Strona główna » LIFESTYLE » Kurtki dla mam – jak wybrać tę najlepszą?

Kurtki dla mam – jak wybrać tę najlepszą?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Od damskiej kurtki wymaga się kilku kluczowych rzeczy: trwałości, wygody i modnego wyglądu. W przypadku kurtek dla mam komfort ma jeszcze większe znaczenie, bo – o czym doskonale wie kobieta sprawująca opiekę nad swoim maluchem – spacer z dzieckiem to również kucanie, pochylanie się, podbieganie i wiele drobiazgów, które zawsze muszą być pod ręką. W związku z tym pojawia się pytanie, jak wybrać najlepszą kurtkę dla siebie?

Spis treści:

  • Kurtka damska w garderobie każdej kobiety
  • Zadania stojące przed kurtką dla pań
  • Cechy idealnej kurtki damskiej dla mamy
  • Kurtki damskie dla mam marki Okke – dlaczego warto?

Bez kurtki ani rusz

Kurtka to must-have w każdej garderobie. I dotyczy to każdej kobiety – niezależnie od gustu i sytuacji życiowej. Niestety przy warunkach atmosferycznych panujących w naszym kraju jedna kurtka to za mało. Poza zimową – najcieplejszą i najprzytulniejszą – na wyposażeniu warto mieć również kurtkę przejściową – na czas po zimie i przed wiosną. Duża wygodę zapewnia również dostęp do kurtki jesiennej – ta wykazuje większą odporność na wiatr i deszcz.

kurtki damskie

Mnogość zadań stojących przed każdą kurtką dla pań

Przed każdą kurtką stoi duże zadanie. Okrycie wierzchnie z jednej strony musi zapewniać bliski ideałowi komfort cieplny, czyli zimą grzać, a kiedy wyjdzie słońce, nie doprowadzać do przegrzania, a z drugiej – gwarantować swobodę ruchów i dobre samopoczucie ze względu na swoją estetykę. Aby było to możliwe, w produktach tych wykorzystuje się różne materiały (najczęściej połączenie bawełny w spodniej części i softshellu na zewnątrz).

Czego nie może zabraknąć w kurtce damskiej dla mamy?

Kurtki damskie dedykowane mamom to jeszcze staranniej opracowywane produkty. Łączą w sobie specyfikę kurtki wyjściowej i kurtki sportowej. Są więc ładne, ciepłe i przewiewne, a przy tym elastyczne i aktywnie dopasowujące się do ciała przyjmującego w trakcie opieki nad dzieckiem najróżniejsze pozycje.

Kurtka idealna dla mamy to taka, która ma co najmniej dwie głębokie kieszenie – idealne na wszelkie drobiazgi i taka, którą można z łatwością wyczyścić  – czy to ręcznie, czy w pralce. Nawet z trudnych do usunięcia zabrudzeń. Musi więc dobrze znosić kontakt z wodą i szybko schnąć. Tam gdzie jest dziecko, tam bowiem trudno o utrzymanie czystości również odzieży wierzchniej.

Zwłaszcza kobiety opiekujące się małymi dziećmi wiedzą, że spacer potrafi przybrać formę treningu aerobowego. Te podbiegi, przysiady, pochylanie się, sięganie za maluchem na podwyższonym placu zabaw… Kurtka damska dla mamy musi więc skutecznie odprowadzać wilgoć. Tylko wtedy można mówić o wygodzie jej noszenia.

Aby czuć się pewnie i wygodnie w danej kurtce, dopasowana musi zostać także jej długość. Niektóre panie, zwłaszcza niewielkiego wzrostu, wolą krótkie okrycia wierzchnie, a inne kobiety preferują kurtki dłuższe, do kolana. Krój jest bardzo ważny, bo dobrze dobrany optycznie wysmukla sylwetkę, a błędnie – zamiast podkreślać zalety, eksponuje wady.

Oczywiście kurtki damskie dla mam muszą być też ładne i dawać kobietom poczucie, że wyglądają atrakcyjnie i modnie. Taką dbałość o estetykę bardzo dobrze widać w kurtkach damskich Okee – w pięknym, kwiatowym wzornictwie i głębokich, umiejętnie zestawionych kolorach, idealnie korespondujących z kobiecą siłą z jednej, a wrażliwością z drugiej strony.

kurtki damskie

Kurtki i inne ubrania dla mam od marki Okee – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Nie bez przyczyny marka Okee pojawia się w kontekście ubrań dla mam. Jest to bowiem jedna z niewielu marek obecnych na rodzimym rynku, które powstały z myślą o modowych i praktycznych potrzebach młodych mam i które rozwijają się, nie zapominając o swojej początkowej misji. W ofercie Okee dostępne są więc zarówno piękne kurtki damskie idealne dla mam, jak i bluzy, t-shirty, a nawet sukienki do karmienia! Wszystkie funkcjonalne i stylowe.

 

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Lakisha Brevo 16 września 2023 - 01:00

No to jest niespodzianka. Ciekawe, czy zdziwi Was to tak samo jak mnie

Odpowiedz
Nakisha Conte 18 września 2023 - 10:52

Zobaczcie, jaki ciekawy artykuł. Moim zdaniem warto się nim podzielić dalej

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej