Strona główna » Na każdy temat » Komunia, chrzciny, baby shower — eleganckie koperty na każdą okazję!

Komunia, chrzciny, baby shower — eleganckie koperty na każdą okazję!

przez Teosto@0115
2 komentarze

Każde przyjęcie czy rodzinne spotkanie zaczyna się od zaproszenia — również te, których głównymi bohaterami są dzieci. Jak zapraszać, aby każdy z gości czuł się naprawdę ważny? Oprócz samego zaproszenia istotne jest również to, jak je zapakujemy i przekażemy. Kluczowe znaczenie mają szczegóły, jak choćby elegancka koperta.

Jak zapraszać na przyjęcia?

Pierwsza komunia i chrzciny to imprezy rodzinne, które będzie musiał zorganizować każdy rodzic. Warto więc wiedzieć, jak zapraszać, żeby nie popełnić faux-pas. Wbrew pozorom o błąd bardzo łatwo. O czym trzeba pamiętać, zapraszając na przyjęcie komunijne, obiad z okazji chrztu czy baby shower? O odpowiednim zaproszeniu! To dzięki niemu nasi goście dowiedzą się o tym, że chcemy, aby świętowali razem z nami. Warto zadbać więc o to, aby zaproszenie było odpowiednio eleganckie i naprawdę dobrej jakości. Byle jaki wydruk na słabej jakości papierze nie będzie wyglądał zachęcająco.

Zaproszenie bez koperty — to błąd!

Bardzo często popełnianym błędem jest dawanie zaproszeń bez koperty. To również nie wygląda dobrze. Choć może się wydawać, że przy wręczaniu zaproszenia osobiście koperta nie jest niezbędna (przecież nie będziemy go wysyłać pocztą), to zgodnie z zasadami savoir-vivre warto o nią zadbać. Zaproszenie nie tylko będzie wyglądało bardziej elegancko w kopercie, ale też łatwiej będzie nam je odnaleźć wśród innych bez zaglądania do środka — adresata wystarczy zapisać na kopercie.

Specjaliści z www.krainakopert.pl podkreślają, że koperta to wbrew pozorom bardzo ważny szczegół. Jaką kopertę wybrać, aby dopełniała zaproszenie i była jednym z pierwszych akcentów personalizujących przyjęcie, które organizujemy?

Jakie koperty do zaproszeń wybrać?

Koperta do zaproszeń na chrzest

Chrzest Święty to pierwsza ważna uroczystość każdego dziecka. Cała jej oprawa bazuje na jasnych kolorach symbolizujących niewinność. Większość dostępnych zaproszeń na chrzciny to więc propozycje w bieli lub écru, często z elementami srebra. Dla zachowania spójności warto dopasować do nich koperty, wybierając te podobne kolorystycznie. To może być klasyczna koperta biała, ale równie dobrze sprawdzi się koperta przezroczysta lub ozdobna np. ze złotymi zdobieniami. Oryginalnym pomysłem na zapakowanie zaproszeń jest też użycie kopert z efektownym zamknięciem na guzik i sznurek.

Koperta do zaproszeń komunijnych

Zaproszenia na komunię są zazwyczaj utrzymane w prostej, przejrzystej kolorystyce. Króluje biel z elementami złota lub srebra. Ten schemat warto zastosować również w przypadku kopert. Sprawdzą się tu proste białe koperty (uwaga: nie te „pocztowe”, ale wykonane z papieru o większej gramaturze, bardziej eleganckiego), a także białe koperty z kolorowym wnętrzem (złotym lub srebrnym), koperty kremowe lub perłowe. Ciekawym rozwiązaniem może być też biała koperta przezroczysta — idealna do zaproszeń, które mają ciekawy wzór i chcemy, aby był delikatnie widoczny przez papier.

Koperta do zaproszeń na baby shower

W przypadku baby shower zaproszenia są już nieco bardziej kolorowe, choć nadal poruszamy się w pastelowych i delikatnych odcieniach. W zależności od tego, jaka jest płeć oczekiwanego dziecka, możemy wybrać papeterię w odcieniach różu (dla dziewczynki) lub błękitu (dla chłopca). Jeśli baby shower ma być połączone z „gender reveal party” trudno poruszać się tylko w tych opcjach. Możemy wtedy wybrać ponadczasowe i modne ostatnio koperty w wersji eko z papieru kraftowego, te nieco bardziej kolorowe z nadrukami o tematyce dziecięcej albo bardziej eleganckie koperty z papieru czerpanego w jasnych odcieniach, które nie będą wskazywały na konkretną płeć.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Donnette Lungren 15 września 2023 - 23:26

Twoje treści zawsze są takie wartościowe.

Odpowiedz
Marguerita Ecton 18 września 2023 - 09:16

Nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejne wpisy.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej