Strona główna » Ciąża i poród » Akcesoria przydatne dla kobiet karmiących

Akcesoria przydatne dla kobiet karmiących

przez Teosto@0115
2 komentarze

Karmienie piersią to proces, który przebiegnie łatwiej i sprawniej, po odpowiednim przygotowaniu i zaopatrzeniu się w akcesoria, dzięki którym karmienie będzie wygodne, higieniczne i bezbolesne. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy listę akcesoriów dla mam karmiących piersią. Mamy nadzieję, że z ich pomocą karmienie będzie przebiegać bez zakłóceń, a ewentualne trudności zostaną z łatwością przezwyciężone.

Sprawdzone produkty pomocne przy karmieniu piersią możesz znaleźć w Kobiecej Drogerii Ekologicznej Jesteś Ważna.

Dlaczego warto zakupić laktator?

Laktator jest często pomijanym spośród pozostałych akcesoriów do karmienia z uwagi na chęć przystawiania dziecka do piersi i unikania karmienia go butelką. Urządzenie może okazać się jednak niezwykle przydatne i przynieść ulgę w przypadku nawału pokarmu, który pojawia się najczęściej w drugiej lub trzeciej dobie po urodzeniu dziecka. Wyraźnie przepełnione i napięte piersi mogą boleć i powodować dyskomfort. Taka ilość pokarmu przewyższa zapotrzebowanie noworodka, dlatego odciągnięcie niewielkiej ilości pokarmu może zredukować dyskomfort i nadmierne obrzmienie piersi.

Biustonosze do karmienia i wkładki laktacyjne

Specjalny biustonosz do karmienia umożliwia szybki dostęp do piersi. Wyposażone w odpinaną miseczkę pozwalają wygodnie nakarmić dziecko w każdej sytuacji. Wśród najwygodniejszych rozwiązań znajdują się biustonosze bez fiszbin. Kolejnym akcesorium są wkładki laktacyjne zabezpieczające biustonosz przed poplamieniem wynikającym z niekontrolowanego wycieku mleka. Oferta rynkowa obejmuje jednorazowe wkładki bawełniane, będące jednocześnie najpopularniejszym wyborem wśród kobiet karmiących piersią. Niedrogie, wygodne, wyposażone w samoprzylepne paski, które utrzymują je we właściwym położeniu, są łatwe w użyciu i niewymagające dodatkowych czynności tak jak w przypadku wkładek wielokrotnego użytku. Ich zaletą jest przede wszystkim ekologiczność. Innym, mniej popularnym rozwiązaniem są muszle laktacyjne, które nie chłoną nadmiaru pokarmu, a zbierają go w specjalną kieszonkę. Atutem tego rozwiązania jest łatwość w utrzymaniu w czystości – wystarczy umyć muszle pod bieżącą wodą i wytrzeć lub pozostawić do wyschnięcia.

Jakie kosmetyki dla mam karmiących piersią?

Nieprzyzwyczajone do ssania brodawki lub karmienie dziecka, które zaczyna ząbkować, może wiązać się z dyskomfortem i bólem. Jak wyjaśnia sklep dziecięcy For Kids, odpowiednie kosmetyki i akcesoria przyniosą ulgę i sprawią, że karmienie będzie przebiegać bezboleśnie. Mamy karmiące piersią chętnie sięgają po kompresy żelowe na piersi bezpieczne do stosowania na ciepło i na zimno. Pomagają udrożnić zatkane kanały mlekowe i przynoszą ulgę w przypadku zapalenia sutków.

 

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Zula Sheley 15 września 2023 - 23:24

Twój blog zawsze mnie uszczęśliwia.

Odpowiedz
Ramonita Hamff 18 września 2023 - 09:15

Jestem pod wrażeniem twojej wiedzy.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej