Strona główna » Zdrowie » Dobre kosmetyki dla dzieci, czyli jakie?

Dobre kosmetyki dla dzieci, czyli jakie?

przez Teosto@0115
3 komentarze

Kosmetyki dla dzieci mają wyjątkowo starannie skomponowane formuły. Są dużo delikatniejsze niż wszystkie produkty dla dorosłych. Mimo to zdarzają się sytuacje, w których maluszek dostaje uczulenia. Na co zwrócić uwagę wybierając produkty dla dzieci?

Ponieważ skóra dziecka jest inna niż skóra dojrzała, do jej pielęgnacji powstały specjalne preparaty. Przede wszystkim mają za zadanie wspierać wątłą jeszcze barierę ochronną i zabezpieczać przed podrażnieniami i wnikaniem do organizmu szkodliwych substancji. Kosmetyki naturlane różnią się składem i przeznaczeniem. Jest ich na sklepowych półkach tak dużo, że trudno wybrać to, co jest najlepsze.

Po pierwsze skład

Skład kosmetyków powinien stanowić priorytet podczas zakupów. To on gwarantuje, że kosmetyki dla dzieci nie okażą się szkodliwe, za to mogą przyczynić się do lepszej kondycji skóry. Oczywiście nie może być w nich sztucznych barwników czy innych składników wywołujących podrażnienia i alergie. Za to jest mnóstwo składników, których obecność jest jak najbardziej wskazana. Dobre kosmetyki dla dzieci zawierają emolienty, czyli kwasy tłuszczowe, czy oleje, które będą natłuszczały skórę. Szukając czegoś łagodzącego lub do stosowania na podrażnienia, warto zdecydować się na to, co zawiera panthenol lub alantoinę. Jeśli chodzi o preparat na odparzenia, dobre będzie coś mającego tlenek cynku. Trzeba też zwrócić uwagę na pH najlepiej, aby było jak najbliżej pH neutralnego, czyli 7.

Stawiaj na kosmetyki dla dzieci bezpieczne

Sięgając po dany produkt, trzeba się upewnić, czy jest przeznaczony dla dzieci i od jakiego wieku. Nie wszystkie produkty dla dzieci można aplikować już na skórę noworodka, który jeszcze nie ma żadnej bariery ochronnej. O wiarygodności świadczą też certyfikaty, jakie posiada kosmetyk. Znak Centrum Zdrowia Dziecka, czy Instytutu Matki i Dziecka powinny uspokoić. Przy okazji maluszków myśli się o czymś jeszcze – wszystkie maluchy wkładają ręce do buzi, więc ewentualna warstwa kremu nie może być dla nich szkodliwa. Wybierając szampony, kremy, czy oliwki najlepiej stawiać na marki, które niezmiennie są poważane w gronie rodziców. Produkty takich firm, jak Ziaja, od lat są używane przez kolejne pokolenia, co budzi zaufanie i daje pewność, że są dla dziecka bezpieczne.

Wygoda użytkowania

Chociaż ma to mniejsze znaczenie niż skład, dobrze jest się zastanowić, jaka forma, czy konsystencja kosmetyku będzie najwygodniejsza w użytkowaniu. Wpływa to na komfort podczas codziennej pielęgnacji malucha. Przykładowo w przypadku dziecka dużo łatwiej podczas mycia korzystać z mydła w płynie czy żelu niż mydła w kostce. Podobnie może być z oliwką lub mleczkiem, które mogą być w mało poręcznym opakowaniu, albo w butelce z dozownikiem, który pozwala wydobyć taką ilość kosmetyku, jaka jest potrzebna. Są rodzice, którzy zamiast czegoś do smarowania, stawiają na specjalne płyny do mycia zawierające emolient. Wlewa się je do wanienki, a w trakcie kąpieli natłuszczają skórę. Dzięki temu po kąpieli nie trzeba dziecka już niczym więcej smarować.

Dowiedz się także o kosmetykach dla mężczyzn.

Zobacz też inne posty

3 komentarze

janitka 26 marca 2019 - 13:36

Ziaja ma bardzo dobre kosmetyki i przede wszystkim sa one tanie. Mlodzi rodzice i tak mają mega dużo wydatków, więc tym lepiej, że przynajmniej na kremy nie trzeba brać kredytu….

Odpowiedz
jcmar 31 grudnia 2022 - 00:22

Czasami wydaje mi się, że niektórzy ludzie plotą na forach takie głupoty, tylko po to żeby coś gadać. Ludzie opanujcie się! Świat nie jest czarno-biały.

Odpowiedz
Zachery Vanderhoff 1 stycznia 2023 - 20:40

Czasami warto usiąść w fotelu i pomyśleć o tego typu sprawach. Fajnie, że są ludzie, którzy chcą się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi za pomocą Internetu. Co byśmy bez niego dziś zrobili, ehh…

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej