Strona główna » INNE » Doradca podatkowy – zawód zaufania publicznego

Doradca podatkowy – zawód zaufania publicznego

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Temat rozliczeń podatkowych jest bliski każdemu z nas. Niezależnie czy jako osoba fizyczna osiągamy dochód, np. poprzez pobieranie wynagrodzenia, czy też zarabiamy, prowadząc własną działalność gospodarczą. Samo wypełnianie PIT- u może okazać się nie lada wyzwaniem, nie wspominając o skomplikowanej dokumentacji, która stanowi nieodłączny element prowadzenia własnej działalności. Dlatego też warto zastanowić się nad zatrudnieniem specjalisty.

Czy potrzebujesz doradcy podatkowego?

Oprócz przeprowadzania deklaracji podatkowych i obliczania podatków, do zadań doradcy podatkowego należy również reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Zwłaszcza jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, pomoc doradcy podatkowego może okazać się przydatna. Nadzór nad firmowymi podatkami, a także sporządzanie, nieraz skomplikowanej dokumentacji do ZUS-u czy fakturowanie dokonanych transakcji, to czynności, które są w stanie przerosnąć laika. Specjalista nie tylko pomoże w wypełnieniu dokumentów, ale również doradzi, jaką formę opodatkowania wybrać, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i znacznie ułatwi prowadzenie działalności.

Na jakiej podstawie wybrać naszego doradcę?

Pomoc doradcy jest nieoceniona, również w momencie zakładania działalności gospodarczej. Interdyscyplinarność tej profesji polega na połączeniu i wykorzystaniu wiedzy prawniczej z wiedzą księgową i finansową, bazując na przepisach prawa i zasadach etyki doradców finansowych. Dobry specjalista pomoże nie tylko wyliczyć podatki, ale przede wszystkim, zadba o odpowiedni wybór struktury prawnej dla firmy, a także dobierze najlepszy system rachunkowości. Istotne jest, aby specjalista, z którym mamy zamiar współpracować, posiadał niezbędne zezwolenia i uprawnienia. Doradca podatkowy Gliwice ma odpowiedni tytuł oraz kwalifikacje, pozwalające na oferowanie profesjonalnych usług takich jak:

• udzielanie porad i opinii z zakresu obowiązków podatkowych,

• prowadzenie ksiąg podatkowych,

• sporządzanie zeznań i deklaracji.

Co więcej, posiada również uprawnienia pozwalające reprezentować klientów przed organami administracji publicznej oraz przed sądami administracyjnymi.

Czy warto zatrudnić doradcę podatkowego?

Gdy rozliczamy się z Urzędem Skarbowym czy z ZUS-em, musimy zwrócić uwagę, aby podczas uzupełniania najważniejszych pism nie popełnić najmniejszego błędu. Konsekwencje związane z nieprawidłowym wypełnieniem dokumentów są poważne, dochodzą do tego również wysokie kary pieniężne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty, który pomoże nam uporać się z problematycznymi pismami. Dodatkowo należy pamiętać, że doradca podatkowy może pomóc nie tylko w wypełnianiu dokumentów, ale posiada również uprawnienia, pozwalające na wydawanie opinii prawnych. Posiłkując się jego wiedzą i doświadczeniem, jesteśmy w stanie sprawnie prowadzić sprawy rachunkowe w naszej firmie, nie narażając się przy tym na stres, związany z płaceniem wysokich kar pieniężnych. Dlatego księgowa Gliwice to optymalny wybór.

Szukasz dobrego doradcy podatkowego w Gliwicach i okolicach?

Jeżeli jesteś ze Śląska, doradca podatkowy w Gliwicach jest w stanie zagwarantować Ci najwyższą jakość usług w korzystnej cenie. Pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę, podczas której specjalista dobierze indywidualny plan, zawierający dopasowaną ofertę wraz z cennikiem. Niezależnie czy jesteś zainteresowany pełnym pakietem usług, a może interesuje Cię tylko pomoc w prowadzeniu ksiąg rachunkowych i ewidencji, możesz umówić się na spotkanie w celu omówienia szczegółów potencjalnej współpracy i dobrania spersonalizowanego planu.

Dowiedz się, jakie aplikacje przydadzą Ci się w pracy.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Cliff Garabedian 16 września 2023 - 00:11

Twój blog zawsze mnie uszczęśliwia.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej