Strona główna » Zabawy dla dzieci » Mucha Śmieciucha, czyli coś z niczego

Mucha Śmieciucha, czyli coś z niczego

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Mucha Śmieciucha to wiersz dla dzieci, który opowiada o małej muchce, która lubi śmietnikowe jedzenie i brudne miejsca. Wiersz ten jest doskonałą okazją do rozmowy z dzieckiem na temat higieny, zdrowego odżywiania oraz szacunku dla środowiska.

Fabuła wiersza

Wiersz opowiada o muchach, które zbierają się wokół śmietnika, aby zjeść brudne resztki jedzenia. Jedna z much, Śmieciucha, jest szczególnie skłonna do jedzenia śmieci i mieszkania w brudnych miejscach. W końcu, kiedy zostaje zmuszona do ucieczki z kuchni, odkrywa piękno czystości i zdrowego stylu życia.

Wartości przekazywane przez wiersz

H2: Wartości przekazywane przez wiersz

Wiersz Mucha Śmieciucha uczy dzieci o ważności higieny i zdrowego odżywiania. Przekazuje także wartości związane z ochroną środowiska i szacunkiem dla niego. Dzieci mogą nauczyć się, że życie w czystym i zdrowym środowisku jest korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dlaczego warto czytać wiersz Mucha Śmieciucha?

Czytanie wiersza Mucha Śmieciucha to doskonała okazja do rozmowy z dzieckiem na temat higieny, zdrowego odżywiania oraz ochrony środowiska. Wiersz ten przekazuje wartości, które są ważne w życiu każdego człowieka i pomaga dzieciom zrozumieć, jakie są korzyści wynikające z dbałości o czystość i zdrowie.

Wiersz Mucha Śmieciucha

Śmieciucha jest małą muchą,
która kocha śmietnikowe kąski.
Człowiekowi w tym widok smutku musi być brak,
ale dla Śmieciuchy to najsmaczniejsze danie.

Czerwona czapeczka na głowie ma,
i wszystko wokół brudne widzi.
Powiedz mi, jak to jest,
czy w czystości nie ma niczego dobrego?

Jednak pewnego dnia,
kuchenny pan usłyszał hałas,
i wypchnął Śmieciuchę z kuchni,
gdzie zawsze mieszkała.

Ile czystości w kuchni zobaczyła,
ile pięknych rzeczy odkryła.
I jakie smaczne jedzenie,
co tam czekało na nią.

Teraz Śmieciucha już inaczej myśli,
i wychodzi z dala od śmietników.
Więcej świeżego powietrza i słońca,
i mniej brudu i śmieci.

Mucha Śmieciucha

Podsumowanie

Wiersz Mucha Śmieciucha to doskonały sposób na to, aby nauczyć dzieci o higienie, zdrowym odżywianiu i ochronie środowiska. Dzięki tej opowieści dzieci mogą zrozumieć, że dbanie o czystość i zdrowie jest ważne dla ich dobrej kondycji i samopoczucia. Ponadto, wiersz uczy szacunku dla środowiska i przypomina o tym, jak ważne jest utrzymanie czystości i porządku wokół nas.

Czy znacie już Muchę Śmieciuchę? Nie? To poznajcie, ale najpierw musicie ją sami zrobić! Potrzeba do tego trochę… śmieci.

Przyda się papierowa torebka, gazety, sznurek, resztki kartonu, taśma klejąca, klej i pisaki. Torebkę papierową trzeba wypchać kulkami z gazet tak, aby pękała w szwach. Gotowe? Oj, na pewno zmieszczą się jeszcze ze dwie kulki! Teraz zamknijcie torebkę, używając do tego taśmy klejącej. Macie już ciało Muchy Śmieciuchy. Grubaśne, mam nadzieję! Można je owinąć ściśle sznurkiem, ozdobić paskami gazet, pisakami coś wymalować.

Mucha potrzebuje jeszcze “ryjka” i nóg – świetnie nadadzą się do tego skrawki gazet zwinięte w rulonik i doczepione taśmą lub sznurek. Czegoś tu jeszcze brakuje? Tak! Oczy! Mucha musi przecież widzieć! Wytnijcie kółka z kartonu, dorysujcie źrenice, przyklejcie do korpusu i gotowe! Ale czy na pewno? Kto mi powie, co jeszcze jest Musze konieczne do życia? Brawo! Jasne, że skrzydła! Pofantazjujcie – jaki śmieć nadałby się na nie najlepiej – może sreberko od czekolady, a może przezroczysta folia, a może… – skrzydła Muchy Śmieciuchy to zadanie właśnie dla Was!

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Pinos 12 lutego 2024 - 17:53

Te sprawy są naprawdę ważne i nie można ich bagatelizować

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej