PREZENTY POD CHOINKĘ DLA DZIECI – CO ZROBIĆ, BY DZIECI POCZUŁY MAGIĘ ŚWIĄT?

prezenty dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia dla większości dzieci to przede wszystkim dwie rzeczy: czas wolny od szkoły i wyczekiwanie na prezenty, które mogą znaleźć pod choinką. Z czasem święta nabierają bardziej metafizycznego charakteru, spoglądamy na nie jak na magiczny czas spokoju, w którym możemy przebywać blisko z rodziną i przyjaciółmi, a domowe obowiązki z radością zastępujemy krzątaniem się po domu: gotowaniem wigilijnych potraw, nakrywaniem do stołu, ubieraniem choinki czy nawet sprzątaniem. Jednak dzieci patrzą na wszystko ze swej dziecięcej perspektywy – dla nich liczy się przede wszystkim to, że nie muszą chodzić do szkoły, a po nudnym śpiewaniu kolęd, będą mogły dostać wymarzony prezent. Jak wybrać upominek, by nie rozczarować najmłodszych członków rodziny? Na to pytanie odpowiadamy poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Prezenty pod choinkę dla dzieci – na przekór oczekiwaniom?

Gdyby spytać dziecko, co chciałoby dostać, to wśród wymienionych dóbr znajdowałyby się przede wszystkim przedmioty. Zabawki, klocki LEGO®, gry video, planszówki, rzadziej książki lub albumy muzyczne. To oczywiście dobre propozycje – większość z nich nie tylko uszczęśliwi dziecko, ale również może zapewnić mu edukację i rozwój (nawet „złe gry komputerowe”, jeśli tylko właściwie dobrać tytuły). A co, gdyby iść pod prąd oczekiwaniom? Gdyby w ramach prezentu pod choinkę dla dzieci dać im coś wyjątkowego, czego może się nie spodziewają i czego nie wyczekują, ale co je uszczęśliwi równie mocno co wyżej wymienione przedmioty natury materialnej. Sprawdź nasze propozycje!

Escape Room „Piracka przygoda”

Escape Roomy stają się coraz bardziej popularne. Zamknięty pokój, mnóstwo zagadek, walka z czasem i konieczność współpracy. To idealny prezent dla dzieci, które chcą sprawdzić swoje umiejętności myślenia pod presją, a także na godzinę chcą przenieść się do świata piratów. Pokój wystylizowany na piracki statek, zadanie polegające na odnalezieniu ukrytego skarbu, narracja wprowadzająca w przygodę, nakreślająca tło wydarzeń i budująca niesamowity klimat – to wszystko czeka dzieci w Escape Roomie „Piracka przygoda”.

Inne propozycje na prezenty dla dzieci pod choinkę

Równie popularnym prezentem dla dzieci pod choinkę może być wstęp na tor gokartowy. Dzięki tej atrakcji każde dziecko może poczuć prawdziwe emocje związane z wyścigami. Niepozorne gokarty mają prawdziwego kopa i potrafią rozwinąć naprawdę zawrotną prędkość – tym samym dziecko nauczy się wchodzić w zakręty, a także kontrolować przyspieszenie i hamowanie. Dla tych, którzy nie boją się wysokości, możemy polecić wyprawę do parku linowego. Z kolei amatorów słodkości zapraszamy na warsztaty dekorowania ciasteczek. Niezależnie od wybranego prezentu, tego typu przeżycia mogą na długo zapaść w pamięć dziecka i być motorem napędowym wielu ciepłych wspomnień. Czego chcieć więcej?

Zobacz także recenzję piekielnie dobrej gry DOOM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *