Strona główna » Zabawy dla dzieci » Co robić w domu – kilka pomysłów na kreatywne zabawy z juniorem

Co robić w domu – kilka pomysłów na kreatywne zabawy z juniorem

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Okres jesienno-zimowy to bardzo wymagający czas dla wielu rodziców. Wielokrotnie borykają się oni z chorobami swojej pociechy, ale też deszczowa i zimna aura ogranicza możliwość zabaw na świeżym powietrzu.

Zatem, co robić w domu, gdy nie możemy pozwolić sobie na wyjście na plac zabaw lub na wycieczki za miasto? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Co robić w domu, gdy dziecko jest chore?

Nie od dziś wiadomo, że gdy dziecko jest chore, rodzice postawieni są w stan najwyższej gotowości. Starają się jak najlepiej uśmierzyć ból i poprawić samopoczucie maluchowi. Jednak po kilku dniach w domu dziecko zaczyna się nudzić. Wtedy wielu rodziców zadaje sobie pytanie, co wspólnie robić w domu i jak zorganizować maluchowi czas. Warto wówczas pamiętać, że najlepsze są najprostsze rozwiązania. Do kreatywnych zabaw można wykorzystać m.in.:

  • puzzle
  • gry planszowe
  • brystol, kredki i farby
  • modeliny i plasteliny
  • masę solną
  • resztki materiałów, kolorowych papierów, a nawet folię aluminiową.

Z ich pomocą można stworzyć domową pracownię malarską lub rzeźbiarską, stworzyć małe dzieła sztuki, ozdoby do mieszkania, a także spędzić czas na wspólnych grach i zabawach, które z pewnością pomogą maluchowi zapomnieć i chorobie i chwilowym gorszym samopoczuciu.

Przerwa świąteczna czy długi weekend? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas i co robić w domu z dzieckiem

Nie tylko choroba juniora ogranicza możliwości spędzania wolnego czasu i zmusza rodziców do wymyślania coraz to nowych rozwijających zabaw w domu (tu kilka innych pomysłów https://blog-juniorangin.pl/co-robic-gdy-chore-dziecko-nudzi-sie-w-domu/). Kolejnym powodem, dla którego lepiej jest zostać w czterech ścianach jest deszczowa, wietrzna i zimna pogoda za oknem. Wtedy również lepiej zaproponować dzieciom kilka zabaw i zaplanować, co warto robić w domu. Maluchy w wieku przedszkolnym i szkolnym z przyjemnością pomogą w przygotowywaniu kolorowych posiłków lub tworzeniu okolicznościowych dekoracji do mieszkania. Można je też zaprosić do domowej sesji zdjęciowej lub jesiennych porządków – selekcji ubrań, starych książek czy zabawek. Ma to też inną zaletę – nie tylko pozwoli dziecku świadomie uczestniczyć w życiu rodzinnym, ale także zachęci je do systematycznego brania udziału także w nielubianych dotychczas obowiązkach domowych.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Kandy Robair 18 września 2023 - 09:09

Twój wpis jest jak przypomnienie, by cieszyć się życiem.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej