W czym tkwi fenomen kosmetyków dla dzieci?

Kąpiel dziecka

Czasem namówienie dziecka do kąpieli jest nie lada wyzwaniem. Może się to wiązać ze wspomnieniem szamponu, który dostał się do oczu lub nieprzyjemnego wrażenia różnicy temperatur między wodą, a powietrzem. Naprzeciw tym problemom wychodzą producenci i proponują kosmetyki dedykowane dzieciom. Na czym polega ich fenomen?

Kosmetyki dla najmłodszych

Kosmetyki dla najmłodszych powinny być przede wszystkim przebadane i posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Najlepiej wybierać te z krótkim i jak najbardziej naturalnym składem. Warto przed zakupem sprawdzać z czego zrobiony jest kosmetyk, aby mieć pewność, że nie zaszkodzi wrażliwej skórze maluszka. U starszych dzieci możemy pozwolić sobie na wzięcie pod uwagę również innych parametrów produktu.

Jak uatrakcyjnić codzienne mycie się?

Codzienna higiena nie musi być nudną rutyną, przerwą w zabawie. Wręcz przeciwnie! Może stać się jej częścią. Jakie kosmetyki dla dzieci wybrać aby uatrakcyjnić mycie się?

  • Postaw na opakowania z ulubionymi postaciami z bajek twojego dziecka. To mała zmiana, a maluch chętniej sięgnie po mydło w płynie z Minionkiem niż z nudną etykietą z owocem.
  • Pozwól swojemu dziecku wybrać szczoteczkę do zębów z ulubionym superbohaterem i w czasie codziennego mycia wymyślajcie śmieszne historie o tym, jak pomaga on walczyć ze strasznymi potworami zwanymi próchnicą na jego zębach. Bardzo motywujące są również dla dzieci klepsydry odmierzające odpowiedni czas na mycie zębów.
  • Mycie rąk w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne. W łatwy sposób zachęcisz potomka do częstszego i dłuższego mycia, jeśli wybierzesz dla niego mydło z uwięzioną w środku małą zabawką. Każde mycie przybliży go do odkrycia jaki skarb został ukryty w bryle. Na rynku również dostępne są mydlane galaretki z zabawką. Trochę inna niż zwykle konsystencja mydła z pewnością przypadnie go gustu twojemu dziecku.

Frajda w kąpieli – kosmetyki dla dzieci do wanny

Wanna i prysznic stwarzają jeszcze większe możliwości na świetną zabawę, ponieważ ryzyko zachlapania całej łazienki maleje. Czym można uprzyjemnić kąpiel dziecka?


  • Niesamowity potencjał mają przeróżne kule do kąpieli (https://eurochemia.com/69-kule-do-kapieli). Jest ich wiele rodzajów. Dlaczego warto je kupić? Już od początku kąpieli dziecko ma świetną zabawę w obserwowaniu jak kula się zmniejsza i rozpuszcza. Niektóre kule przy tym musują, inne zabarwiają wodę. Większość zawiera substancje myjące i nawilżające. Szczególnie atrakcyjne są te, które w środku mają małą zabawkę. Na przykład kula w kształcie jajka dinozaura uwalniająca figurkę T-Rexa. 
  • Dobrym sposobem na przyjemną i kreatywną kąpiel są kredki kąpielowe do wanny. Pod wpływem wilgoci miękną i można nimi rysować po ścianach wanny i płytkach. Później bardzo łatwo je zmyć. Wbrew nazwie, nadadzą się również pod prysznic!
  • Płyn do kąpieli dla dzieci można kupić w opakowaniu z etykietą przedstawiającą ulubioną postać bajkową, ale również w butelce będącej figurką. Po wykorzystaniu kosmetyku, dziecko nadal będzie mieć świetną zabawkę do wanny.
  • Warto również zaopatrzyć się w gąbkę do kąpieli w kształcie jakiegoś zwierzaka albo z nadrukowanymi postaciami z bajek. 
  • Na szczególną uwagę zasługuje ciastolinabędąca mydłem do kąpieli. W czasie mycia dziecko może rozwijać swoją kreatywność i samemu tworzyć kształty mydełek.

Fenomen kosmetyków dla dzieci – podsumowanie

Kosmetyki dla dzieci zaprojektowane są tak by sprawić twojemu maluchowi jak najwięcej radości, a przy tym pielęgnować i czyścić jego delikatną skórę. Jeśli masz problem z motywowaniem malucha do mycia sięgnij po opisane przez nas sposoby. Twoje dziecko na pewno je pokocha!

One thought on “W czym tkwi fenomen kosmetyków dla dzieci?

  1. Chyba wszyscy wiedzą, że z kąpielą bobasa bywa czasem trudno 🙂 Więc tym bardziej warto zadbać o to, żeby kosmetyki były i pachnące, i z dobrym składem, i najlepiej tworzyły pianę albo barwiły wodę – wszystko jednocześnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.