Strona główna » INNE » Nowoczesne perfumy z kolekcji Marka Buxtona

Nowoczesne perfumy z kolekcji Marka Buxtona

przez Teosto@0115
2 komentarze

Kwintesencja nowoczesnego perfumiarstwa to uchwycenie momentu, widoku i zamknięcie ich w jednej spójnej kompozycji. Takie są perfumy z kolekcji Marka Buxtona. Perfumowy minimalizm bywa uzależniający, dlatego ten, kto raz pozna perfumy Mark Buxton, nie zechce z nich zrezygnować. Poznaj historię oryginalnego perfumiarza, jego drogę ku własnej kolekcji perfumeryjnej i odkryj zapachy, które uwodzą aromatem.

Perfumy Mark Buxton:

  • Poznaj Marka Buxtona, słynnego perfumiarza z ciekawą historią
  • Odkryj wyróżniki perfum Mark Buxton
  • Wybierz kompozycję zapachową dopasowaną do siebie

Mark Buxton

Perfumy Marka Buxton – kim jest słynny perfumiarz?

Mart Buxton nie jest kolejną szablonową postacią, która można wpisać w pewne ramy. To artystyczna dusza, która poszukując własnej drogi twórczej… stała się perfumiarzem. Mark przyszedł na świat w Anglii, ale przeprowadził się wraz z rodzicami do Niemiec. Już od najmłodszych lat fascynował go świat mody i to właśnie w tym kierunku zamierzał podążać. Okazało się jednak, że przy pierwszej próbie swoich sił w zawodzie, niestety poniósł porażkę. Z tego powodu postanowił rozpocząć studia geologiczne, tak odmienne od pierwotnej drogi, którą zamierzał podążać.

Przypadek, a raczej zakład z kolegą sprawił, że Mark został perfumiarzem. W okolicach Świąt Bożego Narodzenia wybrał się ze znajomym do perfumerii, by poznać zapachowe nowości. Jego znajomy zaproponował, by założyli się, że będą w stanie rozpoznać wszystkie dostępne w niej perfumy (wówczas było ich tam około 600). Zakład mieli przedstawić niemieckiemu programowi telewizyjnemu „Watten, dass…”, a stacja zdecydowała się przyjąć ich zakład. Buxton miał poznać męskie zapachy, jego kolega damskie. W dniu emisji Znajomego Buxtona zjadła trema i nie rozpoznał nawet jednej kompozycji, Buxton natomiast trafnie odgadł wszystkie próbki.

Perfumy Mark Buxton – jak powstały?

Pierwsze perfumy Mark Buxton tworzone już przez Marka freelancera zaczęły powstawać w 2008 roku. Perfumy Mark Buxton to było wówczas 7 kompozycji zapachowych, w tym English Breakfast, Around Midnight, Hot Leather, Sound and Visions, Black Angel, Nameless oraz Wood & Absinth. Wtedy niestety perfumy Mark Buxton nie spotkały się z dużym poklaskiem, problematyczna była też ich dostępność. Kolejna udana próba, która objęła także odświeżenie wizerunku marki, zmianę flakonów oraz wycofanie dotychczasowych zapachów i zamianę ich na nowe, odbyła się w 2011 roku. Z poprzednich propozycji pozostały tylko dwie – Black Angel oraz Wood & Absinth.

Perfumy Mark Buxton uwzględniają maksymalnie 15-20 składników i każdy flakon opiera się na wybranej naturalnej esencji zapachowej. Perfumiarz ma oczywiście swoje ulubione składniki, królują u niego ciepłe i zmysłowe nuty. Buxton to bardzo kreatywny perfumiarz i jego kompozycje są bardzo ciekawe.

Perfumy Mark Buxton – jaką kompozycję zapachową wybrać?

Wśród flakonów w kolekcji niezwykłego perfumiarza warto wspomnieć na przykład o Black Angel. To jeden z pierwszych zapachów Marka, który pozostał w kolekcji pomimo sporych zmian w obrębie marki. Jest to kompozycja, która uwodzi słodyczą oraz aromatem ziół i cytrusów. W nutach głowy króluje mandarynka oraz imbir, w nutach serca mieszanka kwiatów oraz przypraw z esencjami jaśminu i konwalii. W bazie można wyczuć łagodne drewno oraz żywicę z paczulą, styraksem i drzewem gwajakowym. Tajemniczo brzmiący styraks to rzadki płynny bursztyn pochodzenia azjatyckiego.

Ciekawą kompozycją jest także A Day in My Life, czyli nowoczesny zapach głównie dla kobiet. W centrum tej kompozycji wyczuć można różę. Mandarynka, wspomniany olej różany oraz nuta różowego pieprzu. Nuty serca należą do konwalii, róży oraz aromatycznej żywicy elemi. Nuty bazy to natomiast paczula, labdanum, drzewo sandałowe oraz róża. To żywy i zmysłowy zapach, który z czasem przechodzi w subtelne pudrowe wykończenie.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Mittie Francescone 15 września 2023 - 22:48

Tyle, jeśli chodzi o podsumowanie tematu

Odpowiedz
Murray Speas 18 września 2023 - 08:38

Nietuzinkowe podejście do tematu. Sprawdźcie, zapraszam

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej