Strona główna » Na każdy temat » Nauka robienia na drutach – jakie druty i włóczkę wybrać?

Nauka robienia na drutach – jakie druty i włóczkę wybrać?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Robienie na drutach czy też inaczej dzierganie na drutach to ostatnio popularne hobby, które nie tylko świetnie odpręża i uspokaja, ale również może stanowić sposób na dodatkowy biznes. Niestety nauka dziergania na drutach nie każdemu przychodzi łatwo i wymaga ogromnej cierpliwości oraz dokładności. Niemniej jednak już po kilku próbach możemy ocenić, czy dzierganie przerasta nasze możliwości i czy po prostu się do tego nadajemy. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że do dziergania potrzebujemy odpowiednich narzędzi i włókien. Właśnie o tym pragniemy opowiedzieć w dzisiejszym poradniku.

Jakie druty do dziergania?

Trudno wyobrazić sobie dzierganie na drutach bez drutów. Tych na rynku nie brakuje, a oferta drutów jest całkiem szeroka. Znajdziemy m.in. druty metalowe, teflonowe, drewniane czy bambusowe. Wbrew pozorom różnią się one nie tylko materiałem, ale i właściwościami. Przede wszystkim chodzi tutaj o śliskość powierzchni drutów oraz ich elastyczność. To przekłada się na specyfikę dziergania i komfort posługiwania się narzędziami. O ile druty metalowe praktycznie się nie wyginają, tak druty drewniane czy bambusowe będą pod wpływem ciepła naszych rąk wyginać się coraz bardziej. To już kwestia mocno indywidualna, jednak dla początkujących knitterów zaleca się wybór drutów metalowych w rozmiarze 12.

Jaka włóczka do dziergania?

Do robienia na drutach potrzebujemy nie tylko wyżej omawianych drutów, ale też i włóczki. Tutaj również do dyspozycji mamy ich całą gamę. Poszczególne rodzaje włóczek różnią się przede wszystkim materiałem. W sprzedaży są włóczki wełniane, bawełniane, akrylowe i inne. Każdy rodzaj dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo dobierzemy konkretny model włóczki do wykonywanego projektu. Oczywiście każdy materiał ma inne właściwości. Jedno włókno jest cieplejsze, inne bardziej przewiewne, a jeszcze inne mniej lub bardziej gryzące. Wszystkie te aspekty nie pozostają bez znaczenia i można się o tym przekonać po wydzierganiu pierwszego projektu.

Gdzie kupić sprzęt do dziergania?

Na koniec warto dodać, że zakup podstawowych narzędzi do dziergania nie pociąga olbrzymich wydatków. Za zwykłe druty i zestaw włóczek zapłacimy niecałe 100 zł. A zatem dzierganie na drutach nie jest drogim hobby. A gdzie kupować owe narzędzia i włókna? Z pewnością bez trudu znajdziemy w najbliższej okolicy sklep pasmanteryjny lub zrobimy zakupy w sklepie z włóczkami online, np. pasjanitka.pl. Bez względu jednak na źródło zakupów, musimy pamiętać aby odpowiednio dobrać rozmiar i rodzaj włóczek do posiadanych już drutów dziewiarskich.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Nakisha Conte 16 września 2023 - 01:58

Link dla osób, którzy poradzą sobie z interesującym tematem

Odpowiedz
Tawny Formento 18 września 2023 - 11:51

Jak dla mnie lektura obowiązkowa, dla każdego, niezależnie od przekonań

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej