Strona główna » INNE » Jakie są najczęściej występujące awarie w autach dostawczych?

Jakie są najczęściej występujące awarie w autach dostawczych?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Ze względu na swoją funkcjonalność samochody dostawcze są eksploatowane znacznie intensywniej niż większość aut osobowych. Niestety wielu, często nawet doświadczonych, kierowców starając się uniknąć potencjalnych opóźnień lub dodatkowych problemów bardzo często przymyka oko na drobne usterki. Zdawać by się mogło, iż zachowanie to nie jest specjalnie szkodliwe, ale w praktyce niemalże zawsze prowadzi to do poważniejszej awarii w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jakie części do busów i aut dostawczych mogą się zepsuć, jeśli drobna usterka nie zostanie szybko naprawiona? Czy warto kupować nowe podzespoły zamiast używanych? Gdzie można łatwo i wygodnie zamówić nowe części do busów i dostawczaków? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.awarie w autach dostawczych

Jakie części do samochodów dostawczych psują się najczęściej w trakcie naturalnej eksploatacji?

Jako że ogumienie jest z założenia częścią eksploatacyjną, nie będziemy się na nim zbytnio skupiać. W kwestii takiej jak często psujące się części do samochodów dostawczych wyróżnić trzeba przede wszystkim podzespoły takie jak chłodnice, uszczelki, poduszki, klosze, zderzaki, siedzenia, tarcze, sprzęgła, czujniki, lusterka i bezpieczniki. W nowszych pojazdach do listy tej dopisać należy także osprzęt elektryczny i elektroniczny (np. silniki szyb, centralny zamek, klimatyzacja itp.). Warto mieć tu również na uwadze, iż niemalże wszystkie wspomniane wyżej części do samochodów dostawczych będą psuć się znacznie szybciej przy agresywnym i nieostrożnym stylu jazdy. Im szybciej się uda  zidentyfikować i wyeliminować daną usterkę, tym niższe mogą być potencjalnie koszty naprawy. Doskonałym przykładem może być tu nawet coś tak trywialnego, jak sparciała uszczelka lub nieszczelny przewód. Jeżeli zignorujemy tego typu problemy, to wcześniej czy później pod maską pojawią się zacieki i plamy płynu hamulcowego, chłodniczego, wspomagania albo paliwa.

Dlaczego opłaca się inwestować w nowe części do samochodów dostawczych?

Wielu mechaników starając się zapewnić swoim klientom konkurencyjne ceny, często podpowiada, żeby naprawić auto przy pomocy używanych elementów i podzespołów. Należy tu jednak zaznaczyć, iż pochodzące z demontażu pojazdów części do samochodów dostawczych są znacznie mniej trwałe niż nowe. Z tego też powodu, aby zredukować częstotliwość, jakby nie było kosztownych wizyt u mechanika, wystarczy zainwestować w nowe części do samochodów dostawczych.

Gdzie warto zamówić nowe części do samochodów dostawczych?

VanKing jest jednym z najbardziej znanych i cenionych w całej Europie dystrybutorów części do busów i aut dostawczych. Mając na uwadze, iż hurtownia motoryzacyjna w Radomiu, to zaledwie jeden z aż 18 polskich oddziałów, łatwo zrozumieć można skalę przedsięwzięcia. Warto wspomnieć tu również, iż VanKing zapewnia wszystkim swoim klientom kompleksowe wsparcie i profesjonalne doradztwo. Specjalizująca się w segmencie busów hurtownia motoryzacyjna w Radomiu wyróżnia się przede wszystkim pod kątem wysokiej dostępności nowych części do samochodów dostawczych.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Edgardo Badilla 18 września 2023 - 09:34

Czytam Twój blog zawsze przed snem – relaksuje mnie.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej