówka to idealny czas na odwiedziny Bagien Biebrzańskich. Tylko nie zapomnijcie kaloszy i lornetek!

… i Wrocław

Jeśli lubicie zwiedzać, kochacie muzea, lubicie wyzwania, miejski gwar, dobre jedzenie, to idealnym pomysłem na Majówkę będzie wizyta we Wrocławiu. Piękna starówka z wieloma znakomitymi restauracjami, słynna Panorama Racławicka dla pasjonatów historii, unikalne Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, nowo otwarte Hydropolis – centrum wiedzy poświęcone wodzie, urokliwy Ogród Japoński, Polinka – gondolowa kolejka linowa w centrum miasta, malowniczy Ostrów Tumski – to tylko część z atrakcji Wrocławia. Nam bardzo przypadło do gustu Kolejkowo – największa kolejowa makieta w Polsce, na której stoją 103 budynki, “mieszka” ponad 600 figurek, jeździ 9 pociągów po 210 m torów. Zachwyciła nas też nietypowa miejska atrakcja – wielki mural na podwórku kamienicy przy ulicy Jedności Narodowej, ale największym hitem i wyzwaniem równocześnie było odszukiwanie wrocławskich krasnali. Zaopatrzyliśmy się w mapę oraz stosowną aplikację i spędziliśmy długie godziny na wędrówce po mieście i szukaniu krasnali. We Wrocławiu nie sposób się nudzić – jest tu tak wiele wspaniałych miejsc, że długi majowy weekend pozwoli na zobaczenie ich małej cząstki. Niemniej warto zaplanować spędzenie w stolicy Dolnego Śląska paru dni, a my gwarantujemy wam niezapomniane wrażenia i niezliczoną moc atrakcji.

Do naszych południowych sąsiadów – Słowaków

Pakujcie się i zabierajcie swe pociechy do Tatralandii – wodnego raju położonego u stóp Niskich Tatr.Basenowe szaleństwo czeka na Was niezależnie od pory roku czy pogody. 14 basenów (z wodą słodką i słoną, gorącą lub chłodniejszą), kilkadziesiąt zjeżdżalni, specjalne strefy dla dzieci, relaks w saunach, zabawa na pirackim statku, place zabaw, miasteczko westernowe, mini zoo – to tylko część atrakcji jaką zastaniecie na miejscu. Dla oszczędnych: warto poszukać promocji na bilety na portalach z zakupami grupowymi.Dzieci do 90 cm wzrostu lub dzieci do lat 3 wchodzą gratis.

A gdy zmęczy Was wodne szaleństwo zróbcie sobie wycieczkę w głąb ziemi. Kilkanaście kilometrów dalej znajdują się bowiem dwie słynne jaskinie. W Demianowskiej Jaskini Wolności zobaczycie podziemną rzekę, naciekowy wodospad oraz stalaktyty i stalagmity liczone w tysiącach sztuk. W Jaskini Lodowej z kolei odkryjecie świat Elsy z Krainy Lodu – lód jest tu przez cały rok, niezaleznie od temperatury na zewnątrz.

Publikacja zaczerpnięta z: dzieckowpodrozy.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Lacey Skeele 15 września 2023 - 23:34

Gdyby ktoś nie wiedział, warto się zapoznać

Odpowiedz
Karan Litz 18 września 2023 - 09:25

Wiele już na ten temat było, ale tutaj napisane jest zupełnie inaczej. Polecam

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej