Strona główna » Strefa rodzica » Wyprawka 300 plus – dla kogo i gdzie złożyć wniosek?

Wyprawka 300 plus – dla kogo i gdzie złożyć wniosek?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Premier Mateusz Morawiecki w Dzień dziecka podpisał rozporządzenie nowego programu 300 plus. Jeszcze w tym roku rodzice otrzymają pieniądze na wyprawkę. Sprawdź, kto może się ubiegać o tę kwotę i w jakich terminach należy złożyć wniosek.

Wyprawka 300 plus:  dla kogo?

Zgodnie z rozporządzeniem wyprawka 300 plus jest przeznaczona dla rodziców na każde dziecko uczące się do ukończenia 18-go roku życia. Wyprawka będzie też wypłacana do 20 roku życia w przypadku kontynuowania rozpoczętej nauki w danej szkole przed ukończeniem 18 lat. W tym przypadku ważna jest ciągłość nauki. W przypadku dzieci niepełnosprawnych próg wiekowy to 24 lata. W przyznawaniu świadczenia nie ma znaczenia kryterium dochodowe.

Wyprawka 300 plus: kto jej nie dostanie?

Program zakłada też wykluczenie pewnych grup dzieci, które nie otrzymają świadczenia. Będzie się tak dziać, jeśli dziecko zostanie umieszczone w domu pomocy społecznej , młodzieżowym ośrodku wychowawczym, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole gdzie instytucja zapewnia nieodpłatnie pełne utrzymanie. W przypadku pieczy zastępczej wyprawka 300 plus będzie przysługiwała osobom sprawującym pieczę zastępczą.

Wyprawka 300 plus: terminy i wnioski

Już od 1-go lipca będzie można składać wniosek o wypłatę świadczenia na stronie emp@tia >>. Z kolei od 1-g sierpnia będzie można składać wnioski wydrukowane drogą tradycyjną w urzędzie. Mamy czas na składanie wniosków do 30-go listopada. Będziemy Wam jeszcze o tym przypominać, ale warto zapisać sobie termin składania wniosków już teraz w kalendarzu. Im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej trafi do nas wyprawka 300plus.

Publikacja zaczerpnięta z: doszkoly.familie.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Emanuel Zach 16 września 2023 - 00:16

Jesteś naprawdę utalentowanym pisarzem.

Odpowiedz
Refugio Pinner 18 września 2023 - 10:08

No to z okazji fajnego dnia – interesujące treści dla followersów

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej