Strona główna » Strefa rodzica » Wybór osłonek na piersi dla kobiet karmiących

Wybór osłonek na piersi dla kobiet karmiących

przez Teosto@0115
2 komentarze

Poród dziecka to ważny moment w życiu każdej kobiety. Tak naprawdę jest to jednak dopiero początek opieki i wychowania dziecka, do którego warto jest się wcześniej odpowiednio przygotować. Większość przyszłych mam kupuje wszystkie pogrzebane później artykuły i akcesoria do opieki nad niemowlakiem jeszcze na długo przed porodem. Szybko może okazać się, że jednym z ważniejszych akcesoriów będą specjalne osłonki na piersi dla kobiet karmiących. W artykule opisujemy, dlaczego ich zakup jest dobrym pomysłem, na co zwrócić uwagę podczas wybierania idealnych osłonek oraz jakie są rodzaje osłonek na piersi dla kobiet karmiących.

Najczęstsze problemy w trakcie karmienia piersią

Po rozpoczęciu karmienia dziecka piersią większość młodych mam szybko zaczyna odczuwać związane z tym rozmaite problemy. Problemy te są szczególnie uciążliwe w trakcie karmienia pierwszego dziecka, kiedy nie ma się jeszcze niezbędnego doświadczenia i wszystko tak naprawdę przebiega metodą prób i błędów. Nieprawidłowe przystawianie dziecka do piersi, nietypowa budowa piersi i nieumiejętne ssanie przez dziecko mogą skutkować dolegliwościami bólowymi, nadwrażliwością sutków, a czasami nawet powstaniem ran na brodawkach. Na szczęście borykając się z takimi problemami, można sobie pomóc korzystając ze specjalnych osłonek na piersi.

Jakie funkcje pełnią osłonki do karmienia

Dla wielu osób osłonki na piersi kojarzą się z nakładkami laktacyjnymi, które stosuje się w celu zbierania wyciekających z piersi resztek pokarmu. To jednak nie jest jedyny rodzaj osłonek na piersi dla kobiet karmiących. Innym rodzajem tego typu akcesoriów są osłonki, które mają za zadanie ochronę brodawek podczas karmienia i przeciwdziałanie powstawaniu na nich ran. Oba rodzaje osłonek na piersi są jednak wykonane z podobnych materiałów, czyli głównie z silikonu, który dzięki swojej miękkości i możliwości dopasowania się pod wpływem ciepła kształtem do brodawki, jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Artykuły do laktacji są bardzo chętnie wybierane przez młode mamy, ponieważ bardzo ułatwiają im karmienie piersią.

Jak wybrać osłonki do karmienia piersią?

W odpowiedzi na to pytanie odpowiedział nam nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej aptekawsieci.pl:

Osłonki do karmienia piersią są bardzo często wybierane przez kobiety, które zaczynają karmienie dziecka piersią. Takie osłonki mogą być stosowane zarówno przy płaskich lub wklęsłych, jak i przy wypukłych brodawkach. Szczególnie przydatne są jednak w tym pierwszym przypadku, ponieważ wówczas dziecko ma największe problemy, żeby je prawidłowo chwycić, i przez to może powodować powstanie u mamy jeszcze większych dolegliwości bólowych. Osłonki na piersi dla kobiet karmiących znajdują się obecnie w ofertach większości cenionych producentów akcesoriów dla niemowląt. Różne rodzaje i modele osłonek na piersi mogą się od siebie różnić wielkością, grubością i kształtem. Dla ułatwienia zazwyczaj wybierając konkretny model osłonek na piersi ma się po prostu możliwość ich wyboru spośród różnych rozmiarów.

Szczególnie duże znaczenie ma stosowanie osłonek na piersi w przypadku posiadania płaskich lub wklęsłych brodawek. Pomóc w karmieniu dziecka mogą specjalne osłonki formujące. Są one w formie specjalnych, wyprofilowanych krążków, które delikatnie naciskając na brodawkę powodują powolne wysuwanie się sutka i sprawiają, że robi się on wypukły. Stosowanie tego rodzaju osłonek powinno się rozpocząć jeszcze przed urodzeniem dziecka, najlepiej w połączeniu z dobrze dopasowanym biustonoszem. Dzięki temu już po urodzeniu dziecka będzie je znacznie łatwiej karmić.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Louis Memmott 15 września 2023 - 23:15

Tekst z serii ciekawych więc polecam kliknąć w link

Odpowiedz
Zachariah Sapper 18 września 2023 - 09:05

Dzięki Tobie wiem, że zawsze jest nadzieja.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej