Strona główna » INNE » Na co zwrócić uwagę przy wyborze opiekunki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opiekunki?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Wybór osoby, która będzie się opiekować naszym dzieckiem, nie jest prostym zadaniem. Jeśli szukasz dobrej opiekunki, ale nie wiesz, na co zwrócić uwage, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, koniecznie przeczytaj ten tekst. Podpowiadamy w nim, jak wybrać dobrą opiekunkę do dziecka.

Konieczność powrotu do pracy

Dobro i szczęście dziecka stanowi dla niemalże każdego rodzica jedną z najwyższych wartości. Nic zatem dziwnego, że z myślą o potrzebach maluchów rodzice często decydują się na powrót do pracy. Wszystko po to, aby zagwarantować malcom najlepsze możliwe warunki rozwoju. Niestety, wspomniane rozwiązanie posiada również swoje ciemne strony. Jedną z nich jest konieczność rezygnacji z samodzielnego wychowywania dziecka oraz – co z tym bezpośrednio związane – znalezienia osoby, która zajmie się opieką nad najmłodszym członkiem rodziny w trakcie pobytu rodziców w miejscu pracy. Niemniej jednak jak pokazuje to praktyka, zalezienie właściwej opiekunki nie jest zadaniem łatwym. Na co więc zwracać uwagę zatrudniając nianię?

Wykształcenie

W praktyce do wykonywania danego zawodu niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Niemniej jednak praca niani często traktowana jest na zasadzie zajęcia dorywczego, w związku z czym spora ilość kandydatek może nie posiadać wspomnianych kwalifikacji. Jeśli jednak potrzebna ci w pełni profesjonalnej opiekunka do dziecka w Warszawie czy też innym, dowolnie wybranym mieście kraju, to decyduj się na zatrudnienie osoby, która będzie posiadała dokument uprawniający do podjęcia pracy w zawodzie opiekunki do dziecka, a nawet dyplom ukończenia szkoły pielęgniarskiej czy też studiów na kierunku pedagogicznym. Zatrudniając w pełni profesjonalna nianię będziesz mieć pewność, że posiada ona wiedzę związaną z anatomią i psychologią dziecka, a tym samym, że będzie w stanie poprawnie zareagować w sytuacji kryzysowej.

Doświadczenie i referencje

Kolejną, ważną kwestią na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru kompetentnej opiekunki do dziecka jest nabyte do tej pory doświadczenie potwierdzone referencjami od byłych pracodawców. Koniecznie dopytajmy kandydatkę na nianię przez jaki okres czasu sprawowała ona opiekę nad powierzonym jej dzieckiem, a także poprośmy o numer telefonu rodziców malca, którym opiekowała się dana pani. Rozmowa z poprzednimi pracodawcami niani powinna dać nam obiektywny obraz rzeczywistych kompetencji posiadanych przez opiekunkę.

Kontakt z dzieckiem

Nawet najlepsza ukończona szkoła i świetne referencje nie przeważą szali na stronę decyzji o zatrudnieniu opiekunki, jeśli nie zyska ona akceptacji i sympatii ze strony naszego dziecka. W związku z powyższym tym, na co należy zwrócić uwagę w następnej kolejności jest reakcja naszego malucha na osobę potencjalnej niani. Jeśli zauważymy, że dziecko wydaje się akceptować opiekunkę, nie boi się jej i nie ma obaw przed bliższym podejściem do niani czy też nawiązaniem dialogu, to możemy poważnie rozważać zatrudnienie danej kandydatki.

Czas z nianią

Czas spędzany z nianią w żadnym przypadku nie może sprowadzać się do wspólnego oglądania kreskówek i zajadania się słodyczami. W związku z powyższym nie zapomnij zapytać kandydatkę na nianię o to, w jaki sposób zagospodaruje ona wolne chwile z dzieckiem. Poprośmy o podanie przykładów zabaw i sposobów ich przeprowadzenia. Dzięki temu sprawdzimy kreatywność niani i zarazem poznamy jej podejście do zawodu. W końcu wyłącznie osoby realnie zainteresowane wykonywaniem pracy opiekunki w sposób profesjonalny będą w stanie zasypać nas propozycjami rozwijających, edukacyjnych zabaw dla najmłodszych.

Równie ważnym aspektem jest odpowiedzialny wybór kolonii dla naszego dziecka

Publikacja zaczerpnięta z: www.madrzy-rodzice.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Logan Langmyer 16 września 2023 - 01:14

Chcę podziękować Ci za to, że dzielisz się swoją wiedzą.

Odpowiedz
Kori Hulslander 18 września 2023 - 11:06

Twoje słowa są dla mnie inspiracją.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej