Strona główna » INNE » Piękna mama wiosną. Wykonaj laserowe usuwanie żylaków i nie wstydź się swoich nóg

Piękna mama wiosną. Wykonaj laserowe usuwanie żylaków i nie wstydź się swoich nóg

przez Teosto@0115
2 komentarze

Żylaki to problem, który dotyka wielu kobiet. Niestety nie wpływają korzystnie na wygląd nóg, a ich obecność z pewnością nie zachęca do zakładania krótkich spódniczek lub spodenek. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na usuwanie żylaków. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem takich metod, kiedy zbliża się wiosna.

Czym są żylaki?

Żylaki to zdeformowane fragmenty żył, które można zobaczyć i wyczuć pod skórą. Zazwyczaj pojawiają się na nogach. Źle wyglądają, powodują dyskomfort, a bez odpowiedniego leczenia mogą również prowadzić do nieprzyjemnych powikłań. Główną przyczyną powstawania takich zmian jest złe krążenie w żyłach, które stopniowo doprowadza do zmiany ich kształtu. Na szczęściem możliwe jest usunięcie zmienionych naczyń. W tym celu stosuje się laserowe usuwanie żylaków.

Niestety, ciąża zwiększa ryzyko wystąpienia żylaków, a mało estetyczne zmiany na nogach to problem, z którym zmaga się wiele młodych mam. Dużą rolę odgrywają genetyczne skłonności do powstawania żylaków, a także znaczne zwiększenie wagi w ciąży.

Zastosowanie lasera w leczeniu żylaków

Laser to urządzenie, które znajduje niezwykle szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie. Zabiegi z wykorzystaniem lasera wyróżniają się przede wszystkim małą inwazyjnością, dlatego pozwalają na skrócenie czasu rekonwalescencji i są związane z niewielkim ryzykiem powikłań. Laserowa operacja żylaków jest stosunkowo prostym i szybkim zabiegiem, który przynosi bardzo dobre rezultaty. Energia wytwarzana przez laser jest wykorzystywana do zamknięcia światła zdeformowanej żyły. Funkcje zniszczonej żyły zostają następnie przejęte przez inne naczynia krwionośne. W rezultacie żylaki znikają, a nogi znowu stają się gładkie.

Kiedy zdecydować się na laserowe usuwanie żylaków?

Jest to metoda zalecana wszystkim osobom, które chcą skutecznie usunąć żylaki z powodu dyskomfortu i nieprzyjemnych objawów. Wskazaniem jest także sytuacja, w której pacjent nie akceptuje żylaków ze względów estetycznych. Dzięki zabiegowi można przywrócić zdrowy wygląd nogom, na których nie będą widoczne zmiany. Co więcej, zastosowanie lasera nie pozostawia blizn, więc skóra odzyska swój naturalny stan. Usunięcie żylaków przyniesie również ulgę w przypadku takich dolegliwości jak ból nóg, obrzęki, skurcze nocne, stany zapalne skóry, świąd, uczucie ciężkich nóg.

Jeśli zdeformowane żyły przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu i sprawiają, że wstydzisz się pokazywać nogi, zabieg laserowego usuwania żylaków może okazać się dobrym pomysłem. Nie ma sensu czekać ze skorzystaniem z takiego leczenia, ponieważ zmiany mogą się jedynie pogłębiać wraz z upływem czasu. Dzięki nowoczesnym metodom usuwania żylaków odzyskasz idealne nogi i nie będziesz musiała się krępować ich wyglądem.

Piękne nogi bez żylaków

Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie rozwojowi żylaków. W tym celu należy pamiętać o zapewnieniu prawidłowego krążenia w kończynach dolnych. Powstawaniu zmian sprzyja długie przebywanie w pozycji siedzącej lub stojącej, dlatego w czasie pracy warto od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. Nawet kilka chwil prostej gimnastyki, np. stawania na palcach lub przysiadów, pomoże przywrócić właściwe krążenie w nogach i zmniejszy ryzyko rozwoju zmian. Warto również unikać noszenia ubrań, które za bardzo obciskają nogi i mogą upośledzać przepływ krwi.

Niestety pomimo najlepszych chęci i stosowania się do zasad profilaktyki i tak może dojść do powstania żylaków. Rozwój takich zmian jest także częściowo uwarunkowany genetycznie i niektóre osoby po prostu mają skłonność do żylaków. Dodatkowo ciąża zwiększa ryzyko ich występowania.

Jeśli nie uda się zapobiec rozwojowi żylaków, nie należy lekceważyć tego problemu i warto się ich pozbyć. Laserowe usuwanie żylaków to najbardziej nowoczesne rozwiązanie, które można stosować zarówno w przypadku mało zaawansowanych zmian, jak i bardziej poważnych dolegliwości. Zabieg można bezpiecznie przeprowadzić u większości zainteresowanych osób, nie powoduje poważnych powikłań i daje dobre rezultaty.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Merideth Leet 15 września 2023 - 23:20

Zaskoczeni? Nie bardziej niż ja. Dobrze, że są takie treści. Warto się nimi dzielić

Odpowiedz
Arlean Lucic 18 września 2023 - 09:11

Moim zdaniem takiej treści lepiej nie omijać. Jest po prostu cenna

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej