Strona główna » Zabawy dla dzieci » W poszukiwaniu idealnej rozrywki dla dziecka na lato: ciekawe propozycje

W poszukiwaniu idealnej rozrywki dla dziecka na lato: ciekawe propozycje

przez Teosto@0115
2 komentarze

Lato zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to doskonała okazja do tego, aby odciągnąć malucha od telewizji, czy też komputera. Na zewnątrz również można bawić się ciekawie. Większa przestrzeń sprawia, że nie musimy się ograniczać. Dla rodziców atutem jest również brak bałaganu, który często pojawia się w mieszkaniu. Nie każdy jednak ma pomysł na to, co robić w wakacyjne dni.

Aktywność na zewnątrz powinna być przede wszystkim bezpieczna. Właśnie dlatego ważne jest to, aby dzieci były kontrolowane przez osobę dorosłą. Ponadto dobrze jest zainwestować w zabawki oraz akcesoria, które zagwarantują nieprzeciętną rozrywkę. Poniżej umieszczono kilka interesujących propozycji.

Pływanie w basenie

Intensywne słońce oraz wysokie temperatury sprzyjają kąpieli w basenie. Posiadacze własnego ogrodu lub tarasu mają ułatwione zadanie. Ważne jest jednak to, aby wybrany basen był dopasowany do wieku dziecka. W początkowych latach życia rekomendowane są przede wszystkim modele dmuchane, które są niewielkie, a jednocześnie dość płytkie. Nie należy przesadzać z ilością wody, jeśli nie mamy pewności, czy malec potrafi zachować pełną stabilność. Na uwagę zasługuje fakt, że tego typu modele kupimy już nawet za 46 zł (stan na dzień opracowywania artykułu, cena ze sklepu https://zabawkaiwyprawka.pl/zabawki/na-podworko).

Nieco starszym dzieciom polecane są baseny rozporowe, które występują w wielu różnych wariantach. Bez trudu można znaleźć model, który pomieści całą rodzinę. Jest to fantastyczna opcja dla tych, którzy stawiają na wspólną zabawę. Basen “dla dużych” to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jest to jednak inwestycja na lata.

Gra w siatkówkę

Siatkówka to dość wymagający sport, który wspomaga budowanie nienagannej kondycji. Obecnie wiele dzieci prowadzi siedzący tryb życia, co sprzyja nadwadze, a nawet otyłości. Dobrze jest zachęcić pociechę do odrobiny ruchu. Rozgrywka będzie o wiele bardziej emocjonująca, jeśli zainwestujemy w profesjonalne akcesoria.

Niezbędna będzie nam piłka o optymalnej twardości oraz rozmiarze. Oprócz tego rekomendowana jest składana siatka do siatkówki. Największą zaletą jest fakt, że nie ma konieczności rozkładania jej na stałe. Konstrukcję można zamontować oraz zdemontować w ciągu kilku minut, a więc nie jest to uciążliwe zadanie.

Zabawa w piasku

Zabawa w piasku wydaje się być fantastyczną opcją dla młodszych dzieci. Pod uwagę dobrze jest wziąć nie tylko tradycyjną piaskownicę, która umieszczana jest na ziemi. Modele w postaci stolika z ławeczkami są w pełni mobilne, a ich przeniesienie nie wymaga zbyt dużej siły fizycznej. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że dziecko może przyjąć ergonomiczną, a zarazem wygodną pozycję.

Zakupiony produkt powinien zostać w całości wykonany z certyfikowanych tworzyw, które nie posiadają w sobie żadnych szkodliwych związków. Na specjalną uwagę zasługuje naturalne drewno, które jest materiałem ekologicznym. Konieczne jest jednak zabezpieczenie powierzchni przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Przejażdżki na hulajnodze

Jazda na hulajnodze to wielka frajda oraz przyjemność. Ogromnym plusem jest to, że omawiany pojazd dostępny jest nawet w wersji dla dwulatków. Istotne jest, aby wybrać model bezpieczny oraz wygodny w eksploatacji. Najlepiej, aby umożliwiał on swobodną regulację np. wysokości kierownicy. Dzięki temu posłuży znacznie dłużej niż jeden sezon. Rozsądnie jest zainwestować w hulajnogę renomowanej marki, która posiada pozytywne opinie wśród użytkowników.

Dowiedź się również czy kolonie dla dziecka to dobry wybór.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Robby Colwell 16 września 2023 - 01:28

Fantastyczny artykuł! Mnóstwo przydatnych informacji.

Odpowiedz
Johanne Marquis 18 września 2023 - 11:20

Dzięki za dzielenie się tą wiedzą.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej