Strona główna » Zdrowie » Auta na akumulator – czym sugerować się przy ich wyborze i zakupie?

Auta na akumulator – czym sugerować się przy ich wyborze i zakupie?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Auta na akumulatory, w których mogą zasiąść nasze dzieci, to obecnie chyba jedne z najbardziej pożądanych zabawek przez najmłodszych. Możliwość jazdy naprawdę wspaniale prezentującym się samochodem jest wspaniałym przeżyciem, nic więc dziwnego, że rodzice często decydują się na zakup takiej zabawki dla swoich dzieci. Jeżeli chcecie wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem – zapraszamy do dalszej części naszego poradnika.

Samochód jednoosobowy czy dwuosobowy?

Naszym zdaniem to decyzja, którą powinniśmy podjąć na samym początku. Samochody jednoosobowe przede wszystkim zazwyczaj są po prostu tańsze niż ich dwuosobowe odpowiedniki. Jeżeli posiadamy tylko jedno dziecko w wieku, które może korzystać z pojazdu, naszym zdaniem będzie to dobra decyzja.

Samochody jednoosobowe zazwyczaj zasilane są akumulatorem 12V, jednak w porównaniu do samochodów dwuosobowych, zasilanych często dwoma takimi akumulatorami, są od nich szybsze, mogą bowiem osiągać prędkość nawet 10km/h. W przypadku samochodów dwuosobowych prędkość ograniczona jest zazwyczaj do 6-7 km/h.

Samochodu dwuosobowe zalecamy w momencie, gdy wiemy, że faktycznie drugie miejsce w samochodzie akumulatorowym będzie wykorzystywane.

Czas dostosować pojazd do kierowcy

Kiedy już odpowiedzieliśmy sobie na pierwsze z pytań, warto dostosować pojazd do naszej pociech lub pociechy. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na wzroście dziecka (lub dzieci), wadze oraz wieku. Pamiętajmy o tym, że dzieci szybko rosną, więc najlepszą decyzją będzie zdecydowanie się na pojazd, który sprawdzi się w naszym przypadku w dalszej perspektywie czasowej, nawet gdy dziecko lub dzieci dorosną.

Warto w tym przypadku skupić się głównie na wadze. Producenci samochodów na akumulator przekazują informację, jaki udźwig maksymalny ma dany pojazd. Jeżeli mamy taką opcję, warto zdecydować się na samochód, którego udźwig będzie nawet 10-20 kg większy, niż obecna waga potencjalnego pasażera lub pasażerów.

Pamiętajmy również, aby do wieku dostosować maksymalną prędkość konkretnego samochodu. Jeżeli nasze dziecko należy do młodszej grupy wiekowej lub to np. pierwsza jego zabawka tego typu, warto zdecydować się na wolniejszy pojazd, np. z maksymalną prędkością 5 km/h. Jeżeli jednak dziecko lub dzieci są starsze, możemy zdecydować się na pojazdy z prędkością sięgającą nawet 10 km/h. Pamiętajmy również, że w części przypadków do samochodu otrzymujemy również pilot, dzięki któremu możemy zatrzymać pojazd z naszą pociechą w dowolnym momencie.

To naprawdę znakomita rzecz, która na pewno wpływie pozytywnie na bezpieczeństwo dziecka. Jeżeli mamy małe dziecko lub nie jesteśmy pewni, czy będzie sobie ono dobrze radzić w takim samochodzie, na pewno warto zdecydować się na model właśnie z dodatkowym pilotem dla rodziców.


Dodatkowe udogodnienia dla kierowców

Kiedy poszukujemy odpowiedniego pojazdu na akumulator, warto skupić się również na dodatkowym wyposażeniu, które możemy spotkać w większości pojazdów na rynku. Przykładowo, możemy spotkać się z kilkoma prędkościami ruszania, nie tylko w przód, ale również do tyłu. Konkretne pojazdy są też wyposażone w różne oświetlenie – przed zakupem warto sprawdzić, jakie opcje oferuje pojazd, który nas zainteresował.

To jednak nie wszystko! O ile sam klakson jest racze standardem, to część pojazdów na akumulator jest wyposażona w możliwość podłączenia odtwarzacza mp3 czy karty SD, dzięki czemu dzieci mogą słuchać w pojeździe swoich ulubionych piosenek. To opcja, którą naprawdę warto się zainteresować, jeżeli pojazdy z nią znajdują się w naszym budżecie.

Wszystkie opcje, o których właśnie wspomnieliśmy, są dostępne w modelach, które kosztują kilkaset złotych – nie są to więc modele, które możemy zaliczyć do bardzo drogich.


Długość jazdy i ładowanie

To kolejne parametry pojazdu, na które po prostu musimy zwrócić uwagę. W większości przypadków mamy podaną zarówno informację o długości jazdy, na którą wystarczą zastosowane akumulatory, jak i również o tym, ile ogniwa te będą się ładować. Oczywiście im pojazdy wyższej klasy, tym będzie on jeździł dłużej, jednocześnie krócej się ładując.


Jakość wykonania

To ostatni element, na który chcemy zwrócić uwagę. Weźmy pod uwagę, że pojazdy tego typu mogą być wykorzystywane naprawdę intensywnie, dodatkowo, mogą być narażona na różnorodne uszkodzenia podczas jazdy. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na sam wygląd, ale również na jakość samego pojazdu. Warto sprawdzić, czy plastiki są odpowiedniej jakości i czy są odpowiednio grube. Warto też sprawdzić jak wykonane są fotele czy kierownica. Sprawdźmy, czy sam pojazd nie ma niepotrzebnych luzów, czy np. konkretne elementy pojazdu nie będą narażone na szybkie urwanie się, podczas energicznych ruchów dziecka.


Gdzie kupić samochód na akumulator?

Jeżeli poszukujecie samochodu na akumulator naprawdę wysokiej klasy, jednocześnie w atrakcyjnych cenach, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Zabawki-Gry.pl – posiadają oni wiele modeli w zróżnicowanych cenach. Jesteśmy pewni, że dla każdego znajdzie się tam pojazd, który spełni konkretne wymagania konkretnego klienta!

Auta na akumulator dla dzieci

 

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Anneliese Losey 16 września 2023 - 01:25

Polecam! Szczególnie tym, dla których temat jest nowy

Odpowiedz
Georgeanna Vonderheide 18 września 2023 - 11:16

Dzięki Tobie uczę się codziennie.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej