Strona główna » INNE » Zabawka, która miała chronić przed upadkiem z łóżeczka, przyczyniła się do śmierci dziewczynki

Zabawka, która miała chronić przed upadkiem z łóżeczka, przyczyniła się do śmierci dziewczynki

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Matka 18-miesięcznej Connie użyła misia, by dziecko nie spadło z łóżeczka. Niestety, zabawka uniemożliwiła jej oddychanie w trakcie snu, co doprowadziło do śmierci dziewczynki. Teraz mama małej Connie chce ostrzec innych rodziców przed czychającymi niebezpieczeństwami.

Zabawka, która miała chronić

Pewnego poranka na początku marca tego roku, Dexy weszła do pokoju, w którym spała Connie i jej starsza siostra. Kobieta zauważyła, że na młodszej dziewczynce leży duży pluszowy miś. Zabawka została włożona w lukę pomiędzy łóżkiem a ścianą, aby dziecko nie spadło na podłogę w trakcie snu.

Niestety córeczka Dexy nie dawała żadnych oznak życia. Okazało się, że w nocy ogromny pluszak spadł na nią. Przez to dziecko nie mogło oddychać. Ratownicy medyczni, którzy zaraz przybyli do ich domu, nie byli w stanie uratować Connie.

Ostrzeżenie dla innych rodziców

Matka nie może sobie darować, że umieściła zabawkę w luce pomiędzy ścianą a łóżkiem. – Gdybym wtedy zabrała wszystkie pluszowe zabawki, być może Connie spadłaby z łóżka. Może złamałaby rękę, ale nadal byłaby z nami – napisała Dexy na swoim Facebooku.

Mama przypomina innym dorosłym, żeby zabierali wszystkie zbędne zabawki z łóżek swoich dzieci. – Pragnę, by każdy rodzic się o tym dowiedział i był świadomy tego, co może się wydarzyć – wyznała w jednym z postów.

Pogrzeb Connie odbył się 21 marca. By uczcić pamięć dziewczynki, zgromadzeni wypuścili w powietrze mnóstwo różowych baloników.

Bezpieczny sen małego dziecka

Tragiczny wypadek z udziałem 18-miesięcznej Connie przypomina, że niebezpieczeństwa mogą czyhać na dzieci w wielu niespodziewanych miejscach i sytuacjach.

Uduszenia małych dzieci niemowląt w trakcie snu nie są wcale rzadkością. O tym, że w łóżku dziecka nie powinny być umieszczone maskotki, poduszki i przytulanki od lat przypomina Amerykańska Akademia Pediatrii. Zgodnie z jej standardami szczególnie niebezpieczne są także sytuacje, gdy:

  • rodzice śpią razem z dzieckiem, które ma mniej niż cztery miesiące;
  • rodzice śpią z dzieckiem na bardzo miękkiej powierzchni (sofie, kanapie, zwykłym lub wodnym łóżku);
  • któryś z rodziców jest pod wpływem alkoholu, narkotyków lub leków.

Publikacja zaczerpnięta z: http://www.edziecko.pl/rodzice/

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Mejson 12 lutego 2024 - 17:24

Zastanawiam się czy ktokolwiek o tym wie. Myślę, że warto takie rzeczy nagłaśniać

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej