Strona główna » Na każdy temat » Wyprawa na Elbrus

Wyprawa na Elbrus

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Elbrus – najwyższy szczyt Europy – położony na Kaukazie ma wysokość 5642 m n.p.m. Właśnie na tę górę, w dniu 27 kwietnia 2019 roku, wyruszyła siedmioosobowa ekipa Idymy. Była to podróż wymagająca nie tylko ogromnej odwagi, ale też sprawności fizycznej i zdolności radzenia sobie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Przebieg podróży na Elbrus

Przygoda zaczęła się o świcie, 27 kwietnia 2019 roku, kiedy ekipa wyjechała z Polski do Berlina, skąd polecieli samolotem do Moskwy. Pierwszym celem wyprawy był Terskol, gdzie drużyna wykupiła noclegi w hotelu.

obóz a Elbrusiewyprawa na Elbrus

Następnego dnia grupa wyruszyła w trasę. Zatrzymali się na nocleg na wysokości 3800 m n.p.m., aby przespać się i nabrać sił. Następnie rozpoczęła się aklimatyzacja na wysokości 4500 m n.p.m. Dzień kolejny to atak szczytowy, który rozpoczął się około godziny 3.00 w nocy. Po 15-godzinnej akcji górskiej wszystkim uczestnikom wyprawy udało się osiągnąć szczyt.

Ostanie cztery dni wyprawy był czasem na odpoczynek i świętowanie zdobycia szczytu. W drogę powrotną do Polski uczestnicy ruszyli 2 maja.

ESGLAS sponsorem wyprawy

Firma ESGLAS, z największą przyjemnością udzieliła uczestnikom wyprawy pomocy finansowej, dzięki której mogli zakupić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Przyczynienie się do spełnienia marzeń o zdobyciu najwyższego szczytu Europy z pewnością wzbudza w firmie pozytywne emocje.

góra Elbrus

3S Group wspomaga sport

Aby pomóc ekipie zdobyć szczyt, firma 3S Group postanowiła ufundować panel solarny Nomad 7. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość ładowania telefonów komórkowych oraz GPS-u. Zdecydowanie pomogło to podczas podróży i na pewno przyda się na kolejnych wyprawach.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

DuzyBen_stranger33 12 lutego 2024 - 18:35

Tego jeszcze nie było. A może było, tylko mi umknęło? W każdym razie – polecam

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej