Strona główna » Ciąża i poród » Jaki materac najlepiej sprawdzi się dla kobiety w ciąży?

Jaki materac najlepiej sprawdzi się dla kobiety w ciąży?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, w którym zmieniające się ciało wymaga szczególnej uwagi. Wiąże się to z koniecznością wprowadzenia wielu nowych nawyków i zachowań w licznych sferach życia. W trakcie ciąży ogromne znaczenie ma przede wszystkim odpowiednia ilość snu. Aby ją zapewnić, niezbędny jest odpowiedni materac. Jaki model będzie najodpowiedniejszy dla kobiety w ciąży?

Najczęstsze problemy kobiet w ciąży

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi zmagają się kobiety w ciąży, jest ból kręgosłupa. Rosnący brzuch powoduje przesuwanie się środka ciężkości ciała do przodu. Skutkuje to pogłębieniem się wygięcia w dolnej części kręgosłupa, co prowadzi do silnego ściśnięcia kręgów i może powodować dolegliwości bólowe, głównie dolnej części pleców. Zmieniające się ciało utrudnia znalezienie odpowiedniej pozycji do spania, a w wysypianiu się dodatkowo przeszkadzają częste nocne wizyty w toalecie. Jednym ze sposobów na to, aby odciążyć obolałe plecy i ułatwić zasypianie, jest znalezienie odpowiedniego materaca.

Cechy idealnego materaca dla kobiety w ciąży

Dobry materac dla kobiety w ciąży powinien przede wszystkim dopasowywać się do zmieniającego się kształtu ciała, a jednocześnie być bardzo elastyczny. Te warunki spełniają materace piankowe. Najlepszym wyborem są modele z dwóch rodzajów pianek, termoelastycznej i wysokoelastycznej, które dostępne są w ofercie producenta materaców Rem-Sen. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała użytkownika. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do sylwetki i zapewnia przyjemne uczucie otulenia. Pianka wysokoelastyczna HR charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową. Gwarantuje doskonałe podparcie ciała i optymalną pozycję podczas snu.

Materac dla kobiety w ciąży powinien zapewniać właściwą wentylację. Również pod tym względem modele piankowe nie mają sobie równych. Dzięki otwartokomórkowej strukturze oba rodzaje pianek przepuszczają powietrze (czyli oddychają) i zapewniają odpowiednią termowentylację. Aby materac z pianki wysokoelastycznej HR i termoelastycznej pozostawał higieniczny i świeży, należy także zadbać o odpowiedni pokrowiec, wykonany z naturalnych, elastycznych włókien, najlepiej o właściwościach antyalergicznych. Warto zwrócić uwagę na to, czy pokrowiec jest wyposażony w zamek rozdzielczy, dzięki któremu łatwiej będzie go zdjąć i utrzymać w czystości.

Komfortowy sen w ciąży nie jest niemożliwy do osiągnięcia. Wysokiej jakości materac piankowy zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, zagwarantuje wygodę i wysoki poziom higieny. Oczywiście taki model doskonale sprawdzi się również po urodzeniu dziecka, a dzięki wysokiej wytrzymałości i odporności na odkształcanie posłuży przez wiele lat.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Janine Coerver 15 września 2023 - 23:18

To jest właśnie to, czego potrzebuję do rozwoju.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej