Strona główna » Na każdy temat » Jak dobrać czapkę zimową dla dziecka?

Jak dobrać czapkę zimową dla dziecka?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Chociaż do zimy zostało jeszcze trochę czasu, w naszym dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak dobrać czapkę zimową dla dziecka. Skupimy się nie tylko na modelach typowo na chłodnie dni, ale podpowiemy też, jak ogólnie dobierać rozmiar czapeczek dla maluchów. Przydają się one w końcu przez cały rok, dlatego warto wiedzieć, jakiego rozmiaru nakrycie głowy wybrać maluchowi. Zaciekawiliśmy? Koniecznie czytaj dalej!

Czapka zimowa a jej rozmiar

Czapki zimowe dziecięce mają różne rozmiary. Dlatego też przed zakupem warto zmierzyć obwód głowy dziecka. Szczególnie kupując przez Internet. Do pomiaru wystarczy zwykły centymetr krawiecki. Zmierzyć należy oczywiście głowę w najszerszym miejscu – tuż nad łukiem brwiowym. Jeśli czapka ma zakrywać uszy – a zimowa z pewnością będzie – w swoich pomiarach należy je również uwzględnić. Rozmiar czapki jest jednoznaczny z otrzymanym obwodem, tzn. obwód 40 cm to czapka 40 cm.

Można również przyjąć pewną skalę:

  • czapka dla noworodka – 36 cm,
  • czapka niemowlęca do 3 miesiąca – do 41,5 cm,
  • czapka niemowlęca do 6 miesiąca – do 45 cm,
  • czapka niemowlęca do 9 miesiąca – do 47 cm,
  • czapka niemowlęca do roku – 48 cm,
  • czapka dziecka do 2 lat – do 50 cm,
  • czapka dziecka 4-letniego – do 52 cm,
  • czapka dziecka 5-6-letniego – do 54 cm,
  • czapka dziecka 7-14 lat – od 52 do 56 cm.

Starsze dzieci noszą czapki w rozmiarze od 55 cm i więcej.

Czapka zimowa a temperatura i pogoda

Głównym zadaniem każdej czapki jest ochrona przed zimnem, wiatrem, śniegiem i często również deszczem. Oprócz tego dobrze, aby pasowała ona do reszty akcesoriów zimowych, a także kurtki i widocznego spod niej zimowego kompletu chłopięcego czy dziewczęcego. Hamuje przed ucieczką ciepła przez głowę, a do tego chroni uszy i zatoki. Zimą dziecko powinno mieć dwie czapki – cieńszą i grubszą. Podczas zabaw na świeżym powietrzu wystarczy założyć tę pierwszą i ewentualnie dołożyć do tego kaptur. Dzięki temu maluch nie zgrzeje się, skąd prosta droga do choroby. Niektóre zimowe dresowe komplety chłopięce czy dziewczęce mają dodatkowo kaptur, który zawsze przyda się w razie potrzeby. W trakcie lekkiego spaceru czy odprowadzając malucha do przedszkola bądź szkoły, lepiej postawić na grubszą czapkę. Świetnie sprawdzają się te o welurowym lub polarowym wypełnieniu. Dobrze, jeśli dodatkowo ochraniają uszy i są wiązane bądź zapinane pod brodą.

Przede wszystkim bezpieczna czapka zimowa

Bardzo często w naszych artykułach poruszamy kwestię bezpieczeństwa dziecięcych ubranek. W końcu wygodna i bezpieczna odzież dziecięca powinna być priorytetem każdego rodzica. Nie inaczej jest w przypadku czapeczek dziecięcych – nie tylko tych zimowych, ale również niemowlęcych. Jak podpowiada specjalista ze sklepu Tutumbaby – bezpieczna odzież dziecięca:

Główna i twarz to jedne z najdelikatniejszych części ciała dziecka, dlatego warto o nie zadbać. Wybór odpowiedniego rozmiaru nakrycia głowy czy też rodzaju czapeczki w zależności od aury za oknem nie powinien przysporzyć za wiele problemów. Warto jeszcze jednak wziąć pod uwagę jeden aspekt, mianowicie – bezpieczeństwo. Tak jak wspomniałem na początku, twarz i głowa są bardzo wrażliwe i delikatne. Dlatego czapka musi być wykonana z równie delikatnych materiałów. Nie może podrażniać skóry malucha ani powodować alergii czy odparzeń. Musi być uszyta z przewiewnej tkaniny, która zapewnia skórze odpowiednią cyrkulację powietrza i nie powoduje reakcji alergicznej.

Okazuje się, że kupno czapki dla dziecka nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Wierzymy jednak, że od dzisiaj z naszymi poradami będzie to łatwiejsze!

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Jeannine Godel 16 września 2023 - 00:46

Trzymaj tak dalej, bo robisz to świetnie.

Odpowiedz
Nydia Gutenberg 18 września 2023 - 10:37

Jestem Ci wdzięczny/na za te wskazówki.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej