Strona główna » Strefa rodzica » Wybór osłonek na piersi dla kobiet karmiących

Wybór osłonek na piersi dla kobiet karmiących

przez Teosto@0115
0 Komentarz

Poród dziecka to ważny moment w życiu każdej kobiety. Tak naprawdę jest to jednak dopiero początek opieki i wychowania dziecka, do którego warto jest się wcześniej odpowiednio przygotować. Większość przyszłych mam kupuje wszystkie pogrzebane później artykuły i akcesoria do opieki nad niemowlakiem jeszcze na długo przed porodem. Szybko może okazać się, że jednym z ważniejszych akcesoriów będą specjalne osłonki na piersi dla kobiet karmiących. W artykule opisujemy, dlaczego ich zakup jest dobrym pomysłem, na co zwrócić uwagę podczas wybierania idealnych osłonek oraz jakie są rodzaje osłonek na piersi dla kobiet karmiących.

Najczęstsze problemy w trakcie karmienia piersią

Po rozpoczęciu karmienia dziecka piersią większość młodych mam szybko zaczyna odczuwać związane z tym rozmaite problemy. Problemy te są szczególnie uciążliwe w trakcie karmienia pierwszego dziecka, kiedy nie ma się jeszcze niezbędnego doświadczenia i wszystko tak naprawdę przebiega metodą prób i błędów. Nieprawidłowe przystawianie dziecka do piersi, nietypowa budowa piersi i nieumiejętne ssanie przez dziecko mogą skutkować dolegliwościami bólowymi, nadwrażliwością sutków, a czasami nawet powstaniem ran na brodawkach. Na szczęście borykając się z takimi problemami, można sobie pomóc korzystając ze specjalnych osłonek na piersi.

Jakie funkcje pełnią osłonki do karmienia

Dla wielu osób osłonki na piersi kojarzą się z nakładkami laktacyjnymi, które stosuje się w celu zbierania wyciekających z piersi resztek pokarmu. To jednak nie jest jedyny rodzaj osłonek na piersi dla kobiet karmiących. Innym rodzajem tego typu akcesoriów są osłonki, które mają za zadanie ochronę brodawek podczas karmienia i przeciwdziałanie powstawaniu na nich ran. Oba rodzaje osłonek na piersi są jednak wykonane z podobnych materiałów, czyli głównie z silikonu, który dzięki swojej miękkości i możliwości dopasowania się pod wpływem ciepła kształtem do brodawki, jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Artykuły do laktacji są bardzo chętnie wybierane przez młode mamy, ponieważ bardzo ułatwiają im karmienie piersią.

Jak wybrać osłonki do karmienia piersią?

W odpowiedzi na to pytanie odpowiedział nam nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej aptekawsieci.pl:

Osłonki do karmienia piersią są bardzo często wybierane przez kobiety, które zaczynają karmienie dziecka piersią. Takie osłonki mogą być stosowane zarówno przy płaskich lub wklęsłych, jak i przy wypukłych brodawkach. Szczególnie przydatne są jednak w tym pierwszym przypadku, ponieważ wówczas dziecko ma największe problemy, żeby je prawidłowo chwycić, i przez to może powodować powstanie u mamy jeszcze większych dolegliwości bólowych. Osłonki na piersi dla kobiet karmiących znajdują się obecnie w ofertach większości cenionych producentów akcesoriów dla niemowląt. Różne rodzaje i modele osłonek na piersi mogą się od siebie różnić wielkością, grubością i kształtem. Dla ułatwienia zazwyczaj wybierając konkretny model osłonek na piersi ma się po prostu możliwość ich wyboru spośród różnych rozmiarów.

Szczególnie duże znaczenie ma stosowanie osłonek na piersi w przypadku posiadania płaskich lub wklęsłych brodawek. Pomóc w karmieniu dziecka mogą specjalne osłonki formujące. Są one w formie specjalnych, wyprofilowanych krążków, które delikatnie naciskając na brodawkę powodują powolne wysuwanie się sutka i sprawiają, że robi się on wypukły. Stosowanie tego rodzaju osłonek powinno się rozpocząć jeszcze przed urodzeniem dziecka, najlepiej w połączeniu z dobrze dopasowanym biustonoszem. Dzięki temu już po urodzeniu dziecka będzie je znacznie łatwiej karmić.

Zobacz też inne posty

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej