Strona główna » Niemowlak » Na co zwracać uwagę, kupując krem ochronny dla niemowląt?

Na co zwracać uwagę, kupując krem ochronny dla niemowląt?

przez Teosto@0115
2 komentarze

W trosce o komfort i bezpieczeństwo niemowlaków coraz częściej decydujemy się zakupić dla nich kremy do pielęgnacji ich skóry. Jednak poszukiwanie kremu ochronnego, który będzie dopasowany do maluszka, wcale nie jest takie proste. Już teraz sprawdź, czym warto się kierować, by dokonać najkorzystniejszego wyboru dla swojego dziecka.

Kiedy warto kupić krem ochronny dla małego dziecka?

Po krem ochronny dla niemowląt sięgamy zazwyczaj, gdy maluszek ma bardzo wrażliwą skórę, która w dodatku jest podatna na podrażnienia. W takiej sytuacji szczególnie istotne jest to, by zakupić produkt, który zadba o pielęgnację tak delikatnej skóry, jaką ma zdecydowana większość niemowlaków.

Oczywiście po krem ochronny warto sięgnąć również w wielu innych sytuacjach, np. gdy na skórze dziecka dochodzi do odparzeń. Takie sytuacje zazwyczaj związane są z noszeniem pieluszek. Warto wtedy zastosować krem i poszukać pieluszek hiperalergicznych do bardzo wrażliwej skóry dziecka.

Poza tym po preparaty ochronne warto sięgnąć również w wielu innych sytuacjach, takich jak:

  • dziecko ma bardzo suchą skórę,
  • u maluszka często występują otarcia,
  • skóra dziecka jest zaczerwieniona,
  • niemowlak ma tendencję do występowania u niego atopowego zapalenia skóry.

Jaki krem ochronny kupić dla niemowlaka?

Każdy produkt przeznaczony dla niemowlaków powinien być przede wszystkim bezpieczny. Warto pamiętać, że skóra maluszka jest często nawet 10 razy cieńsza niż dorosłego człowieka. Dlatego też to naturalne, że potrzebuje specjalnie dopasowanej pielęgnacji. Poza tym skóra niemowlaków jest wrażliwa na światło słoneczne, łatwo się wysusza oraz jest podatna na różnego rodzaju urazy.

Skład kremu 

Dobranie odpowiedniego kremu do pielęgnacji tak wymagającej i delikatnej skóry dziecka nie jest takie proste.

Podczas analizy składu kremu ochronnego musisz wypatrywać takich składników, jak:

  • tlenek cynku,
  • gliceryna,
  • lanolina,
  • alantoina,
  • witamina F,
  • betaglukan z owsa.

Oprócz tego obecność biopolimeru również jest dobrym rozwiązaniem. Badania pokazują Badania pokazują, że właśnie ten składnik jest odpowiedzialny za stworzenie niewidzialnej tarczy czy też opatrunku na skórze maluszka.

Właściwości i bezpieczeństwo kremu ochronnego dla niemowlaków
Do tego kupując krem ochronny przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka, należy zwrócić uwagę również na to, czy został on odpowiednio przebadany. Wszystkie te informacje powinny znaleźć się na opakowaniu lub na ulotce. Wysoko cenione jest przebadanie produktu przez laboratorium.
Poza tym bardzo ważną cechą dobrego kremu ochronnego dla niemowlaka jest również działanie antybakteryjne, ale też ochronne i nawilżające. Dlatego też warto zwrócić uwagę na tę kwestię.

 

Praktyczne cechy kremu dla dzieci

Oprócz kwestii związanych ze składem czy właściwościami, jakie powinny cechować krem ochronny przeznaczony do niemowlaków? Niezwykle ważne jest to, by kierować się również aspektami bardzo praktycznymi. Opakowanie i sposób aplikacji wpływają z jednej strony na wydajność produktu, ale też na łatwość stosowania kremu.

Obecnie uznaje się, że najlepszą formą jest tuba z aplikatorem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze wyciśnięcie produktu nie wymaga użycia siły i łatwiej utrzymać czystość preparatu. Warto też dowiedzieć się, czy produkt zostawia białe ślady i czy szybko się wchłania oraz od którego roku życia można go używać.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Siula 22 grudnia 2023 - 11:32

Klikajcie, czytajcie, podawajcie dalej – te treści powinny być wszędzie dostępne

Odpowiedz
Joanna_shop22 29 stycznia 2024 - 22:33

Ten artykuł otwiera oczy na wiele ważnych i ciekawych kwestii.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej