Strona główna » Niemowlak » Co trzeba wiedzieć o prześcieradłach do gondoli dla dzieci?

Co trzeba wiedzieć o prześcieradłach do gondoli dla dzieci?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Mało kto wyobraża sobie spanie bez prześcieradła. Nie tylko zabezpiecza ono materac przed zabrudzeniem, lecz przede wszystkim zapewnia znacznie lepszą wygodę snu. Oczywiście z tych powodów używane jest ono nie tylko przez osoby dorosłe, lecz również przez małe dzieci i niemowlęta. Co warto wiedzieć o dziecięcych prześcieradełkach, aby wybrać i kupić model możliwie jak najlepszy?

Z jakiego materiału powinno być wykonane prześcieradło?

Podczas wybierania prześcieradła dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę naprawdę wiele zmiennych. Liczy się tu jego wielkość, zastosowanie czy też ewentualnie dodatkowe wyposażenie w postaci gumki. To, co jednak jest najważniejszą i wpływającą w największym stopniu na wygodę i bezpieczeństwo korzystania z danego prześcieradła sprawą, jest oczywiście materiał najwyższej jakości, z którego zostało no wykonane, 100% bawełny. Nie da się ukryć, że kluczowe podczas wybierania odpowiedniego materiału jest to, aby był to produkt całkowicie naturalny. Różnego rodzaju sztuczne prześcieradła mogą kusić swoją bardzo niską ceną, lecz ich jakość, a przede wszystkim negatywny wpływ na dziecięcą skórę, powinien z miejsca je skreślać.

Wśród naturalnych produktów szczególnie mocno polecić można natomiast bawełnę organiczną, najlepiej tę posiadającą certyfikat GOTS, który zagwarantuje jej bezpieczeństwo. Jest to materiał nie tylko całkowicie bezpieczny dla dziecka, lecz również wygodny. Jest on w stanie zapewnić malcowi odpowiednią przewiewność, co przełoży się na zmniejszenie pocenia się skóry, a także na znacznie mniejsze ryzyko jej podrażniania. Szczególnie mocno poleca się w tym wypadku wybranie modelu z tkaniny jersey. Jest on nie tylko odpowiednio rozciągliwy i elastyczny, lecz również bardzo delikatny i miły w dotyku, co bardzo szybko doceni każdy maluch.

Prześcieradło z eko bawełny, kosz mojżesza mulinek

Jaki rozmiar prześcieradła do gondoli wybrać?

Kolejną sprawą, o której warto pamiętać, podczas wybierania prześcieradła dla dzieci to, w jakim powinno ono być rozmiarze? Oczywiście w tym wypadku wybór jest ogromny, lecz ograniczony powinien być zastosowaniem danego prześcieradła. Innymi słowy, w różnych warunkach potrzebne będą różne rozmiary, a to powoduje, że powinno się mieć co najmniej kilka różnych modeli. Jakie są jednak najpopularniejsze?

Przyjmuje się, że zdecydowanie najpopularniejsze, a co za tym idzie charakteryzujące się największą uniwersalnością, jest prześcieradło 120×60. Oprócz tego warto jeszcze mieć w zanadrzu model 40×80, który również przyda się w wielu sytuacjach.

Prześcieradło do wózka lub gondoli z marki mulinek

Czy warto wybrać prześcieradło z gumką?

Podczas wybierania prześcieradła do gondoli lub wózka bardzo często pada pytanie, czy warto wybrać model z dodatkowym wyposażeniem w postaci gumki. Jakie są wady i zalety takiego modelu?
Najważniejszymi zaletami w przypadku prześcieradła do gondoli z gumką jest zwiększenie bezpieczeństwa, a także wygody korzystania z niego. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że taki model dopasuje się do każdej wielkości materaca. Dzięki temu uzyska się lepsze estetyczne efekty. Co jednak najważniejsze, gumka zapobiegnie zawinięciu się prześcieradła np. na główkę dziecka podczas snu, co utrudniałoby mu oddychanie. Dopasuje się na każdy materac w rozmiarze 60×120 lub 40×80.

Prześcieradło do łóżeczka dla dzieci marki mulinek

Jakie są natomiast wady takiego rozwiązania i co może spowodować, że nie zostanie ono wybrane? Nie da się ukryć, że największą przeszkodą podczas kupowania prześcieradła z gumką może być jego cena, która jest wyraźnie wyższa niż w przypadku modeli pozbawionych takiego dodatku.

Gdzie powinno się stosować prześcieradła dla dzieci?

Na koniec pozostaje jeszcze jedna, ostatnia kwestia, czyli gdzie powinno się korzystać z takiego dodatku jak prześcieradło? Czy są jakieś szczególnie ważne miejsca, w których powinno się ono znaleźć?
Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest dziecięce łóżeczko, w którym maluch będzie regularnie sypiał. To właśnie prześcieradło do łóżeczka stanowi najczęstszy wybór rodziców. To jednak nie koniec, ponieważ dobrej jakości prześcieradło powinno się znaleźć również w wózku, ponieważ i tam maluch będzie dużą część swojego wczesnego życia przesypiał. Co więcej, bardzo poleca się, aby kupić odpowiednie prześcieradło do gondoli, a także do kołyski, czy też do kosza Mojżesza.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Maisha Baerman 16 września 2023 - 02:12

Nie wszystko w necie jest cenne, ten tekst jest jednak wart każdej uwagi

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej