Strona główna » INNE » Czy warto brać leasing samochodu w ofercie rodzinnej

Czy warto brać leasing samochodu w ofercie rodzinnej

przez Teosto@0115
2 komentarze

Zakup nowego samochodu osobowego wiążę się z koniecznością podjęcia bardzo wielu decyzji. Niekoniecznie dotyczyć muszą one tylko samego samochodu i tego jaki model wybrać, ale także tego w jaki sposób go sfinansować i jaka metoda pokrycia kosztów nowego samochodu jest najbardziej korzystna i opłacalna. Osoby, które myślą o zakupie nowego samochodu szczególnie często zadają sobie pytanie: kupić go za gotówkę czy na raty? Interesującym rozwiązaniem tej sytuacji jest wzięciem samochodu w leasing. Coraz więcej firmy proponuje ostatnio coraz bardziej korzystne programy finansowania co oznacza, że temat: leasing samochodu osobowego a koszty, jest coraz bardziej warty przemyślenia.

Czym jest leasing?

Leasing to rodzaj umowy. Zawierana jest ona miezy dwoma stronami: leasingodawcą (czyli tym, który finansuje), a leasingobiorcą (tym, który korzysta). Umożliwia on kupno przez leasingobiorcę bez konieczności posiadania dużych środków finansowych. Nie jest się wtedy właścicielem samochodu – do czasu spałcenia rad leasingowych, w dowodzie rejestracyjnym jako własciciel figuruje leasingodawca.

leasing samochodu

Leasing konsumencki – czym jest?

Jeśli potrzebujemy samochodu do celów prywatnych (czyli np. przewożenia rodziny) leasing konsumencki jest dobrym rozwiązaniem. Firmy leasingowe biorą wtedy na siebie wiele formalności związanych z samochodem, a osoba, która z niego korzysta może skupić się na jego eksploatacji. Firmy leasingowe mogą zapewnić też bardzo korzystne warunki ubezpieczenia samochodu. Ponadto leasingodawcy są bardzo elastyczni jeśli chodzi o rodzaje pojazdu, które można finansować w ten sposób. W grę wchodzą nie tylko samochodu (chociaż one zapewne są najbardziej interesujące dla osoby, która potrzebuje pojazdu do celów rodzinnych), ale również motocykle czy quady.

Jeszcze ciekawsze oferty leasingu przeznaczone są dla przedsiębiorców, którzy samochodu zamierzają używać zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych. Umożliwia on takie rzeczy jak zaliczenie przedmiotu leasingu do majątku korzystającego, a także dokonywanie odpisów amortyzacyjnych.

Leasing samochodu osobowego, a koszty

Leasing samochodu osobowego, a koszty – to temat, który najbardziej interesuje ludzi, którzy interesują się tą formą finansowania nowego pojazdu. W przypadku kiedy dany samochód może być wykorzystywany zarówno do celów prywatnych (czyli np. do używania z rodziną), jak i służbowych, możliwe jest odliczenie 50 proc. podatku VAT od opłacanych rat leasingowych. Możliwość ta dotyczy także bieżących wydatków związanych z samochodem – chociażby kosztów paliwa.

Podsumowanie

Leasing samochodu może być ciekawym sposobem na sfinansowanie samochodu osobowego. Jest on korzystny finansowo, a także sprawia, że użytkownik samochodu nie musi przejmować się wszystkim sprawami formalnymi, którymi w przypadku leasingu zajmować będzie się leasingodawca. W wielu przypadkach wzięcie samochodu w leasing może być bardziej korzystne finansowe, a także łatwiejsze, niż wzięcie na samochód kredytu. Przed wzięciem samochodu w leasingu warto jednak dokładnie zapoznać się z przepisami podatkowymi, dotyczącymi tej formy finansowanie. Dobra znajomośc przepisów zawsze jest korzystna (szczególnie dla przedsiębiorców), a w tym przypadku dokładnie pomoże obliczyć wszystkie koszty, ale też oszczędności, jakich można dokonać decydując się na tę formę finansowania. Warto też dokładnie zapoznać się z warunkami leasingu, jakie oferują różne firmy (chociażby Toyota). Dokładne zapoznanie się ze wszystkimi warunkami i porównanie ich pod różnymi kątami na pewno pomoże w znalezieniu najbardziej korzystnej i ciekawej oferty.

Analizując temat “leasing samochodowy a koszty” można jednak odpowiedzieć tak: ofert leasingowych jest w tej chwili naprawdę dużo i wiele z nich zdecydowanie pomaga na zaoszczędzenie kosztów. Dlatego jeśli wciąż nie masz pomysłu na to, jak sfinansować nowych samochód, skorzystanie z takiej oferty może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Dowiedz się więcej na temat samochodu Toyota C-HR.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Consuelo Sweetland 15 września 2023 - 23:22

Jaki szok… przeczytajcie, naprawdę warto

Odpowiedz
Thu Shadix 18 września 2023 - 09:13

To jest naprawdę cenna informacja.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej